eksi veya artı verince ne oluyor

eksiden muzdarip bir yazar serzenişi..

özet geçmek gerekirse,artı verince "sana puanım dohuz kanka" demiş oluyorsunuz entry yazarına,eksi verince de acun ılıcalı tonlamasıyla "ben de hayır diyorum,3 hayırla uğurluyoruz" demiş oluyorsunuz..
devamını gör...
ödül ve ceza olarak bakarsak ikisi de pekiştireç olarak motivasyon hususunda önemlidir. gerçi cezanın öğrenmeyi olumlu yönde etkilemediği de söylenir ama bir davranışı sistemli hale getirmek açısından cezalandırma önleyici etkiye sahip bir araçtır.
devamını gör...
bu soruyu soran arkadaşla olması muhtemel bir diyalog

+annemmm artı martı derdin yok veya eksi o vakit niçin yazıyorsun sözlükte.
-yooo ben okunmak için yazıyorum sadece.
+tabi zaten orhan pamuk'sun ya sen, ödüllerin falan var amacın insanlığa hizmet etmek.

koca sözlükte bile ego butonu var sen sende yokmuş gibi davranıyorsun ya hani komik oluyor bil yani.

*
devamını gör...
küçük kız parkın köşesinde oturan üzgün adamın yanından geçerken ona gülümsedi. bu gülümseme adama üzüntüsünü biraz olsun unutturmuştu. aklına en sevdiği dostu geldi. ona bir mektup yazdı. dostu mektubu aldığında içi mutlulukla dolmuştu. yolun kenarındaki dilenciye yüklü miktarda para verdi. dilenci kaç gündür ilk kez karnını doyurabileceği için çok sevinçliydi. aldığı yiyeceklerle evine giderken gördüğü yavru köpeği eve götürmeye karar verdi. dilenci bir apartmanın bodrum katında yaşıyordu. karınlarını doyurup tatlı bir uykuya daldılar. gece apartmanda yangın çıkmıştı. yavru köpek duman kokusunu alır almaz dilenciyi, dilenci ise bütün apartmanı uyandırdı. yangın büyümeden söndürüldü. işte bu yüzden artı vermeliyiz.
devamını gör...
"oy vermeyen yazarlardan sabun yapılsın!" dese biri şaşırmayacağım artık. vay arkadaş yaa bu oy meselesine ne kadar takılıyor bu cogitanlar! üşenmesem hepinize 50'şer artı verirdim ama sizin kadar şeyapmıyorum bu mevzuyu. onunçün siz de benim için hiç şeyapmayın yua.

ben söylüyorum hepiniz çok güzelli yazıyorsunuz ya. oy vermiyorlar diye üzülmeyin hiç. gelmişiz buraya yazıyoruz, okunuyor mu kısmısını hiç düşünmüyoruz bile. yazınca rahatlıyoruz ya o bile yetiyor bence. yani mesela bunu okumasanız ben hiç alınmam ki..

tanım: epeyce meraklı bir soru cümlesi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar