bugün dünyada sermaye müslümanlığın şubeleri arasında ehli sünnet ile mücadele içindedir ve yok edilmek istenen müslümanlık ehl i sünnet müslümanlığı dır.

bunun elbette bir çok sebebi var. bana göre en birinci sebebi islami fırkalar içinde akıl ve akaidi en muntazam ölçüde bir araya getiren bu itikad üzere gavurlara kök söktüren devletler kuran, bir şekilde büyük ölçüde ittihad ı islam mümkün ise bunu başaracak yegane itikad ehli sünnet itikadıdır.

işin itikadı gerekçeleri üzerinden delil getirmeyeceğim çünkü zaten kimse dinlemiyor ve anlamıyor.

fakat 11 eylül sonrası süreç dikkatle tetkik edilirse ehli sünnet ülkelerin nasıl savaşlarla bunaltıldığı, şiilere nasıl alanlar açıldığı, vehhabiliğin suudi sermayesi ile gariban toplumlara nasıl pompalandığı, paralı uşaklar üzerinden mezheplere (bil hassa ehl i sünnete) nasıl saldırıldığı görülebilir.
devamını gör...
parası olan bir sunni 4 avrat, sınırsız yataklık cariye alabilirken, elinde bir yıl kalan paradan ( maldan ve mülkten değil) 1/40 sadaka verdiği zaman kendi nefsi için istediği kadar sermaye edinebiliyor.

peki kapitalizm nedir gardaşım, farkı var mı yukarıdaki tanımdan?
devamını gör...
ehli sünnet düşmanlığında para var hacı. adamlar kanal açmışlar. yok buhari şöyle yok müslim böyle falan diyerekten parayı görütürüyorlar. tek sorun kaynakların yanlış yorumlanması! aslında yanlış yorumlanıyor öyle değil böyleci bir mantıkla sözde ıslah çalışması! yürüyün lan çakallar sizi..
devamını gör...
ehli sünnet olup kapitalizm uşağı olanlarda azımsanmayacak kadar fazla. devlet hastanelerini hasta garantili özel dev hastane haline getirenler nereye giriyor bilemedim.
devamını gör...
ehli sünnet düşmanlığında para varmış. ehli sünneti desteklemeyen hocaların kitapları internette ücretsiz pdf halinde vardır. dini anlattıkları programlardan para talep etmezler.
diğerleri gibi bölüm başına yüzbinler almazlar. kimseyi azarlamaz, topluma yukardan bakmazlar. yaptıkları programlarda sakız orucu bozar mı gibi dandirik sorularla reyting kovalamazlar. insanlarla Allah arasında aracı gibi davranıp parayı cukkalamazlar.
devamını gör...
mal edinmek yasak ise 1 günlük yiyecek, bir gömlek ve pantolondan başka hiçbir şeyinin olmaması gerekiyor. yoksa mal biriktirmiş oluyorsun. evet hadi bakalım. madem mal biriktirmek yasak, o zaman sadece zenginlere değil herkese yasak. sözlüğe girmek için kullanılan eldeki telefon dahil. zaruri ihtiyaç değil sonuçta.

bu arada ehl-i sünnet karşıtlığı yapan kişilerin öncülerinden olan mustafa islamoğlu gibileri jipe biniyor. önce onun karşısına dikilin madem ehl-i sünnetten olmayan kişiler çok adil. önce siz yol gösterin sonra biz takip ederiz.
devamını gör...
hayır ben şunu anlamadım. mal edinmek niye yasak olsun? eğer helal yoldan kazanıyorsa mal edinsin tabii ki. hz. osman mal mülk sahibi değil miydi?

şunu da anlayamıyorum. hoca, âlim vs. her kimse bu adamın işi ne? hocalık. yani bilgi öğretmek/satmak. ee bu adam bundan ötürü para kazanıyorsa niye haram olsun? televizyona çıkan hocaları eleştiriyor bazı insanlar. bunlar özel firmaların televizyonlarında çıkmıyor mu? çıkıyor. ya velev ki devlet kanalı olsun. netice itibariyle bu adam mesleğini icra etmiyor mu? ediyor. o zaman bu adamın kazandığı rakam her neyse helâldir. anlattığı şey dine uygun olmasa ve halkı yanlış bilgilendiriyorsa ve böylelikle parayı kazanıyorsa işte o zaman haramdır.

yani rakam asgari ücret olsa kimsenin gıkı çıkmaz. ancak aldıkları para yüklü miktar olunca herkes bir homurdanıyor. yahu bu adam bir kanal ile anlaşmış ve reyting üzerinden belli bir meblağda anlaşmış. ve netice itibariyle hem kanal gelen reytingden para kazanıyor hem de insanlar doğru bilgiye sahip oluyor. iki taraf para konusunda anlaştıysa züğürde ne oluyor?

ben hem mesleğimi icra edeceğim hem de bu meslekten ötürü para kazandığım zaman da o bana haram olacak. oldu canım!

ben bu derdi biliyorum. açlık açlık. göz açlığı... bizim insanların kısa yoldan para kazanma hırsı kendi mesleğinden ötürü yüksek miktarda kim para kazanırsa hemen ona bir salça olunuyor. acun muhabirlikten kanal sahipliğine kadar ulaştı, adamın ne masonluğu kaldı ne illuminatisi. hocası gider adam akıllı program yapar ve kanal da aldığı reyting üzerinden hak ettiğini hoca, alim her ne kimse gider ona öder hocanın sahtekarlığı bitmez, dinsizliği bitmez, osu bitmez, busu bitmez...

bence sizler zenginin parasını kendinize dert edineceğinize gidin işinizi yapın. emin olun siz de kazanırsınız...
devamını gör...
bugün de ehli sunneti övme onları desteklemeyenleri gomme programımızın sonuna geldik. yarın aynı saatte sizlerle buluşmak dileğiyle.

tanım: laf.
devamını gör...
hamdolsun ki internete ne kapitalizmin bir numaralı aracı olan ne intel ne de amd işlemci ile giriyorum. ben helal işlemci kullanıyorum.

cep telefonum da öyle. ne android, ne de ios. helal işletim sistemi.

hamdolsun ultra mega super hd televizyonumun içindeki ekran da çin'de değil, ehli sünnet'in yönettiği topraklarda üretilmiş.

ben kapitalizmin uşağı değilim ha. vallahi de billahi de değilim.
devamını gör...
komiktir.

en basitinden fetö paraları öyle bir cukkalamış ki adamlar zengin kere zengin olmuşlar.

ama onlar fetöcü diyenlere, bugün müsiad ne peki? müslüman işadamları isimli kuruluştaki ehli sünnet abiler kapitalist değil değil mi?
devamını gör...
ehli sünnet geçinen tarikatçı güruhu istisna tutarak hak verebileceğim tespit. bugün ülkemize bakarsak kapitalizmin ağa babası ehli sünnet tayfasıdır. her köşe başını tutmuşlardır. kadrolaşmaları son sürat devam etmektedir .
devamını gör...
ehli sünneti ağzından düşürmeyenler ve "ehl-i sünnet karşıtları".... merak ediyorum, aranızdan herhangi biri, "dinin" gayet güzel ve verimli bir rant kapısı olduğunu itiraf edebiliyor mu acaba?

kardeş hiç boş yapmayın. mesele ehli sünnet yahut karşıtlığının kimin uşaklığını yaptığından ziyade, din ve dinsellikten para kazanılması aslında. her biri birilerinin "uşağı"... bu kadar basit işte. kendimize bunu ne kadar çabuk itiraf edebilirsek, delikanlı gibi, dinin bil hassa devrimizde büyük bir rant kapısı ve toplum gütme mekanizması olduğunu söyleyebilirsek, emin olun "din"i o kadar hızlı kurtarabiliriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar