efendiler yarın hilafeti ilan edeceğiz

(bkz: hadi inşallah)

tam olarak saat verin de ilan edilirken silfie çektirelim beraber. hilafetin siyaset ile yani "güç" ile direk bağlantısı olduğu için epey bir zaman daha beklenilmesi gereken ilandır diye düşünmekteyim.

bence ifadeyi değiştirmek lazım, başka bir sözü/ilan şeklini kopyalamaya ne hacet. mesela referanduma gidilebilir. ama en erken 2071 yılını ben öngörüyorum. 2023 zor, eğer 2023'ten yara almadan çıkabilirsek 2071'e belki bir ihtimal. o da olmazsa 2100'ler bizi bekliyor. kıyamet kopmazsa tabi o yıllara değin.

devamını gör...
Allah'ın izniyle fethullah gülen tarafından değil gerçek islamı yaşatan sahih müslümanlar tarafından günün birinde kurulacak cümle.

hadi inşallah.
devamını gör...
2015 yılında hilafet ne gerek kardeşler, 4 halife döneminden sonra halifeler sapıtmış sadece güç ve otorite için dini kullanmışlardır, osmanlı donemindeki halifeler de öyle. hem sonra ne otorite ne de güç kalmış, bunu istiklal harbinde halifenin araplara cihat çağrısında bulunması, arapların yardımı geç arkadan vurması ispat için yeterlidir. günümüzde iki insanın din kardeşi olduğu için birbirini sevmesi gerek ama olmuyor, herşey güç herşey para olmuş. bu devirde kafasına takke geçiren de milleti soyar olmuş, yolunu bulmuş, Allah ıslah etsin.
(bkz: iskender ali mihr)
devamını gör...
hilafeti ilan etmek mesele değil de halifeyi kim seçecek, asıl mesele bu? kim olacak sizce halife? tayyip erdoğan demeyin ağzınıza uçan tekme atarım. hilafet makamı o kadar ucuz değil. falan efendi olsun desen her cemaat kendi efendisini hilafet makamına uygun görür. sonra halife olacak kişi öyle bir kişi olacak ki, siyasetçiler onu değil o siyasetçileri yönlendirecek. ayrıca halifeyi denetleyen makam ya da kişi olmalı. o da şeyhülislam olacak ki devrin zahiri ve batıni ilimlerine hakim birisi olmalı. şeyhülislam olmadı diyelim; ehli sünnet alimler meclisi olmalı ve buradan çıkacak fetvaya göre hareket etmeli halife. şimdi kendimize bir soralım. adil bir halife seçeceğiz ve kim olacak? o halifeye Allah ne emrettiyse geri vites atmadan beyan edecek, dik duracak halife kim olacak?

kendimizi kandırmayalım bence.

edit: uzun adamcılar rahatsız galiba.
devamını gör...
ancak mehdiye nasib olacak cümle. erdoğanı severiz sayarız da hilafet gömleği bir kaç beden büyük gelir kendisine. tabi mehdi hilafeti ilan edince biat etmeme gibi bir lüksü de yok müslümanların. ama biz rivayetlerden öğrendiğimiz kadarıyla iktidarının ilk yedi yılı mehdi müslümanlarla mücadele edecek.
devamını gör...
az kalsın okyanus ötesindeki meczup başımıza halife tayin edilecekti, Allahtan aceleye getirdi de tokadı yedi, hem de saf müritlerini tehdit etmeyi pek sevdiği ilahi tokadı.
o olmayınca bunu beceremedik ama bak bir de bu var denerek amerikanın kurduğu diğer örgüt olan ışıdın başındaki meczup ilan edildi.

ilan edildiği ile kaldı, zaten maksat işgali meşrulaştırmaktı.

klasik ingiliz-siyonist siyaseti. size halife lazımsa onu da biz buluruz.

bunlar fikir pazarında çin gibidir çarşılarında her tür çakması bulunur.

ne lazım,
sakallı cüppeli mi bak ondan da var,
tıraşlı gözü yaşlı mı, var olmaz mı
hu çeken, hu hu, var var gel

insanların kılık kıyafetlerine, gözler önündeki ibadetlerine bakıp yanılmayın, emperyalizm karşısında ne yaptığına bakın
ışıdın başı gibi halifeniz, fetö gibi bir hoca efendiniz olur maaşı da zekatınızdan kesilir.
devamını gör...
o kadar önemli mi?

hilafeti ilan edince müslümanlar şaha mı kalkacak?

kimi birleştirecek? selefiler, vahabiler, şiiler, malezyalılar, afganlar, pakistanlılar, boşnaklar, hindistan müslümanları, akın akın halifeye biat mı edecekler?

şu saydıklarımızın kaçı halifeye biat edip, sancağı altında birleşecek?

ben söyleyeyim. hiç biri...

tanım: şu koşullarda olmasının olanaksız olduğunu düşündüğüm ilan...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar