ekmeğini yediği devleti eleştiren insan

eleştirinin ne olduğunu bilmeyen sığ dimağların saldıracağı kişidir. bu arada bilmem farkında mısınız ama devlete vergi veriyoruz.
devamını gör...
yurtdışından freelancer iş alıp dolar kazanan biri olarak bu kategoriye girip girmediğimi merak ediyorum.
devamını gör...
ben ekmeğimi devletten değil, fırından alıyorum. paramı vererek.
ben üzerinde doğduğum vatanda, beni yönetmeye kalkanları eleştirme, beğenme veya beğenmeme hakkını kendimde tabiiki de bulurum.
devamını gör...
devletin değil emeğinin ekmeğini yer insan ve devlet vatandaşından bağımsız bir şey değildir.sonuç olarak devlet eleştirilebilir ve devletin uygulamaları için değiştirilmesi talebinde bulunulabilir hatta bulunulmalıdır çünkü devlet bir organizmaya benzer koşullara uyum sağlamalıdır.
devamını gör...
vatan hainlerine bak hele devleti eleştiriyorlarmış.
nerdeyse aldığın nefesin bile vergisinin alındığı, dış politikasının günlük değiştiği, işsizliğin zirvede olduğu, milli parasının her gün baya değer kaybettiği, ülkenin bir yarısının diğer yarısını ötekileştirdiği... bu vatanı cennet vatan yapan yönetimi nasıl eleştirirsiniz nasıl beğenmezsiniz.
hainler!!!
bu arada eleştirilen şey devletin kendisi değil devleti yönetenler olduğu varsayılarak bu tanım girilmiştir.
devamını gör...
normal bir insandır. o kadar normal ki nasıl tanımlayacağımı bilemedim şimdi kendisini. annemizin, babamızın da hep ekmeğini yedik ama yanlış bir şey yaparlarsa eleştiriyoruz. onlar da bizi eleştiriyor, ola ki o eleştiri zihinde bir kapı açar, bizi ve onları gelecekte daha iyi bir insan eyler. eleştiri başka niye var ki?

şimdi en başa dönüyorum, ekmeğini yediği devlet kavramını bir tanımlayayım diyorum. bakıyorum bordroya ben kimsenin ekmeğini yemiyorum. brüt maaşımın tastamam %30 unu devlete veriyorum ben. kim yiyor bu devletin ekmeğini? ben kendi emeğimi yemeye çalışıyorum. hiçbir emek sarf edemeyen yoksullara verdiğiniz 3 kuruş mu bahsedilen? onlar da eleştirmiyor merak etmeyin, eleştirecek, dönüştürecek güçleri takatleri yok zira. hayatta kalmaya çalışıyorlar, tek öncelikleri bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar