ekmek teknesi

bir dönem atv'de daha sonra ise show tv'de yayınlanan, türk televizyon tarihine öyle ya da sağlam bir iz bırakmış olan dizi.

senaryosu hasan kaçan, raci şaşmaz, bahadır özdener tarafından yazılmaktaydı. bilhassa heredot cevdet karakterinin kahvede anlattığı hikayeler ise kah güldürmekte, kah gözyaşı düşündürmekteydi. hele bir de fırıncı nusret baba vardı ki tam ehil adamdı vesselam...
devamını gör...
hikayenin içerisinde geçen bir takım dini argümanlar zamanında birçok kemalist , ateist , zalimist vs. ...ist leri çıldırtmıştır. evet bir islam yaşamı örneği değildi elbette dizi, ama muhafazakar kesimin bu kadar ötelendiği bir dönemde bu diziyle iç çekmemesi, kendinden bireşeyler görünce gözünün dolmaması da düşünülemezdi.
devamını gör...
enfes aile dizilerindendir.
karakterler o kadar bizim mahallenin insanıdır ki olayların evinizin kapısından çıktığınız anda karşınızda gerçekleştiğini hissedersiniz.
tam bir kültürümüze ait mahalle ortamının yansımasıdır.
devamını gör...
ne güzel, ne sevimli, ne sıcak bir diziydi. her karakter sanki günlük yaşantımızdan çekip alınmış oraya konulmuş sanırdık. öylesine tanıdık, öylesine aşina olduğumuz karakterler....
hasan kaçan'a böylesine güzel bir öykü ortaya çıkardığı için teşekkür ederim. keşke öykülerini yine kendisinin yazdığı, başka yapımları da tekrar izlemek şansına sahip olsak. seviyoruz seni usta...ellerin dert görmesin.
devamını gör...
elimde 106 bölümü de mevcut olan dizi. müsait bir anımda tekrar oturup izlemeyi düşünüyorum.
kaçıncı bölümdü hatırlamıyorum. evin en küçük kızı, iftardan sonra heredot'un sohbetinde birden coşmaya ve turist ömer şarkısını söylemeye başlar. herşey güzel gitmektedir ama kız bir anda düşüp bayılır. evin annesi de düşüp bayılır. bu sahnede gözleri dolmayana iyi gözle bakmıyorlarmış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar