ekrem imamoğlu

açıkçası tanımam etmem ama son dönemde hemen hemen hergün cepten mesaj attı, mail gönderdi. kimdir nedir diye baktım, chp beylikdüzü ilçe başkanıymış. son attığı mailden anladığım kadarıyla ben de bu büyüğümüzün danışmanlarından biriyim. sağolsun teveccüh etmiş, beni danışman olarak atamış. chp'li değilim, beylikdüzü'nü ise sadece fuarlardan biliyorum. bakalım, hayırlısı...
devamını gör...
geçen yıl kadir topbaş'ın görevden alınmasından sonra başkanlık için aday gösterilen , önümüzdeki seçimler için de muharrem ince'nin üstünün çizilerek chp'nin istanbul büyükşehir belediye başkanı adayı olacağı söylenen beylikdüzü belediye başkanı.

bu sabah istanbul'daki chp'li tüm belediye başkanları ile toplantı yaparak görüş almış.

buradan
devamını gör...
bir falsosu olmazsa oy vereceğim cehaplı. Allah'a şükür muharrem ince gibi birini aday olarak çıkarmıyorlar, yoksa mecbur binali'ye vereceğdük.
şişli'de mukimim, burada cehap zaten tulum çıkaracağından ilçe belediyesi için de akepe adayına oy vermemin günahı yoktur herhalde, hem denge olur fena mı.
devamını gör...
vizyon sahibi efendi bi adama benziyor görünüşte. zaten siyasetçilerin ne olduğundan çok akılda bıraktığı algı önemli. chplilik dezavantajı olmasa şansı çok yüksek bence. efendi çizgisini seçime kadar sürdürüp procelerini tv kanallarında detaylı bir şekilde anlatması lazım. tabii 40 takla da atsa partisinin halkın hafızasındaki kötü imajı daha iyi pompalanırsa tüm çabası boşa gidecek. chplilerin kendileri de çok yardımcı oluyor iktidara bu mevzuda. sabah'tır a haber'dir şimdiden başladı "imamoğlu'nun arkadaşından şöyle paylaşım, dıdısından millete hakaret" sözde haberlerine.

dediğim gibi en büyük dezavantajı chp bence. çünkü ak parti yeni bir belediye başkanı adayı çıkarmak yerine joker olarak binali yıldırım'ı sahaya sürdü. cesur bi hamle değil bu. tecrübesi var ama söylenecek yeni bir şey yok. zaten imamoğlu da ancak ak parti'den diğer partilere oy kayarsa başkan olabilir çünkü hdp'yle birleşseler bile mhp de ak parti'yle birleştiği için bi şey ifade etmiyor. velhasıl muhtemelen olamayacak ama istanbul'da makas biraz daha daralabilir. tabii menbiç operasyonuyla falan seçimlere aşırı milliyetçi bi havada girilirse o bambaşka olur yüzde 55le alır gider binali.

ak parti yerelde bi tokat yese iyi olur, hele ki istanbul epey acıtır. önceki tokadın* faturası kısa adama kesilmişti bu sefer kime kesilir merak ediyorum. tabii muhtemelen hiç olmayacak öyle bir şey. hatta ilçelerde de al gülüm ver gülüm yapılacağı için ak parti 3 ilçeyi chp'den mhp'ye geçirip az farkla alamadığı birkaç ilçeyi de alacak. kartal gibi. bu sistemde koalisyon yok moruq kesinlikle. ittifack ittifack. *
devamını gör...
seçim zamanı böyle şirin göründüklerine bakmayın. seçim bitsin eski hallerine döner bunlar. binali yıldırım ile kıyaslarsak binali yıldırım hep aynı adam hiç değişmiyor yanlışı yanlış doğrusu doğrudur bazen güldürür bazen hiç güldürmez. yani binali yıldırım'a rakip olacak biri olduğunu sanmıyorum.
devamını gör...
her gün istisnasız, vatandaş tarafından madara edildiği bir video düşüyor ortamlara. acımıyorlar da insafsızlar.

ama zat-ı muhterem de çok çiğ. millete hakaret ediyor, ağız dalaşına giriyor.

bu aday olmamış, bu iş böyle olmaz.
devamını gör...
tabii ki ibb'yi kazanmasını istemem, ama her mahalleye bağımlılıkla mücadele birimi kurma fikri alıntılanabilir, güzel bir düşünce.

ciddi bir oy alırsa kılıçdaroğlu'nun koltuğunu sarsabilir. şimdilik çok iyi seçim kampanyası yapıyor.
devamını gör...
tamamen karşıtım bir siyasi görüşte olsa da hakkını teslim etmem gerekir ki aklı başında bir adam. chp seçmeni arkadaşları tenzih ederek söylüyorum bunu ki, chp'de aklı başında siyasetçi kaldığına şaşırdım. istanbul'u alma şansı var. yahut kaybetse de yarım- bir puan farkla kaybeder.

bu da büyük başarıdır. ama asla kılıştar'ın başarısı değildir. siyasette aklı başında değişim isteyen her siyasi tabandan halkın arzusudur. bu arada ekrem beyin, kızgın akp'lilerin de blok halinde oyunu alacağından şüphem yok. asıl kişisel başarısı tam da burada olacaktır.
devamını gör...
her şey sandıkta daha da önemlisi seçsis'te belli olur ama sanki istanbul'u alacak gibi. tayyip tabiri caizse kendi bacağına sıktı esnafı ve üreticiyi terörist ilan ederek. bunların olumsuz yönde dönüşü olacak ak parti'ye. zaten şaibeli cumhurbaşkanlığı seçiminde bile istanbul'u kaybetmişlerdi. şu an o zamanki algıdan akp aleyhine daha büyük bir algı var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar