https://mobile.twitter.com/...

avrupa'da başörtülü ergen bir kızın dil farklılığının avantajıyla saçma sapan hareketleri üzerinden başörtülülere türlü hakaretlerin yapıldığı başlık. halkın bir kısmını dini inanç ve giyiminden ötürü aşağılama ve inanç özgürlüğüne türlü hakaretler içeren sözleri bir ünlü sarf etse mahkemede soluğu alırdı. fakat ekşi sözlük yazarları bu konuda ayrıcalıklı olabilir yasalar ve savcılar nezdinde.

"beyni oksijensiz kalmış. (bkz: türbanın zararları)
şeklinde bir tanımı yüzlerce kişi favoriliyor.

" insanları rahatsız etmenin komik olmadığını hala bu yüzyılda anlayamamış ve hala küçük beyniyle 1500 yıl öncesinde yaşıyor muhtemelen."

" sexually frustrated, acilen y. ihtiyaci ulan bir turbanli."

v. s v. s

bu ergenden daha rezil bu insanlar ve yasa önünde suçlular.
devamını gör...
gayet normal bence. zira, bu muhalif tayfa ak parti ve recep tayyip erdoğan nefreti ile bırakın türbanı islam'a, Allah'a, peygambere bile kin ve nefret dolular.

neden: zira, başörtülüler/türbanlılar ak parti'ye oy veriyor (hepsi ama, istisna yok onlara göre) ve kendiler bir türlü iktidar olamıyor. sonuç olarak yapacak tek bir şey kalıyor; müslümanlara hakeret etmek, islam'ı karalamak, başrtüsü ve türban düşmanlığı yapmak!

üstte başlığa konu olan genç kız ise bildiğiniz ergen, sosyal medya da fenomen olma hastalığına yakalanmış bir çocuk yani. ama, eleştiren tayfanın derdi bambaşka! bunu yapan türbanlı değilde başı açık bir kız olmuş olsa idi, "ulan ne matrak yav, kıza bak güldürdü" olurdu.

sonuç olarak; kinlerinde boğulsunlar!
devamını gör...
olayın başörtülülerle alakası yok. mantıklı düşünmekten yoksun ve sanal alemde gördüğü ilgiden ne yapacağını şaşırmış bir kızın ergence tavırları eleştiri yağmuruna tutulmuş. hakaret edenler de var ama sırf bir başörtülü kadının yanlış hareketleri eleştiriliyor diye olayı başörtüsüne yormak kadar rezil bir şey yok. bu iki taraf için de geçerli. kızın yaptığı şey çok büyük bir ahmaklık. ama bu aptallığa yapılan eleştiriye "benim türbanlı bacımı eleştiriyorlar" demek de, bu kızın davranışları yüzünden genelleme yapıp başörtülülere sövmek de çok büyük hata.

bu kızdan yürüyerek başörtülülere hakaret edenler zaten en az bahsi geçen kız kadar ahmaktır. yorumlarının dikkate alınması vakit kaybından başka bir şey değildir.


oyna devam.
devamını gör...
ekşi sözlük yazarlarının başkaları hakkındaki yorumları dikkate alınmamalı. eğer alacaksak, aynı mecranın sakinleri olarak birbirleri hakkında söyledikleri ortada. birbirlerinin anneleri hakkında o malum küfürü nokta niyetine kullanan insanlar bunlar.

yani ekşi sözlük yazarlarının yorumlarını ciddiye alacaksak önce bunu almalıyız. çünkü en iyi kendileri bilir ne olduklarını. sözlerine itibar edilir insanlar ise bunlar, bayağı bir gayrımeşru insan popülasyonu var orada. bunu kabul ediyorlarsa dışarıdaki insanlar hakkında söylediklerini umursayabiliriz.
devamını gör...
yıllarca ülkeyi asıl kutuplaştıranın kim olduğunu gösteren başlık. örümcek kafalı, hamam böceği, yobaz, kevaşe, çomar, oksijensiz beyinli, sexually frustrated... salya saça saça saldırırken kullandıkları hakaretler zaman içerisinde dönüşüm yaşadı sadece... belediye seçimlerinde kazandıkları zaferle de daha cesurca çıkmaya başladı sesleri... artık sadece inlerinde kendileri çalıp söylemekle yetinmiyorlar, bir de ahlaksızca hedef gösterip insanları linç ettiriyorlar... hele bunu komedi anlayışı recep ivedik izlemek olan, tek yetisi instagram'da afedersiniz ama bir taraflarını paylaşmak olan kişilerin yapması yok mu? komik... Allah fırsat vermesin size faşist bozması statükocular... biz başörtülülerimizi eleştiriyoruz zaten merak etmeyin, size kalmadı lafını yapmak... siz kendi gold digger'larınızla ilgilenin, hudut ihlali yapmayın hemi...
devamını gör...
rasulullah hiçbir zaman ‘kız çocuklarını gömmek günahtır’ dememiş, bu günaha sebep olan zulmün (faiz/tefecilik) üzerine gitmiş. çünkü bataklık kökten kurursa sorun kalmayacak..

bırakın sinekleri, bataklığı kurutmaya bakın. asıl sorumlu olan bu kız, kıza yüklenin yanlışından bahsedin. en azından bu kız düzelmese bile sonrası düzelsin, devamı gelmesin. ki kızın yaptığı gerçekten ahlaksızlık..
devamını gör...
normal bir şeydir bizim için. toplumda kapalı ve açık kadını ayrıştırıcı çok şey oldu. haydi ekşidekiler bir grup boş beleş insan diyelim ama en yüksek mertebedeki insanlar tarafından bile perdesiz ev gibi ucuz benzetmeler yapılmışken halkın buna benzer şeyleri yapmamasını beklemek biraz zor. o zamandan beri açıklar kapalıları kapalılar açıkları çeşitli yafta ve hakaretlerle kışkırtıp duruyor zaten. işin ilginç yanı, ben bu ayrımı yapan pek kadın görmedim. kendilerine dokunmayan başörtüsü zerinden ona buna sataşanlar hep erkek.
devamını gör...
yani ekşi sözlüğün bu tarz hadislerde ki tutumunu eleştiren kadar, şu kızın etik değerlerini gözden geçirmek daha iyi olur diye düşünüyorum. nihayetinde onlar türbanı bez parçası olarak görür iken biz Allahın emri olarak bakarız. e şimdi Allah'ın emri olduğu için hayası için örten birisinin şu hareketleri yapması kusura bakmayın ama ekşi sözlüğü haklı çıkartır. bu kız gibi milyonlarca genç kızımız var. ve islami şuurdan bihaberler. boşuna demedi erbakan hoca "önce ahlâk ve maneviyat" diye...

başka ideolojilerin kusurlarını eleştirmek yerine kendi ideolojimizin, bizden olan yahut bizden gözüken insanların halini tavrını dert edinelim. bu şekilde kusurlarımızı görür yaramızı sarmaya çalışırsak kardeşlerim, emin olun daha faideli sonuçlar alacağız.
devamını gör...
bahse konu olan kızı ilk defa gördüm. yaptığı utanç verici davranışlar bir yana bunları takip eden, izlemek isteyen bir milyondan fazla insanın varlığı beni dehşete düşürdü. ne için meşhur bu kız? veya sosyal medya diliyle fenomen? muhtemelen bu ve bunun gibi soytarılıkları sayesinde. peki cesareti nereden buluyor dersiniz? bu saçmalıklara zaman ayırıp sonra aşağılayarak kendini avutan bir milyon kişiden olabilir. kız istediklerini vermiş. nasıl ki binlerce fenomenin yaptığı gibi.

kızın örtüsüyle değerlendirilmesi apayrı bir boyut. belki serkeş bir kız biraz cilveyle daha sempatik şekilde bu maskaralıkları yapsa güzellemeler arşı bulurdu. ancak islam'a ve müslümanlara hakaret etmek için hazır kıta bekleyen ve muhtemelen bu kızdan daha ahlaksız niceleri kin kusarak topluma duyduğumuz saygıyı hançerlemeye çalışıyor.

bir de şöyle bir ikiyüzlülük var. medyaya yansıyan kadına(?) şiddet vakalarında son derece duyarlı(!) ekşi ahalisi, söz bu kızı yumruklama konusunda pek hevesli ve bu hevesleri takdir görüyor.bence söyleyecek söz yok. fikir özgürlüğü buysa alın başınıza çalın özgürlüklerinizi.
devamını gör...
tımarhane de sıradan bir gün. taraf tutmayan birisi olarak sormak istiyorum; amerika'nın irak'a götürdüğü "demokrasi" üzerinden de "demokrasi katildir, demokrasi pisliktir, demokrasi kötüdür!" yorumu yapabiliyorlar mı? yahut sol cenaha müntesip olanlar, stalin ve mao'nun milyonlarca insan öldürmesinden mütevellit ateizm ve komünizm için eleştiri yapabiliyorlar mı?
devamını gör...
betizm adında terbiye yoksunu bir kızın yurtdışındaki çirkin davranışlarını zaten fikren karşı oldukları başörtüye maletme çabasında olan ekşi yazarlarının alışılagelmiş nefret gösterileridir.

ben o yazarlar kadar ukrayna'ya gidip insan gibi gezmek dururken maymunluk yapmayı insanlara böğürmeyi seçen başörtülü akpli sonradan görme modele de kızdım. üsküdar belediyesi' nin kadrolu festival elemanı oluyor kendisi ,bir sürü tesettür eşarp markasının da reklamı yaptırılıyor.mal bulmuş mağribi gibi saldırılması biraz da bu yüzden.

babası ihaleler almış akp ile birlikte sonradan zengin olmuş başakşehir müslümanı ailelerin kızları bu modeller çıkıyor neden acaba ? yiyip yiyip kuduyorlar mı nedir bunun altında yatanları sosyologlar araştırsın .
devamını gör...
hakaret etmek onlar için ayıp veya günah değil diye düşündüklerinden bu davranışı gösteriyorlar. en güzel hakareti edip daha çok alkış almaya çalışıyorlar. yapsınlar boşverin. çünkü onlar başka bir şey başaramayacaklar hayatları boyunca. doktor olsalar mühendis olsalar da bu değişmeyecek. insanlıktan nasibini alamadıktan sonra onlar bu küçük beyinlerin alkışlarıyla yaşayacaklar.
devamını gör...
hakaret kültürümüz olduğu için, bizim günlük yaşantımızın bir tezahürüdür.
yalnız sözü geçen başlık tüm baş örtülülere hakaret etmek amacıyla açılmış değil, içeriği de öyle değil. toplumsal alanda rahatsızlık verici hareketler yapan, bunları kayıt eden, sergileyen, bunlarla anılmak isteyen çok takipçisi olan bir baş örtülü insan ile ilgili.

bana sorarsanız bu kızın hakarete konu hareketlerini kendisine yaptıran motivasyon ile ekşi sözlükte veya benzeri platformlarda sürekli hakaret eden, sözlü şiddete meyleden insanların motivasyonu aynı. taraflar birbiri ile aynı kümede olmayı kuvvetle reddetse de aynı hastalıktan mustarip hepsi. şiddet.

bireyselleşmesini tamamlayan, birey olmayı başaramayan toplumların enstrümanıdır şiddet. başaran mevki ve parasıyla, liderlik gücüyle, etki altına alma becerisiyle, başaramayanlar kas gücüyle, o da olmadı üslup ve dilde şiddetle bunu yapıyorlar. bu kızın yaptığı şey nedir? toplumun içinde yaratmaya çalıştığı şey nedir? insanların kişisel alanlarına müdahale etme isteği nedir? bu yolla ilgi çekmeye çalışmak, ünlü olmaya çalışmak nedir? kabul edin ya da etmeyin bir taciz alanı yaratıyor bu kız.

bu kıza saldıranlar? onlar da şiddete karşı şiddet göstererek ondan çok uzakta bir yerde konumlanmadıklarını gösteriyorlar. bu kızın varlığı ile var olabilecek bir karşı dil. çünkü kendilerinin birer birey olma şansı olmamış, mecburen birine karşıt bir yere konumlanıyorlar. dil yine şiddet.

peki en fenası? bu kızı takip edenler, sözlüklerdeki bu dili alkışlayanlar en fenası. çünkü onlar için kendi şiddetlerine doğru giden yolun dolum süresi işliyor bu sürede. öz değerlerinden uzakta bu şiddetle kirlenmeye devam ediyorlar, kendi şiddetlerini üretmeye doğru gidiyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar