ekrem imamoğlu'nun selahattin demirtaş açıklaması

önce saat muhabbeti şimdi de bu. aga bi koltuğa otursaydın.

"dolayısıyla sayın demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. bundan da çok mutluluk duydum."

lan insanları sokağa döken, pkk'ya terör örgütü diyemeyen birinden barış ve uzlaşma mı çıkar. hadi başladık bakalım hayırlısı.

haber
devamını gör...
şaşırtmamış açıklama. bugün över, yakın serbest bırakılsın der. seçmeni için de dert olmaz. zira ortak düşman “tayyip erdoğan” sonuçta..
devamını gör...
şaşırılacak bir şey elbette olamaz. bu ülkedeki azınlıklar yeri geldiğinde hep birbirini kolluyor. ortak düşmanın tayyip olması da normal. ermeniler, rumlar ve türkiye'deki sabetaycı cemaatler siyonist israil'i sevmezler.
devamını gör...
Allah hiç bir zaman bir teröristi övecek kadar basiretsiz bırakmasın kimseyi. ölümlerin acıları mı bitti? bombaların sesi mi azaldı?
onlar utanmadan pkk-ypg-ypj-apo övücülüğü yapıyor. teröristi öven yücelten alkış tutan destek çıkana ne denir? terörist denir. teröristi öven kişiyi övene ben burada bişey demiyorum sizin de vicdanınıza kalmış. elbette terörist demeyeceğiz ama bilmiyorum ya hakikaten bilmiyorum. artık şaşırtmıyor böyle şeyler fakat ne desek suçluyuz.


--- solhaber ---

'demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. bundan da çok mutluluk duydum. hatta kendi adıma bunun türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. bugün de hala aynı kanaatteyim'

--- (gbkz: solhaber ---
devamını gör...
partisinin tüm unsurlarıyla o terör örgütünün ele başını yalamaktan dili köseleye dönmüşler az kenarda dursun lan dediğim açıklama. varsa delikanlı gibi nalına da mıhına da vuracaklar onlar konuşsun.

devamını gör...
mazbatayı aldıktan sonra, bunda emeği geçen her kesime teşekkür etmeye başlamış bile. terörist tayfanın gönlünü hoş tutması lazım, onların oylarıyla geldi sonuçta oraya. fetö için de bir teşekkür konuşması yapar mı, onlara nasıl selam yollar orası meçhul. belediyeyi nasıl bölüştüreciğinin de hesabını yapıyordur muhakkak, bir dahaki seçimde hdp bir aday çıkarır hopp geldiği yere geri döner mazallah. bu şer ittifakını kimsenin bozmasına gerek kalmaz, birbirlerini yiyip bitirirler inşallah.
devamını gör...
hdp seçmeninden aldığı oylarla başkan olmuş cumhuriyetçinin, ayrılıkçı bir teröriste sıcak bir buse kondurmasıdır.

milleti sokak eylemlerine çağıran bir terörist nasıl oluyor da barışçıl olabiliyor? pkk lideri apo'ya özgürlük isteyenler nasıl uzlaşmacı olabiliyor? durmasaydı, atasından sonra gidip demirtaş'ın da kitabını imzalasaydı "bon boşkon oldom" diye. utanmaz herif.

çözüm süreci denilen kepazelik nasıl bir utanç vesilesi olarak tarihte yer bulacaksa, chp-ip-saadet-hdp işbirliği de bulacak. bu günleri unutmayıp unutturmayacağız, hiç merak etmeyin.
devamını gör...
''mansur yavaş da bilecek ki seçilmişse hdp oylarıyla seçilmiştir. hdp'lileri yok sayarak, kürtleri yok sayarak, ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. o da işte bizim gücümüzdür. ekrem imamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon kürt’ün oyuyla seçilmiştir.'' açıklamasına cevaben yapılmış açıklamadır.

(bkz: mansur yavaş bilecek ki seçilmişse hdp oylarıyla seçilmiş olacak)

o açıklamanın haberi
devamını gör...
kendi kaynaklarıyla kendi terör örgütünü destekleyen başka bir ülke yok sanırım. 24 haziranda meclise girmelerini sağlayanlara 31 martta borçlarını ödediler artık karşılıklı sevgi pıtırcıkları gibi birbirlerini övmelerini izler dururuz.
devamını gör...
gözümden düştü şimdi bak. sen de çıkarcı hareket edeceksen başkan neden değişti ki? akp zaten yiyordu ha sen ha onlar. ya bu ülkede sagcisi solcusu yok hep çıkarına hep cepci tayfa. bir de terorist destekçiliği eksikti o da tamam. ha vakti zamanında akp de baya açılımla yükseltti çitayı al birini vur ötekine.

imamoğlu'nun şimdiden neye hizmet edeceğini gösteren açıklama. ulan bazen sağ kesime hak veriyorum solcular alsa ülkeyi tekrardan ortalığın tozunu attırırlar.
devamını gör...
ekrem imamoğlu seçildikten sonra çok eğleneceğimizi söylemiştim, bazı tanımlarımda da muhalifler akp'leri neyle suçluyorsa aynısını yapacak demiştim ve daha ilk günlerden görüyoruz durumlarını.
bundan sonra da chp belediyelerinde ne yaşanırsa "ama akp de yapmıştı yhea" diyerek sessiz kalacaklar, "ama akp de çalmıştı" diyecekler, "çalıyorlar ama çalışıyorlar" diyecekler, akp taraftarlarına söyledikleri gibi "bariz gerçekleri" göremeyecekler. görseler de sesleri çıkmayacak savunacaklar.
onca laf ettikleri akp lilerden hiç bir farkları olmadığını fark etmeyecekler.
bu başlık altındaki bazı tanımlar bunu net gösteriyor.
ben şimdiden eğlenmeye başladım.
devamını gör...
pkk - chp ilişkisinin nedenini ortaya koymuş açıklama.

büyük şehirlerde yaşayan 3 milyon kürtçü beyhude mi chp'ye oy verdi?

iğrençsin chp, her zamankinden daha da beter iğrençsin.
devamını gör...
ülkenin bölünmez bütünlüğü ve pkk ya karşı tutum kırmızı çizgim olduğu için kınadığım açıklama. zaten kendisine ayıp bayılan biri değildim fakat akpliler adamı olmadığı şekillerde gömmeye çalıştılar ve kahraman yaptılar .istanbul'da hdp oylarının da katkısıyla seçildiği aşikar fakat erken ötmüş oldu . selahattin demirtaş teröristtir ve onun beğenen de onun gibi olur . ekrem imamoğlu böyle konuşabildiğine göre belediye başkanlığı ile yetinmeyecek gözü yükseklerde demektir . bakalım neler bekliyor bizi.

dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyoruz ; tükenmiş chp'yi dirilttiler bitme noktasına gelen pkk'yı fethullahçılarla beraber dirilttiler ve siyasette söz sahibi olacak kıvama getirdiler .akp Allah bin türlü belanı versin .
devamını gör...
gelecek günler için yatırım. kürt seçmenini mobilize etmek onları elde tutmak için yapılmış açıklama. kürtlerin koruyucusu chp algısı yerleştiği zaman iş işten geçmiş olacak.

erdoğan ın bıraktığı boşlukları biri dolduracak elbet..

erdoğan ilginç bir şekilde büyük parçalar halinde siyasi boşluklar bırakıyor. siyaset boşluk kabul etmez..
devamını gör...
istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu, geçtiğimiz gün sayın demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. bundan da çok mutluluk duydum. hatta kendi adıma bunun türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. bugün de hala aynı kanaatteyim. o dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. diyerek demirtaş'ın çizgisi diye bir söyleme destek verdiğini söyleyerek çokça tepki almıştı.

haber kaynağı
devamını gör...
başkan apo'nun heykelini dikeceğiz ile pkk'lı teröristin cenazesine katılmayan vekiller hakkında soruşturma açarımdır.

edit: (#1288529) no'lu başlık yönlendirildi demirtaş'ın çizgisi => ekrem imamoğlu'nun selahattin demirtaş açıklaması olarak değiştirildiği için iş bu tanım formata aykırı olmuştur. suçlu modlardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar