"ekonomi kötü demek suç kapsamına alınacak" iddia bu şekilde.

dilek güngör yazısı söyle

yeni bir yasal düzenleme planlandığını  ve “ekonominin genel yapısı, milli para, finansal göstergelere ilişkin olarak, bunların fiyat, değer veya seviyeleri üzerinde önemli ölçüde etki doğurabilecek yalan, yanlış ve yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, bu suretle menfaat elde edenlerin, 6 aydan iki yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adlı para cezasıyla cezalandırılması gündemde”

tamam kabul spekülasyon yapan ceza alsın ama kötü lan ekonomi. nerden baksan berbat yani mal olsan görürsün bunu. hayır susturarak insanları ekonomi iyi hale gelmez. hiç tahammül kalmadı demek ki eleştiriye. yazık ama diyeyim sizin de sonunuz gelecek.

ekonomi coh iyi
devamını gör...
yazılana göre "ekonomi kötü karşim ya" demek ceza sebebi olarak görünmüyor. yalan, yanlış ve yanıltıcı bilgi vermek, söylenti çıkarmak diyor. yani istediğin gibi eleştir, kötü de sorun yok. ama yalan, yanlış, yanıltıcı bilgi verme, söylenti çıkarma. tabii burada araştırmadan her gördüğü habere atlayıp paylaşarak yayan da muhtemelen bu sorumluluğa dahil olacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar