eba öğretmen puanı

ebada öğrenciye gönderdiğiniz ödevler, alıştırmalar, videolar, sorular özetle çalışmalar için kazanılan puanlar.
çok puan ebada çok çalışmış öğretmen anlamına gelebilir bazı durumlarda. kendi videosunu, sorusunu, sınavını şayet kendi hazırladıysa.. diğer türlü biraz copy paste..
o yüzden orada 10000 yazsa ne.. ben instagramdan paylaşım yapan oradan soru soran biri olarak çok şükür birkaç yüzü hiç geçemedim.*

her dönem siliniyor bir de. o binlerceyi biriktirenler kahrolmuştur şimdi. ben bile üzüldüm be.

bu puanların bize bi dönüşü, değerlendirmesi olacak mı bilememekle birlikte, eba öğretmen puanı kazanma/artırma taktik videoları da tek tık uzakta.. günahı boynunuza.*
devamını gör...
sadece teşvik amaçlı olduğunu ve hiçbir işe yaramayacağı önceden açıklanmış olan puan. mebbisteki tüm kurslara katıldığımdan epey puan biriktirmiştim, çocuklarla ebadan pek iletişime geçmesem de.
devamını gör...
öğretmenler arasında tatlı bir rekabet oluşturan puan sistemidir. eba sitesini kullandıkça puan aramaktadır. ben de bu yıl ilk üçte olmayı planlıyorum. puan toplayınca tabiki bir şey olmayacak ama motivasyon güzel şey. zaten sanal alemde yaptığımız bütün işleri motivasyon için, kendimizi daha iyi hissetmek için yapmıyor muyuz. ben biraz puan toplamak için ebanın kıyısında köşesinde biraz dolaştım. eba gerçekten dolu dolu bir portal. özellikle öğretmeler için mesleki gelişim bölümündeki gruplarda öğretmenler arası sosyal etkileşim ve bilgi paylaşımı da mümkün.
puanları toplayınca da öğretmen arkadaşlara şu espriyi yapabilirim: puanın kaç senin arkadaş, puanın kadar konuş.
devamını gör...
gün geçmiyor ki meb tuhaf bir uygulama ile karşımıza çıkmasın. başlangıçta amacı öğrenci ve öğretmenleri teşvik etmekti. öğretmenler etkinlik gönderip puan kazanıyor öğrenci etkinlikleri yapıp puan kazanıyor, her şey kağıt üzerinde süper.

işgüzar bazı okul müdürleri sanki puanı fazla olan öğretmenin başı göğe erecekmişçesine açıklamalarda bulunca “kendini çok zeki zanneden” öğretmenler de ilginç çözümler bulmuş. anasınıfı öğretmeni okuldaki tüm sınıflara ödev göndermeye başlamış puanı artsın diye. ya arkadaş ne kadar işsizsiniz. şuna harcadığın enerjiyle az biraz düşünsen ya.
devamını gör...
atletle eba da ders anlatan bir dayı var. direk tam puanı hak ediyor rahatlığı ile dayı.
tabi bir de burdaki beden öğretmenimiz var kararsız kaldım.
devamını gör...
öğretmenler tarafından hoş karşılanılmayan puanlama sistemi. çünkü öğretmenler rahatlığa alışkındır. karışmayın onlara, derecelendirmeyin, çalışmaya zorlamayın, rahatlarını bozmayın, onlar nesil yetiştiriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar