ekmek aslanın midesinde

ultimate survivor programındaki adamın, suyu filin neresinde bulduğunu gördükten sonra o ekmeği rahatlıkla yiyeceğim yerdir aslanın midesi.

meraklısına: çölde mölde susuz kalmayın. kalırsanız bir pişt yapın, fillerle alakalı engin bilgimi paylaşırım.
devamını gör...
para kazanmanın gittikçe zorlaştığını söylemek isteyen cümle.gerçek payı olsa da bir çok rızık kapısı da açılmıştır bu devirde efem.allah kerim.
devamını gör...
hayatın nokta-i merkezine tahsili koymuş gençler. üniversite sınavı mı olmazsa olmaz. ekmek aslanın ağzındadır diyen felsefe çoğuna göre eskide kaldı. şimdi aslanın midesinde diyen fikir hakim. üzüldüğüm nokta ise, buna bir çok ehl-i imanın da inanmaları. ama bedi üstad bediüzzaman ne diyor rızk için risale-i nurda:evet, vâsıta-i rızk-ı helâl, iktidar ve ihtiyar ile olmadığını, belki acz ve zaaf ile olduğunu anlamak için balıklar ile tilkileri, yavrular ile canavarları, ağaçlar ile hayvanları muvâzene etmek kâfidir.

evet, insaniyetin yaşamak damarı ve hıfz-ı hayat cihazı, bu asırda israfatla ve iktisatsızlık ve kanaatsizlik ve hırs yüzünden bereketin kalkmasıyla ve fakr u zaruret, maişet ziyadeleşmesiyle o derece o damar yaralanmış ve şerait-i hayatın ağırlaşmasıyla o derece zedelenmiş ve mütemadiyen ehl-i dalâlet nazar-ı dikkati şu hayata celb ede ede o derece nazar-ı dikkati kendine celb etmiş ki, ednâ bir hâcât-ı hayatiyeyi büyük bir mesele-i diniyeye tercih ettiriyor.

bu acip asrın bu acip hastalığına ve dehşetli marazına karşı kur’an-ı mucizü’l-beyânın tiryak misâl ilaçlarının naşiri olan risale-i nur dayanabilir ve onun metin, sarsılmaz, sebatkar, halis, sadık, fedakar şakirtleri mukavemet edebilir. öyleyse, herşeyden evvel onun dairesine girmeli, sadakatle, tam metanet ve ciddi ihlas ve tam itimadla ona yapışmak lazım ki, o acip hastalığın tesirinden kurtulsun.

umum kardeşlerimize birer birer selam ve dua ediyoruz.
devamını gör...
mu'min hükümetimiz sayesinde oluşmuş ülkemizin karanlık tablosu.

okulu bitirenler boşta geziyor, siyasilerin çocukları babalarının makamını kullanarak hergün yeni bir sektöre giriyor.

üretimin ve ticaretin tekelleşmesi nedeniyle ortaya çıkmıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar