aynı ülkede yaşıyoruz ve aramızdaki en büyük farklılık bence bu: çünkü başka bir ülkeyi anlatır gibiler.
devamını gör...
ekşiye yerli milli ve dini ne varsa hepsine düşman olmaya çalışan kalabalık bir hasetçi yobaz cahiller tayfası doluşmuş. gerisi de arada kaynamış işte.
devamını gör...
ekşide artı almak için 'yıkıcı' eleştirme yapman lazım..
bizde ise 'yapıcı'..
devamını gör...
''ekşi sözlük çok süperdi
biz o kadar değiliz..
ekşi sözlük yolda ilber ortaylıyı görse naaber kız kaçıran derdi..
biz yolda ilber'i görsek tanımayız..

ekşi sözlük asla yalan söylemezdi; ben ihl sözlük ölürken hiç ağlamadım.
ben ihl/cogito sözlük ölürken çok ağladım çünkü ihl/cogito
gırtlağından hırıltılar çıkarırken nasıl terliyordu, görmeliydiniz.''

ekşi sözlük habermas'ı yolda görse tanırdı;
ben habermas'ı ihl/cogito da görseydim ona bir çift lafım olurdu,
derdim ki şimdi yani af edersin ama o sıktığın dinimin gırtlağı.''

(bkz: uysun diye)
devamını gör...
birisi benim gibi bir moderatore sahipken digeri degildir. kiymetini bilin diye soyluyom.
devamını gör...
ekşi krampondur, dünya kara lastik.
editto: burada ekşiyi övdüm gibi olmuş. lakinki öyle değil. kara lastik küçüklük hatırasıdır samimiyettir.
devamını gör...
ekşi fular takar,
biz sarık.
ekşi pipo içer,
biz sarma tütün.
ekşi sabah kahvaltısında taze sıkılmış portakal içer,
biz çay içeriz.
ekşi barbekü partisi verir,
biz lahmacun partisi.
devamını gör...
ekşidekilerin ekserisi vatan hainidir, dünya sözlüktekiler vatanını seven insanlardır.
bir de ekşideki yazarlar kartlaşmış, kösele suratlıdır. dünya sözlükteki yazarların tamamı ponçiktir. ben dahil. valla bak!
devamını gör...
hepsi insandır. sahip oldukları en kötü özellik dahi içlerinde en iyi bulunabilecek kişide asgari miktarda mevcuttur. okur yazar izler dinler düşünür ifade ederler. benzerlikleri farklılıklarından çoktur.
devamını gör...
olmayan fark. oradaki insanlarla aynı özellikte insanlar burada da var. sadece sayı farkı var.
devamını gör...
dünya sözlük yazarlarını çok da ilgilendirmeyen farklardır aslında. sözlükler farklı isimlerde olsa da neticesinde herkes insandır, yanlışı da elbette vardır. ama dünyalı yazarlar herkesin fikir ve görüşlerine değer verir; her ne kadar doğru bulmasa da ve katılmasa da o görüşe...

en nihayetinde sözlüklerde her şey yazar kalitesinde bitiyor. bizim kalitemizin en belirgin unsuru da sözlüksel farklılık diye bir insan statüsü oluşturmamamız.

yazar dostlarımın hepsinin bu görüşte olduğuna inanıyorum, yazar kadromuzun kalitesi ister istemez böyle düşündürüyor.
hepinize kendi adıma teşekkür ediyorum.
devamını gör...
ekşi sözlükte 8 sene , burada 7 sene iyi kötü yazmış birisi olarak fark bence yazardan öte yazım formatı ve yazarların üslupları. ekşi zamanlarında küfürlü tanımım hiç bir zaman olmadı lakin daha sert bir dil kullandığım aşikardı. burada bir hususa kızdığında ya da üzüldüğünde, beyan genelde daha edebi dille olmak zorunda. yaşın etkisi, siyasal gelişmeler, hukuksal süreçler derken elbette değişim kaçınılmaz. x yazar böyle, y yazar bu demek yerine ortamı ve formatı karşılaştırmak daha yararlı.

tamam kabul ediyorum ilk geldiğimde özellikle ihl kökenli yazarlar ironi bazlı , birazda kaleminin değişkenliğini belli eden tanımları garipsemişlerdi. sonradan onlarda bu bizden lakin sarı ördek diye mafzayı yapıştımışlardı. kim için değil kendin için, oy için değil rahatlamak için yazdığın an sorun kalmaz. genel olarak başlık açmayı seven bir yapınız varsa bir yerden sonra zaten kendi dairenizi oluşturuyorsunuz. iğnelemekte bunun içinde, bir hususa dikkat çekmekte bazen de huzuru kalem de bulmakta..

selametle
devamını gör...
onlar sevişir, dünyalı utanıp gözünü kapatır.
devamını gör...
biz dünyalıyız, onlar uzaylı. nasanın bize sağladığı imkanlar neticesinde biz onların varlığından haberdarız, ancak onlar bizi tanımıyor. hawking, olası bir işgal nedeniyle mesajlarına cevap verilmemesini tavsiye etmiş. sinyal göndermeyin, gözlerine görünmeyin sakın, işgal ederlerse mavi kanlı dolar buralar.
devamını gör...
aramızda ekşi'de de yazarlık yapan hayinler olduğundan farkların silikleşmesi ve daha da belirsiz hale gelmesi için yeterli bi sebep bulmaya şahsen gerek duymadım. nihayetinde sanallığın avantaj ve dezavantajlarını bizzat tecrübe ediyoruz. hangi sözlük olduğu fark etmez. fakat ekşi sözlük gündem belirleme gücünü hala saklı tutar.

henüz ekşi sözlükte başlığı açılmamışsa o olay yaşanmamıştır. ayrıca diğer sözlüklerde alelade yazan yazarlar ekşi'de döktürürler ki geri bildirim enfestir.

dünya sözlük yazarları tecrübe ettiğim kadarıyla sakin, dindar, duygusal tipler. ekşiciler pis ve ahlaksızlar. umarım Allah onlara da akıl falan verir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar