ed stafford ile sokakta 60 gün

ed staffordun 60 gün boyunca ingilterenin evsiz nüfusu en yoğun bölgelerinde sokakta yaşayıp evsizler ile olan iletisimlerini hayat hikayelerini ve nasıl geçindiklerini konu alan eşsiz belgesel. her hafta salı nasıl bir keyif ile izlediğimi tarif edemem.
kendisinin düştüğü durumlar insanların yemek yardımları tecrübe ettiği şeyler...elini umumi isletme tuvaletine sokup klozet dibindeki suyla vücudunu yıkadı. öğeah! harika bir mundarsın ed abi. yalnız şunu kesinlikle soyleyebilirim ve kendisni de söylüyor sokaklar vahşi doğadan kat be kat daha tehlikeli. hele ki ıngiltere sokakları. yalnız londra sokaklarında evsizlerin hem kurum yardımları hem insanların yemek yardımları ile yedikleri yemeklerin haddi hesabı yok. ben evde öyle beslenemiyorum .
devamını gör...
ed stafford'ın "2 aydır sokaktayım bir kere yemek satın almadım" minvalinde cümle kurduğu, insanların hayatlarına ve hikayelerine değinilen, sokak dinamiklerini görmek adına ilgi çekici bir belgesel.
devamını gör...
sokakta evsiz yaşayanların çoğu uyuşturucu bağımlısı veya eski suçlular. uyuşturucu alabilmek için dileniyorlar. çöplerden yemek toplayan pek kimse yok çünkü iyi insanlar onlara yiyecek götürüyorlar. bazılarının kendine ait daireleri var gerçek evsiz değiller uyku tulumunun içine girip bir köşeye oturunca saatte 100 sterline kadar kazanabiliyorlar. bu insanlara yardım etmeye kalksanız kaçı yardımı kabul eder bilmiyorum ve gördüğüm kadarıyla da çoğu vergi kira faturalarla uğraşmak istemediğinden bedava yaşayabildikleri ve uyuşturucuya kolayca ulaşabildikleri üstüne üstlük kazançlarına da bakılırsa hayatlarından memnun.

gerçek bir evsiz olmayan ed stafford ise banyo yapamadığından şikayet ediyor onun da başka bir şikayeti olmadı sanki. 3 bölüm izledim. söyleyemediklerim çok fazla o yüzden izlemenizi ve yorumlarınızı paylaşmanızı tavsiye ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar