ehonömi çoh kötü

kuvvetle muhtemel eğonomi çoğ eyi diyen malum partinin destekçisi olan bey amcanın zıttı olan aynı şekilde malum diğer partinin destekçisi olan bey amcanın beyanatı.
devamını gör...
ekonomiyi; kafeye gitmek, pahalı ürünlerden sadece iphone'a ulaşabilmek zannedenlerin kendileri ile yapılan alay mevzusuna püskürtme çakma alaydır.

yeri ve zamanı gelmişken ekonomiyi kitabi biçimde tanımlayalım.

--- alıntı ---

bir insan topluluğunun ya da bir ülkenin, yaşayabilmek için üretme ve bunları bölüşme biçimlerinin ve bu eylemlerden doğan ilişkilerinin tümü.

--- alıntı ---

ak partililersadece ürünleri bölüşme kısımında kaldıkları için sadece o kısmı bahis ederek doğru olduklarını zannediyorlar bunlara ilave onca mevzuyu almadıklarını görmüyorlar.


bölüşme olayında devlet imkanları neticesinde idame'nin kazanımının kaç birim fayda sağlaması ile alakalı olan bölüşme olayına en etkili kısımları atlamaları saçmalık misal.

geçen ay, asgari ücret; 161 paket 13 tl'lik sigara yapıyordu, şimdi ise; 131 paket yapıyor. yani kazanımlar değer kaybediyor. kazanım değer kaybettiğinde ulaşılabilen yani ücret ödemek üzere yapılan bölüşmede; erişilen miktarlar düşüyor. bu kısım ekonominin kötü olduğu gösterir. ak partili savunmacı seçmenler troller ekonomi iyi dediler diye iyi olmuyorç
devamını gör...
içinde bulunduğumuz ekonomik durumun şiveli bir şekilde dile getirilmesi.
şimdi bunu kafaya alan adama, herkesin elinde dediği ayfon için elin avrupalısı yarım aylık asgari ücretini verirken senin 5 aylık asgari ücretini vermen lazım desen, 500 liralık sigaranın 4'te bir asgari ücrete takabül ettiğini hatırlatsan ne fayda.
akıl ve vicdan fitil değil ki zorla sokasın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar