eğitimde batıyı kopyalayarak kayıp nesiller yetiştirdik

bizim uzun reisin bir tespiti. eğitimde batıyı kopyalamayı tercih ettik. sonuçta kendi değerlerine bigane kalan, aslını inkar eden kayıp nesiller yetiştirdik demiş. bence haklı da.
kopyalamak yerine almamız gereken şeyleri ayrıştırıp kendi kültürümüzle harmanlayarak çocuklara aktarmamız gerekirdi, diyeceğim ama her alanda biz arada kalmış ve diğer kültürlerin özentisi olmaktan ileri gidememiş bir toplumduk. biz hoşumuza gideni sınırlarınca almak yerine hayranlığımızın önüne geçemeyerek kopyacı olduk çıktık. bunu yalnız batı için değil, aynı şeyi doğu kültürleri için de yaptık.
devamını gör...
orta doğuyu kopyalayıp arap ülkeleri gibi ilk çağ zihniyetini yaşatmak istedikleri için dağı taşı imam hatip yaptılar.

imam hatip mezunlarınında sınavlarda hali ortada, fen matematik yani bilim hariç her eğitimi alıyorlar.
devamını gör...
imam hatip liselerinin durumu ortada diyenleri de anlamıyorum. şu başlığı taa buraya indireni hele hiç anlamıyorum. alakası nedir kardeşim. tayyip düşmanlığı mod on. imam hatip liselerinin şimdiki sistemini bilmiyorum ama çok çok eskiden alan dışı tercih gibi gibi hakların yendiği sistemler karşısında bile elde ettiği başarıları araştırsa aklı durur bence. o sebeple ortadoğuyu kopyalayıp ilk çağ eğitim sistemini alsaydın zaten o kafa zehir gibi olurdu, kur'an zihnini açardı. şu ezberci sistem denileni dahi kabul etmiyorum. ula 30 kelimeden oluşan cümleyi ezberle desen ezberleyemez de eleştirdiği şeye bak.
siilinenilir tanım örneği.
devamını gör...
imamhatip liselerinin durumu ortada.
hadis ile ayet farkını dahi bilemeyen,
alt sınıflara pagan ayini gibi nimet (bkz: simit) atan anadolu lisesi öğrencilerinden halliceler.
not: yks ilk binde 100'den çok, ilk 100'de 17 imamhatip mezunu var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar