edip yüksel

reşad halifenin izinden gitmiştir. tevbe suresinin iki ayetinin çıkarılması yönündeki sapkın düşünceleri nedeniyle tüm islam camiasından büyük tepki görmüşlerdir. amerikada yaşamaktadır. zamanında türkiyeye gelip kanallara çıkabiliyordu, artık gelemiyor, çünkü hakkında tutuklama kararı var yanlış bilmiyorsam...
devamını gör...
zekice hazırlanmış ilginç sorular 1-2 ve kitap okumanın zararları isimli kitapların yazarıdır. reşad halifenin öğrencisi olarak kendini, kur'anda herşeyin 19 mucizesine uygun olduğunu ispat etmeye adadı. kafasındaki 19 mucizesine denk gelmeyen ayetleri inkar ettiği için mürted duruma düştü. böyle olmaması gerekirdi, maalesef oldu.
devamını gör...
paltalk'ta zamanında bir sohbeti sırasında ne diyormuş diye dinlediğim ve-hikmet-i ilahi mucibince- tam da buhari hakkında "salak, aptal, gerizekalı" ve benzeri hakaretlerde bulunduğuna şahit olduktan sonra zerre kadar saygı duymadığım bir zavallı. (bu zavallılık buhari'ye hakaret etmesinden mütevellit değil; daha ziyade buhari hakkında güya ilmi bir mülahazayla çıkarımda bulunduğunu söyleyen birisinin böylesi bir üsluba başvurması.)

kurban ve ramazan bayramına inanmayan ve kutlanmasını eleştiren ve fakat çocuklarını halloween'de süsleyip kutlamaya gönderen bir tutarsız.

tek efendinin Allah olduğundan hareketle, efendimize "efendi" denemeyeceğini söyleyen ve fakat hulki cevizoğlu'nun programında her söze başladığında "efendim" diye sürç-i lisan eden bir mahlã»k.

kendisinin ve birkaç dostunun ahbabının at koşturduğu forumlarında hz. muhammed hakkında ipe sapa gelmez espriler yapan (hayal kurun: muhammed kaleye geçiyor ve top oynuyorsunuz çölde gibi) veya bu iğrençliklere katkıda bulunan bir şaşkın.

şule yüksel şenler'in her fırsatta kendisini imana davet etmesine bıyık altından gülen bir zât.

ablasının ve babasının cenazesine katılmayan, belki de katılamayan bir acınası.

herşeye rağmen samimi. herşeye rağmen kibar. biraz oryantalist, başı dönmüş.

bitlisli.

boğaziçi üniversitesi'nden terk. nazife şişman'ın hazırlık sınıfından, aynı dönem.

ekşi sözlük yazarı. internet üzerindeki tüm uygulamaların müdavimi.
devamını gör...
19culuk inancının kurucusu olarak bilinen aslında böyle olmayan 19 a uymadığı için 2 ayeti devre dışı bırakan ve resullük ilan eden reşad halifenin görüşlerinden etkilenmişdir...19culuğun fikir babası reşad halife değil 100 yıl önce iranın sahte mehdisi ve sözde tanrı peygamberi hurifi-batıni-şii menşeine sahip babdır.. babın devamcısı sözde ilah resul bahaullah tarafındanda 19un kutsiyeti paylaşılmışdır...19culuğun amacı müslümanları bahailiğe ısındırmak içinmidir..yoksa bahailiğin etkisindemi kalmışdır bilinmez...ama islam düşüncesine aykırılığı gerek menşei gerekse pratik düşüncesi itibariyle ortadadır...
devamını gör...
* babası, hayattaki kardeşleri tarafından reddedilmiş biri olarak zor imtihanlardan geçen yanlış da olsa fikirlerindeki ısrarını samimi bulduğum, internetle de arası iyi olan kendi tabiriyle hicret etmiş bir muhacir..
devamını gör...
reşad halife öncesi hayatı ve düşünceleriyle bir numaralı sistem muhalifiydi. hocasından sonraki hayatı laiklerin en beğendiği kişiler arasına adını yazdırdı... yükselmeyi ve tanınmayı erken çözenlerdendir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar