ekrem imamoğlu'nun üst üste hatalar ve gaflar yapması ve bunların medyada yer bulması ile ortaya çıkandır. bu zayıf ve bitik muhalefet anlayışının bir halt etmeyeceği gün gibi ortada iken boşu boşuna bu gazlama da. ikisinin de icraatı yok ve boş balonlar olarak sisiriliyorlar. imamoglu patladı, böyle giderse yavaş'a da aynısı olacak. muhalefete en büyük zararı yine kendisi veriyor her zaman olduğu gibi.

yavaş patlarsa başkasını gazlarlar. ortada bu kadar dalkavuk ve yalaka varken bitmez bu gazlama işi.
devamını gör...
muhalefetin harcamadığı adam kalmadı. bakmayın kemalin hala chp koltuğunda oturduğuna. imkan olsa onu çoktan indirmişlerdi. diğer tarafta 40 senedir milletin gözdesi olmuş bir adam. muhalefette aha şudur diyebileceğiniz adam var mı? zero, sıfır, rakamla da 0, yazıyla da sıfır. muhalefetimiz bitik, ölmüş ağlayanı yok. haliyle yapılan muhalefette boş, bomboş.

hasılı bu şişirme de diğerleri gibi bitecek. bu adamlar da silinip gidecekler.
devamını gör...
aslında muhalefet tarafından şişirilme değil de iktidar tarafından çekinilme olayı bu.

imamoğlu baya bir gazla geldi ama herkes baktı ki muhalefetin prensi olamayacak.

o arada mansur yavaş işini yapmaya devam etti. millet baktı ki bu adam sağlam.

ayrıca orijini de sağa yakın.

yani siz ona şişirme değil dikkat çekme deyiniz.
devamını gör...
ıstanbulu kaybetmek hazım sorunu acti ve imamoglu'nun beceriksizligi eklenince isler sarpa sardi tabi henuz bu daha ilk yıl geriye 4 yil daha kaliyor son dakikada akp belediyesinin durdurdugu metrolari acarsa tekrar yildizi parlayabilir ki zaten boyle yapacagi ayan beyan ortada.
mansur yavasa gelince adam imamoglu gibi dunku cocuk degil gokcek gibi ugrasan birine ragmen adam isini gucunu yapiyor yani kimden ne zarar gelecegini biliyor buda basarili olmasini sagliyor.
devamını gör...
devletin emin ellerde olmasını arzulayan biri olarak söylüyorum, muhalefet imamoğlu'na sarılacağına yavaş'a sarılsın. olası bir seçim galibiyetinde başkanlık koltuğunda imamoğlu'nu görmektense yavaş'ı görmeyi tercih ederim. zira mansur yavaş milliyetçi bir insandır. hdp'lilere ve radikal gruplara devlet kademelerinde yer vermez. türk ve islam kültürü ile çelişen marjinal fikirleri kolay kolay palazlamaz. imamoğlu kim Allah aşkına. Allah korusun.
devamını gör...
öncelikle tayyip erdoğan yalakalığının varabileceği düzeyini hayal edemezken her gün ufkumuzu açanların, imamoğlu balonu, mansur balonu diye alay etmeleri de günümüzü şenlendiriyor.

sonra, imamoğlu'nun hayal kırıklığı yarattığı imajı kendisine oy veren kesimde de hakim bence. farklı bir söylemle geldi ancak beklentiyi karşılayamadı. ankaralılara da (rte müridi olmayanlara tabii) sormak lazım ancak mansur yavaş'ın imajı daha olumlu gibi. tek bir örnek dahi olsa halka açık canlı yayın ihale yapması ve önceki belediyeye* nazaran milyonlarca lira tasarrufla bağladığı ihale bence oldukça değerli. başkanlık seçimine kadar ne olur, iyi belediyeci iyi başkanlık yapar mı, veya bunlar da göz boyama mıdır falan bunlar başka işler ama balon malon diye dalga geçeceğinize biz bu iki şehri nasıl kaybettik lan diye kendinizi sorgulayın.
devamını gör...
karadenizli müteahhitlerden bıktım, zamanında ruslara şehrini teslim eden bunlar değilmiş gibi rizeli trabzonlularin sözde milliyetçiliklerinden de bıktım, kemerine silah takıp kabadayilik yapmalarından da bıktım
karadenizli olan her şeyden ve herkesten bıktım.
birini şişirip başa getirecekler ise bu mansur yavaş olsun lütfen.
devamını gör...
bazilari sisirilmeyi hak ediyordur belki ekremden bagimsiz olarak. herkese kotu gozle bakmamak lazim, chpye gunahimi vermem ama sezarin hakkini sezara veririm.
devamını gör...
chp başına veya ittifakın başına cumhurbaşkanı adayı olarak geçirilmesi için öne çıkacak aday konusunda çok da acele edilmemesi gerek.

bunların başına geçebilmek zor zanaat.
öyle sıradan insanın veya beylikdüzü'nün, beypazarı'nın belediye başkanlığı başarı hikayeleriyle olmaz o işler.
istanbul veya ankara'dan çıkacak bir belediye hikayesiyle de olmaz. ak parti'de oldu chp'de olmaz.

bir koltukta dokuz karpuz taşıma meziyeti gerek en başta.
en gerekli meziyet bu.

hem atatürkçü kemalistlere bizden dedirtecek.
hem milliyetçilere ''milliyetçi ya la bu'' dedirtecek.
namazdan abdestten fotoğraf çektirebilecek kadar da olsa anlayacak. kurban bayramının bu sene de hac mevsimine denk gelmesine şaşmayacak kadar din bilgisi olacak.
demirtaş güzellemesi yapabilecek, pkk ya terör örgütü, hdp ye terör örgütünün siyasi ayağı demeden laf kıvırmasını iyi bilecek.
fetö'nün ayağına basmamanın, iyi geçinmenin inceliklerine vakıf olacak.
dhkp-c yi koruyup kollayabilecek, kadrolarında yeterince yer ayırabilecek.
yahudiyi, siyonisti, ermeniyi, rumu üzmeyecek, gönüllerini hoş edecek.
batı kuklalarıyla dirsek teması da olacak. sisi'yle, zaed'le hoş geçinilip tavuklarına kış denilmeyecek.
''esad zaten bizim oğlan, hem alevidir, hem de bal gibi meşrudur'' denip kendisiyle şam'da zurna döner selfiesi çekinebilecek.

dokuz etti bile...

bir de tüm bunları yapabilmek için yüzsüz ve arsız olacak.
bir suratına tükürüp ayıbını yüzüne vursan ötekini pişkin pişkin çevirebilecek. istihap haddi yüksek olacak.

bu açılardan bakınca mansur reis'in istikbalinin o kadar da parlak olabileceğini düşünmüyorum. ankara'da kalır gider gibi.
diğer zat çok daha mahir bu konularda...
devamını gör...
ismet özel'in "tam düşerken tutunduğum tuğlayı rab bellemeyeceğim" sözünü hatırlatıyorlar. yıl olmuş 2020 hala çok tanrılı din yaşayanlar var ya.-
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar