eckhart tolle

"eğer içinizde düşünceler hariç hiçbir şey olmasaydı, düşündüğünüzü bile bilemezsiniz. rüya gördüğünün bile farkında olmayan biri gibi olursunuz. rüya gördüğünüzü bildiğinizde, rüyanızın içinde uyanmış olursunuz."
devamını gör...
eckhart tolle 1948 yılında almanya'da ulrich tolle adıyla doğdu. yeni dönem ruhani öğretmen ve yazarlardandır. eckhart tolle hiçbir din ve gelenek ile bağıntılı değildir fakat "power of now" adlı kitabında etkilendiği kişi ve felsefeleri şu şekilde sıralar: meister eckhart, advaita vedanta, a course in miracles, mistik islam, sufilik, rumi'nin şiirleri, zen budizm'in lin-chi (rinzai) ekolü.
devamını gör...
29 yaşına kadar yoğun depresyonlar yaşamış, bir gece yarısı zihnindeki ağırlıklardan kurtularak yeni bir hayata başlamış ve yaptığı seyahatler ve çalışmalar sonucunda yaşadığı şeyin üstadı olmuştur. şimdinin gücü ve varolmanın gücü en önemli kitaplarıdır. eckhart tolle bütün sorunların zihinsel olduğunu, zihinle çok fazla özdeşleşmekten kaynaklandığını ve varlığın, o saf bilincin daha derin bi şey olduğunu ifade eder. geçmişi ya da geleceği çok fazla düşünmek zihnin, egonun hoşuna gider. zihnin farkına varılmadığında yaşam enerjisini tüketen bir asalakla yaşamaya başlar insan. düşünceler düşünceleri, duygular duyguları besler. varlıktan yayılan olumlu düşüncelerin enerjisi olumsuz düşüncelerin enerjisinden çok yüksektir. bi çok insan kafasındaki sesle yaşar. zamanla o ses kişinin sanal kimliği haline gelir ve geriye mutsuz ve bitkin bir beden bırakır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar