dün haberdar olduğum hadise.

hırsızlığı yapan ekşi sözlük yazarlarından choose and circle nickli kişi buraya seneler önce yazdıklarımdan çaldığı tanım ve başlıklarla ilgili kaynak da belirtmeden kendi yazdıklarıymış gibi ekşi sözlük'e tanımlarımı taşıyor.

münferit bir durum tüm ekşi sözlüğü bağlamaz tabi ki. fakat elemanın nick altına ve dün çaldığı başlığa konunun hırsızlık olduğu yazılmış ama ekşi yönetimi başlıklara ve çalıntı tanımlara müdahale etmemiş.

https://eksisozluk.com/entr...

https://eksisozluk.com/entr...

ben buradaki yazarlardan birisi olduğunu düşünüyorum hırsızlığı yapan kişinin.

internet gibi bir deryada benim ya da dünya sözlük'te herhangi bir yazarın yazdıklarını tesadüfen görüp noktası virgülüne diğer sözlüğe taşıması makul gelmiyor.

çıkıp açıklama da yapacağını zannetmiyorum ama daha önceden de yazmıştım; senelerimizi tükettiğimiz bu sözlüklere verdiklerimizden kimbilir ne çalıntılar yapıp para da kazanan profesyoneller var.

bu basit hırsızlık sosyal medyadaki kirliliğin küçük bir yansıması maalesef.
devamını gör...
adam bir tane de çalmamış. iki üç başlık gördüm birebir kopyalanmış olan. taklitler aslını yaşatır ancak ekşi sözlük'te hesabı olan yazarlarımız bu yazarın nickaltına peşi sıra tanımlar girerek rezil ederlerse gereken cevabı almış olur.
devamını gör...
genelde twitter mecrasında kendisine "fenomen" diyen kişilerin yaptığı hırsızlık. olay sözlük mecralarına kadar uzandı ise durum vahim demek.
devamını gör...
taklitler asıllarını yaşatır. bardağın dolu tarafından bakılırsa görülen; belki tanım aşıran yazarın istemeden de olsa dünya sözlük ve uvey reklamı yapmış olması.
yazarın "ben buradaki yazarlardan birisi olduğunu düşünüyorum hırsızlığı yapan kişinin." cümlesine de katıldım. kesinlikle fazla uzaklaşmış olamaz, nalet olası federalleri göreve davet ediyorum.*
devamını gör...
hahah olm tanım hırsızlığı da mı varmış ? çalmak çırpmak bu kadar düştü mü yahu ? kendiniz olun, klavye de ki harfler parmaklarınızın ucunda. coppy paste daha çok kalori harcatır. geçmiş olsun uvey.
devamını gör...
uber e destek vermek için "asgari ücrete 8 saat çalışan küçük adamlarsınız" cümlesinin yanında masum duran hırsızlık.
devamını gör...
sözlüğün patentini komple alsaymıştı, bu 'hırsızlık' az olmuş gibi sanki? al al, 'admin' grubunun red'ini de al bari tam olsun, hatta al veritabanını bile kopyala.

abi bu nedir ya? hadi tanıma benzer nitelikte bir tanım/entry girersin, amenna. uvey amca da bu duruma 'bizi örnek almış...' der geçer, umursamaz. ama bu ne yapmış? tanım/entry ne varsa, hepsini birlikte copy-paste yapmış. hırsızlığın daniskasıdır bu durum.

umarım ekşi sözlük yetkilileri bu yazar için bir yaptırım uygularlar da bir daha böyle işlere kalkışmaz... bu sadece 'hırsızlık' değil, 'emek hırsızlığı'dır aynı zamanda, bu daha da kötü misal.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar