maske takmayı unutup dışarı çıkmak

sınav sorularını hazırladığı sırada karnından gelen seslerden acıktığını hisseden leonardo dkabrio mutfağa gidip bir hışımla buzdolabının kapağını açtı. gözü hemen yarım yağlı dost sütü aradı fakat dün sabah aldığı sütün dolapta olmadığını görünce ani bir hareketle çöp kovasına doğru ilerledi ve o korkunç manzarayla karşılaştı... süt kutusu içi boş bir halde çöp kovasında uzanmış yatıyordu. "acaba efe mi murat mı hangisi bitirdi" diye düşünürken karnından gelen sesler ona intikam almak yerine bir an önce açlığını bastırmasını tavsiye ediyordu. yemek hazırlamanın uzun süreceğini düşünüp "hem hava da alırım" diyerek markete gidip süt ve nesquik almaya karar verdi.
montunu giydi, cüzdanını aldı, bağcık bağlamakla uğraşmak istemediği için annesinin 37 numara önü boncuklu, kırmızı polaris terliklerini, ayağının yarısı dışarıda kalacak şekilde giyip hızlıca dışarı çıktı. yaklaşık 150 metre uzaklıktaki bim'e doğru yürümeye başladı. hava güzeldi "mont yerine hırka giysem de olurmuş" diye düşündü ama zaten en fazla 5 dakika giymiş olacaktı. leonardo bime doğru yürüyordu ama normal olmayan bir şey farketmişti. karşıdan gelen insanlar leonardoya küçümseyici bakışlar atıp yolunu değiştiriyordu ama leonardo buna bir anlam verememişti. bim'e adımlar kala leonardo köşe başında duran temiz yüzlü, genç bir polisle göz göze geldi. buraya kadar her şey normal ama o da ne polis memuru leonardoyu el hareketiyle yanına çağırmıştı. leonardo hala ne olduğunu anlamamış ve bunun, onu görünce yolunu çeviren insanlarla bi ilgisi olduğunu düşünememişti ama acı gerçeği saniyeler sonra öğrenecekti. evet. maalesef maske takmayı unutmuştu ve bu unutkanlık ona 392 liraya mal olmuştu *
buruşturup cebine koyduğu ceza makbuzu ve polis memurunun verdiği maskeyi yüzüne geçirerek asık bir suratla bim'e girip tam yağlı dost süt ve nesquik alıp toplam 12.95tl(poşet dahil) ödeyip marketten çıktı. leonardo sinirlenmişti uzun zamandır almak istediği fotoğraf makinesi için para biriktirirken bu hata ona pahalıya mal olmuştu.
leonardo sinirli sinirli yaşadığı binanın önüne geldi, elini cebine atıp anahtarını çıkarmak istedi ama çıkaramadı çünkü leonardo evden çıkarken yalnızca maskesini unutmamıştı...

kamu spotu
eğer köşe başında ağlayarak dost süt içen birini görürseniz lütfen ona gülmeyin.

dünyaitiraf.com

Bebelere saygıdan bahsediyorum. Nimete saygıya geldi konu. Dedim ki ıspanak, pırasa bunlar çok büyük iştahla yenmez genelde ama nimet sonuçta vs. Dün ıspanak vardı yemekte bugün pırasa. İddiamdan vurulmamak adına öyle bir yedim ki tabağı kemirdim en son. Kurban olduğum Rabb'im bu kadar çabuk mu?

kahvaltıda poğaça yemek

Anneniz, bacınız yahut da hanımınız yaptı ise afiyetle gömünüz ancak fırından alıyorsanız uzak durunuz. Zira uzun zamandır hamurkarlık yapan kardeşim diyor ki "o kullanılan yağları görsen, simitten başka pastane ürününü ağzına vurmasın"

Kendi de yemez zaten. Ama işte göz görmeyince gönül katlanıyor misali yiyor insanlar.

kahvaltıda poğaça yemek

şükürler olsun lise hayatımda son bulan eylemdir. yurt hayatından ev hayatına geçişle birlikte bu bağnaz ve çağ dışı eylem son buldu. gerekirse hiçbir şey yemem, öğle yemeğini beklerim ya da geceden sandviç yaparım ama poğaça yemem. allah mecbur etmesin vallahi yazık.

aman efendim o pastane sağlıklı yapıyor, ev poğaçası yok şu poğaça falan. geçiniz bu lafları. eğer kendinizi hızla tüketmek istiyorsanız poğaça sigara ve çay üçlüsüyle şahane bir kahvaltı yapma istikrarınızı koruyunuz.

gbkz olacak yerde bkz kullanılması

Açılımı "gizli bakınız" olan gbkz cümle içerisinde ilgili başlığa atıf yapılacağı zaman kullanılır. Bkz ise konu bağlamından sonra ayrıca verilir.

Yanlış kullanım: (bkz: başın göğe erdi mi) nicki mouse?

Doğru kullanım: Başın göğe erdi mi nicki mouse?

Bu bilgiyi öğrenmem benim tam 5 yıl 8 ayımı almıştı, paylaşmak istedim. Teşekkürler.

Bu arada cevap: ermedi.

Ekleme: gbkz rengi belli olmuyor diyen yiğitler çıkabilir, haklıdırlar. Yazılımsal sancılar içindeyiz. Eccük sabır.

yıllardır küfürsüz sözlükte yazıyorum böyle argo sansürü görmedim

aha da ranza... küfürsüz sözlükte yıllardır yazıyor olup argo/küfür niye sansürlendi sorusunu sormak, burada sigara içilmez yasağının altında sigara içip bana neden ceza kestiniz memur bey demek kadar gülünç bir durum. mesaj alımının kapalı olmasına karşın iletişim bekleyenler olursa şunu söylemek isterim; henüz dumanlı iletişime geçmedik...