eğitim sistemi yapboz değil

milli eğitim bakanı ismet yılmaz' ın bir muhabirin sorduğu soruya verdiği yanıt.

yılmaz devamında sistemden herkesin memnun olduğundan bahsetmiş. merak ettiğim hangi öğretmenin hangi öğrencinin bundan memnun olduğu. son 12 yılda alfabedeki her 3 harfle farklı sınav isimleri kombinasyonu yapılan bir eğitim sisteminde nasıl bir memnuniyet ben bir anlam veremedim.

https://www.cnnturk.com/tur...
devamını gör...
cumhurbaşkanı duymasa bari, bakanın kendisine laf soktuğunu zannedebilir.

kuzum kabine toplantılarında bunlara ne yediriyorlar ne içiriyorlarsa acilen kessinler, artık gaf yapmanın ötesine geçtiler kendi icraatlarını eleştirmeye başladılar. yani şunu söyleyen milli eğitim bakanı ya aptaldır ya milletle dalga geçiyordur.
devamını gör...
bunu diyen adam daha gecen tekrar sistemi degistirdi.
kendi kendine telkin veriyordur belki.

-sınavda bi de müzik mi sorsak
-eğitim sistemi yapboz değil.
devamını gör...
bir muhalefet tespitidir. 4 + 4 + 4'e de karşı çıkarlar, imam hatiplere de, velhasılı kelam aslında haksız da değillerdir. ama yapılan iyi şeylere de karşı çıkmak gibi handikapları vardır.
devamını gör...
hocalarımızdan biri lisede kopya çekmemize izin veriyor, neden çekmemize izin verdiğini sorduğumuzda ; eğitim sistemi eşit değil sen okuyorsun çalışıyorsun çabalıyorsun, zenginin oğlu özel liseye gidip, üniversite puanı berbat olmasına rağmen istediği üniversiteye gidebilecek, bana kızıyorlar çalışanın suçu ne diye bende diyorum fakirin suçu neydide, zengin şişirme notlarla dersleri geçerken onu izledi. bende vicdanımı rahatlatmak adına dersimde kopya çekmeye izin veriyorum, zaten ateistim günahımda yokki inşallah vardır gerçi varsa cehenneme gidicem ama olsun.
baya komik ve mantıklı bir hocadır kendileri, eğitim sisteminin berbat olduğunu itiraf ediyor, zaten sınav değişecek ben olsam ders yerine meslek sahibi olmaya bakardım deyip öğüt veriyor, tabi bu öğüdüde insanına göre veriyor.
bize kolay gelsin eşşekler diyor, neden diyorsunuz diyorum , diyor siz devletin eşşeklerisiniz, akıllanmanızı istemiyor devlet, öyle olmasaydı eğitim sistemi iyi olurdu.
bu arada 1 hafta ara tatil verdiler, ama müfredat hafiflemedi aksine daha ağır halde 1 hafta açıkla dersi nasıl yetiştereceğiz oda merak konusu.
devamını gör...
ara tatilin okul süresini kısalttığını zanneden adam gelmiş analiz kasıyor. lan eğitilmez bu millet ya.

tanım: yanlış bir önerme. eğitim sistemi tam bir yapboz. hatta boz, yapmasan da olur.
devamını gör...
ahhaahaha öğretmenlerin fikrini beyan etmiştim, tabi dur öğretmenler nerden bilicek müfredat ne ders nasıl anlatılıyor, mesela 1 hafta boşluk 1 haftada sınavlar yüzünden gitti bu giden zamanda ders işlenmedi, sınavların müfredatı varya hani ona göre sınav yapmak zorundalar oda değişmemiş hatta sınavların zamanı bile değişmedi, ama ortada bir boşluk var hacı bu ne iş, harbiden eğitilmiyoruz ama bizle alakalı değil hacı ne diyorum eleştiriyi daha adaplı yapsanda bende sinirli bi şekilde yazarken türkçeyi katletmesem.
devamını gör...
insan yönledirme penceresinden bakarsak ciddi manada başarılı gözükür. sistemi oturt(ma)maya çalışanın da niyetini göz önüne alırsak yaşanan süreçlere çok da şaşırmamak gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar