gençliği yoldan çıkarıp her türlü sapıklığa davetiye çıkarmak isteyen ateist ordusun, ki ben caaanım türkiye'de bu kadar Allahsız kitapsız olduğunu bu mekan sayesinde anladım, senkronize şekilde cirit attığı mekan.
devamını gör...
durmadan islam dinine ve cemaatlere hakaret eden yazarlara sahip oluşum. her açtığınızda güzel dinimizi, hz.muhammed(s.a.v)'i aşağılayan, dalga geçen yazılar görebilirsiniz.

kendilerini öncü sanan ama pek yakında ihl sözlük taklitçiliği yapmaya başlayacak sözlüktür...
devamını gör...
"türk" ve "islam" kelimeleri bu sözlüğün tabularıdır.siz siz olun eğer yazar olursanız, yazarlığınızın devam etmesi için bu kavramları öven,yücelten,koruyan her türlü kelimelerden,fikirlerden ve düşüncelerden uzak durun.


düzeltme : "türk" ve "islam" kelimelerine alerjisi olan sözlüktür.
devamını gör...
her ne kadar bazı şeyleri tasvip etmesem yeni şeyler öğrendiğim, okuduğum, güldüğüm sitedir. tamam görüş olarak ağırlıklı bir kesim var olabilir bu olduğu için tu kaka etmek de yanlıştır. sonuçta herkesin okurken bir süzgeci var. filtren yoksa benim yapacak bir şeyim yok.
eski bir ekşi yazarı olarak ihl sözlüğün açıldığını haber aldığım sitedir. *

(bkz: kutuplaşmanın dayanılmaz keyfi)
devamını gör...
hiç şüphesiz ki tüm sözlük klonlarına ilham veren, ne yazıktır ki zaman içerisinde kendisine ilham veren sözlük klonlarının trendinin üstüne ulaşamayan kelimeler imparatorluğudur. efendi gibi entrylerini döşeyip barınmak çok zordur. gözyaşına bile bakmadan küçük bir hatandan dolayı bile sourlines tarafından postalanırsın. tribüne oynarsan, salak geyikler peşinde koşturur " ben süper seks canavarıyım" havalarında bir kaç entry döşersen tamamsın. bünyesince nice provakatörler, vatan hainleri, din düşmanları barınır. tabi ki iyi elemanları, yazıları takip edilesi yazarlar vardır; ammavelakin onlarda son yaprak dökümüyle beraber tası tarağı toplayıp gittiler, kalanlarda sabırtaşlarıyla başbaşa debeleniyor.

bilmiyorum bu fetret döneminden ssg'nin usta bir manevrasıyla tekrar yükselişe geçerler mi ama; ben umudumun maviliğini yitirmiş bulunuyorum. nerede o doksanların sonu ikibinlerin başındaki sözlük ?

ha sorsalar nasıl bilirdiniz diye, iyi bilirdik diyeceğimiz bir çerçeve. geçmiş ola.
devamını gör...
başvurdum, sağcı bir yazar olacağıma yemin ettim 1 aydır bekliyorum üyeliğimi kabul ederlermi diye.

not: solcu yada ateist olduğuma yemin etseymişim bana kolaylık sağlarlarmış. ben söyleyenlerin yalancısıyım
devamını gör...
türk ve islam'ı tabu olarak görmemektedirler. bu konuda yeterince kafa patlattıktan ve birşey okuyup tartıştıktan sonra bu noktaya gelen insanlar daha kaliteli şeyler koyabildikleri için ekşisözlükte yazma olasılıkları daha yüksektir. ha içeride birçok kötü yazar da vardır elbette.

ayrıca unutumadan ekleyeyim:
bir yerde din eleştiriliyorsa, ırkçılık saçma bulunuyorsa bu orası için bir tabudur demek sonradan öğrenilmiş özgürlüğün bir yansımasıdır.
bir şeyleri kavramadan sadece kelimelerin ahengi ve havalı tartışma ögeleri kullanmak için bol kavramlı cümleler sarfetek saçmadır. henüz tabu kelimesini tanımlayamayan biri çamur atınca komik durmaktadır.

asıl sabit (ve bir o kadar da boş) fikir, savunamadığı şeyler eleştirilince bunu antidemokratik ve baskı unsuru olarak görmektir. düşünce ve inancı temellendiremeyenler bunların altına çok güzel sığınmaktadır.

yıllar yılı özgürlük ve demokrasi karşıtı bir hayat süren insanlar bu kavramları kavrayamadan sadece kelimelerin altına saklandıklarında böyle şeyler açığa çıkıyor işte.
devamını gör...
ihl sözlük ortaya çıkana kadar alternatifi olmadığından sık sık okuduğum, sayesinde ihl sözlüğü keşfettiğim,
ama anlatılanlardan daha da fazla zıvanadan çıkmaya başlamış eski bir oluşum. bulmuşuz 4x4 lük sözlüğü.
ne işim olur artık doğan slx'le.
devamını gör...
bugün sabahtan beri kur'an-ı kerim yakmaktan bahseden oluşum. lut kavmi bile bugün yaşasaydı bu kadar ileri gitmezdi. aklıma başka bir yorum gelmiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar