evvela şŸöyle bir ihtimalle başŸlayalım.
(bkz: bu da dahil bütün genellemeler yanlışŸtır)

cinsiyet farketmeksizin kadın-erkek herkeste görülebilecek durum. herkeste dedim ama esasında ben kadın cinsinin bu özgürlüğŸü eline aldıktan sonra daha bir farklılaşŸtığŸını düşŸünüyorum. sözlük feministlerinin üzerime gelmelerini de göze alarak, bunu yaşŸadıklarım/gördüklerim neticesinde söylediğŸimi ifade ediyim. kadının özellikle sosyal alanda hareket alanının genişŸlemesi, işŸ hayatının öznesi haline gelmesi, hak ve sorumluluklarının artması vs. gibi nedenlerle, kadının konumunun değŸişŸmesi ve ekonomik özgürlüğŸe ulaşŸması gayet normaldir. ama bence bu durum, çoğŸu zaman onların sırtlarına yüklenmişŸ çok çok ağŸır bir yüktür.

bu tespit şŸu noktada daha bir belirginlik kazanır bence. şŸayet kadın bir erkekle ilişŸki yaşŸıyor, bu ilişŸkinin ilk döneminde çalışŸma hayatının dışŸında, bir müddet sonra çalışŸma hayatına dahil olup ekonomik özgürlüğŸünü kazanıyorsa, o güne kadar yapılmışŸ olan bütün planların alt üst olması bir hayli yüksektir. evet öyledir. kimse bana ''ama sevginin gücü'', ''çok sevmiyormuşŸ demek ki'' falan demesin. paranın/makamın böyle cezbedici bir gücü var. ekonomik özgürlüğŸünü elde etmişŸ insan/kadın için artık seçenekler bir hayli çoğŸalmışŸtır. bu seçenek kompartımanları arasında ne yazık ki karşŸı cins/sevgili/eşŸ i de göstermek mümkündür.

''bir insanı tanımak istiyorsan, ya ona bir makam ya da para ver.''

not: seni tenzih ederim...
devamını gör...
dönektirler efenim. hatta günümüzde bolca mevcuttur. bir hırka bir lokma derken yanına bir de range rover iliştirilmiştir. geçenlerde mesela cem hakko denen yahudi gelirlerinin % 10 luk kısmını eşarptan elde ettiklerini söylemiş. bak bak dedim, bu eşarplarla bu gün saçlarını kapatanlar dün cem hakko gibi yahudilerin filistin de çoluk çocuk katletmesini ağlayarak izliyorlardı. bu gn lojistik destek sağlıyorlar. ekonomik özgürlüklerini kazanmışlardır. kimi kendini faize harama atmış, kimi dolandırıcılığın piri varsayılmış vesaire. uzatmaya gerek yok. sustum ben de zaten. vakkoculara selam ederim. hatta şarkı da armağan ediyorum:


(bkz: ismail yk)
(bkz: allah belanı versin)
devamını gör...
insanlar tıpkı şeytan gibi önüne adem çıkana kadar ben oldum diyemez. dünya imtihanının başatlarından olan para da insana verildiğinde hamurun kendini bırakmaya başlaması sıcaktan değil imtihana karşı dik duramamaktır.
devamını gör...
doğu demirkol bir konuşmasında bu duruma yönelik kahkaha tufanı yaşatmıştır.

+gerçekten parayla saadet olmuyormuş (yeni işe başlayan arkadaşı)
-lan o para bu para değil
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar