''bir karış vatan toprağı'' edebiyatı yapan vatan hainlerinin yeni icraatı. imamoğlu seçimi kazanınca yunan sevindi diye kuduran akpli ak gezenler acaba bu durum hakkında bir yorum yapacaklar mı? bunlar direkt yunan'a toprak veriyor buyrun ak gezenler.

--- sputnik ---

savunma bakanlığı eski genel sekreteri ümit yalım: ege'de 5 ada yunanistan'a bırakıldı

eski milli savunma bakanlığı (msb) genel sekreteri ümit yalım, türkiye’nin birleşmiş milletler'e (bm) verdiği resmi mektupta belirtilen sınırların 92 bin kilometrekarelik türk kıta sahanlığı ve 5 türk adasını yunanistan’a bıraktığını öne sürdü.

uluslararası anlaşmalara göre türkiye'ye ait olan 18 ada ve kayalığın yunanistan tarafından işgal edildiğini daha önce belgeleriyle açıklayan milli savunma bakanlığı eski genel sekreteri ümit yalım, tartışma çıkartacak yeni bir iddia ortaya attı.

yalım, "dışişleri bakanlığı'ndan büyük skandal" diyerek, bakanlık'ın 18 mart'ta birleşmiş milletler'e gönderdiği resmi mektupla lozan antlaşması'na göre türkiye'ye ait olan 92 bin kilometrekarelik kıta sahanlığı ve 5 adayı resmen yunanistan'a terk ettiğini söyledi.

https://tr.sputniknews.com/...

--- sputnik ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar