ekho

#özgürler 

ormanlarda, dağlarda dolaşan yankı perisi. her yerde yanlızlığı arıyor, insanlardan ve tanrılardan kaçıyordu. aşkına karşılık vermediği için pan çobanları ona karşı kışkırttı. ve çobanlar ekho'yu parçalayıp, parçalarını her tarafına attılar.
devamını gör...
utangaç bir dağ perisi.

ekho olimpos dağlarının yamacındaki ormanda yaşayan utangaç bir peridir. zeus'un çapkınlıklarına yardım ettiği için hera tarafından sesi alınarak lanetlenmiştir. yalnızca karşısında biri bir şey söylediğinde son kelimeleri tekrar edebilmektedir.

bir gün ormanda gezerken narkissos'u görür ve aşık olur. ancak utandığı için bir mağaraya saklanır. narkissos peşinden gelerek bağırır 'orada kim var?' ekho lanet nedeniyle yalnızca 'var' diye cevap verir. ardından narkissos tekrar bağırır. 'ölmek yeğdir, olacaksa senin her şeyim' ekho yanıt verir 'senin her şeyim'

narkissos kendini çok seven ve kendinden başkasını sevmeyen biridir. dolayısıyla ekho'ya karşılık vermez. ekho aşkıyla yanıp kavrularak o mağarada ölür. kemikleri kayalara, sesi ise yankıya dönüşür. bu nedenle tanrılar narkissos'a bir ceza verirler. cezaya göre narkissos ilk gördüğü kişiye aşık olacaktır. su içmek için göl kenarına giden narkissos suda kendi yansımasını görüp aşık olur. elini uzatır ancak yakalayamaz. yansımasının suyun yüzeyinden çıkıp gelmesini günlerce yemeden içmeden bekler ancak kimse gelmez. orada kendine aşık hayatını kaybeder.
devamını gör...
#6547227

yazdığı tanım ile ne güzel insanlar var şu dünyada cümlesindeki güzeli, babalık yönü ile ortaya çıkarmış bir insanı tanıma vesile olmuş yazarımızdır. rabbim babanızın ömrünü bereketli kılsın.
devamını gör...
seni görünce aklıma nedense her zaman cüneyt abimizin filmi geliyor. "acele etme papaz efendi di di di di, acele etme papaz efendi di di di."

neyse sana da hayırlı bayramlar eko başkan.
devamını gör...
dürbünü açmam gerektikçe imdadıma yetişen 1500 küsür entryli arkadaşım. benim evet trip atılan seri artıcı. ayrıca kendisi buraya getiren benim varlığını yeni keşfetmem mümkün değil. *
devamını gör...
seri artılanınca panikleyen yazar. çünkü insanlardan korkuyor. bildirim butonunda çift hane bulduğunda ilk düşündüğü şey ‘birisi dürbün açma derdine düşmüş’ değil, ‘kesin bi halt ettim. bir yerde bir kavga çıktı. mutlaka kötü bir şey oldu. şimdi kabak bende patlayacak’ oluyor. çünkü çocukluğundan beri hayatı böyle geçti.

ayrıca anlık sevgi ya da öfke durumlarına da alışkın değil. sırf bu nedenle hayatındaki insanları sakin ve sayıca az olacak şekilde seçiyor. mümkünse hiç hayatına insan almamayı tercih ediyor. çünkü onun için ne kadar çok insan o kadar çok bela.

aldığı nickin bir dayanağı var.

not: eksilenince de sebebini düşünüyor. 🤦🏻‍♀️ yapmayın şu kıza şunu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.