eba tv için alternatif video önerileri

dininin, kininin ve imanının davacısı olan bir nesil yetiştirmek için canını dişine takan yerli ve milli bürokratlarımız okullarımızın korona imtihanı sebebiyle tatile mecbur kaldığı şu zaman diliminde merhum başvekil adnan menderes'in idamını içeren bir çizgi video neşrederek çocuklarımızı tenvir etmiştir. ben de acizane birkaç program önerisiyle bu davaya su taşıyan bir karınca misali katkıda bulunmak isterim.

07.30 açılış, istiklal marşı,sordum sarı çiçeğe ilahisi.

08.45 islam ahkamında cihad'ın yeri ve faziletleri- abdullah azzam

09.30 avustralya'daki cami ve islam kültür merkezine yapılan saldırının video görüntüleri

09.45 charlie hebdo baskınının banttan yayını

10.00 kadın sünnetinin faydaları ( kız imam hatip okullarına yönelik) doç dr. hesna beytullahoğlu

10.30 arapça kaside ve neşidler.

11.00 dünya mutfakları tanıtım programı (kedi eti yiyen çinli kız)

11.30 kültürümüze yön veren 100 türk büyüğü ( memati baş)

12.00 hamas ve el fetih gerillalarının eğitim ve resmi geçidi ( spor akademileri ve milli savunma üniversitesi talebeleri için)

13.00 cübbeli ahmed hoca'dan fıkıh dersi (keler ve kertenkele nevinden canlıları öldürmenin faziletleri)

13.45-14.00 reklam kuşağı ( koronaya karşı etkili efsunlu gül suyu hacı yağı)

14.00-15.00 bilime yön veren alimler ( düz dünya teorisi anlatılacak)

istiklal marşı, yelkenler biçilirken fetih marşı, kapanış.
devamını gör...
şunu görüyorum ki bizler çok tez canlı bir milletiz. ünlü bir rus düşünür demiş, "ceheneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir.." diye..

şimdi burada tavsiye edilen videoların pek çoğu çok abartı ve çocukların gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek örnekler.

benim ince eleyip sık dokuduğum naçizane tavsiyelerim ise şöyledir;

misal kadir mısıroğlu. hemen burun kıvırdığınız görüyorum ama kadir mısıroğlu bu ülkenin yetiştirdiği alternatif tarih alanındaki belki de tek isimdir. bakın açın izleyin şu videoyu, çocuklara da izletilmeli. hem resmi tarihin daralttığı vizyonları açılır, hem de araştırma güdüleri kuvvetlenir:ikinci örnek ise gene acı tarihimizden. üstad necip fazıl kısakürek'in adnan menderes'e gönderdiği mektuplar. bunların hem edebi hem de tarihi yönü büyüktür. üstadın büyük karakterli duruşuna çocukların da şahid olmaları elzem:yakın tarihimize ışık tutması açısından reis-i cumhur'un, hem de muhalif çapulcularca derlenmiş bir videosu. onlar bunları u dönüşü olarak görür ama bakın bunun adı vizyondur. bizim cenahın duruşu, karakteri ve ahlakını çocuklara aşılamak için muazzam bir kaynak:şimdilik benim aklıma gelenler bunlar. umarım eba ve hükümet çalışanları bunlardan çok daha güzellerini bulup çocuklarımıza seyrettirir ve hepsi gelecekte birer imam hatip talebesi olmak için can atar.

sabır ve dua ile..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar