eksileme akımı

farklı düşünce sunumu ya da haksız, yersiz bulunulan durumlar dışında yapılması uygun olmayan eylemdir. yeni yazarlara bunun yapılıp motivasyonun düşürülmesi ise mahlas perverlik adına güzel olmayabilir.
devamını gör...
(bkz: benim eksim benim kararım)
egosu yüksek kişilerin maruz kaldıklarında yıkıma uğradıkları durumdur. sanane güzel kardeşim yaz geç kimisi beğenir kimisi beğenmez bundan sana ne. herkes yazdığını beğense başın göğe mi erecek. hem belki bi durup düşünürsün acaba bi yerde bişey mi var.

“ama yok yok hep o eksiciler birlik oldular. onların haddine mi aslında. benim bildiğim, söylediğim doğrudur tamam mı. saksı değilim.” ama bağzılarına bakınca bunları işitiyorum.

dip not: aman Allahım eksilemişler beni. ah sizi gidiler sizi. *
devamını gör...
böyle akım mı olur bilmiyorum ama yazdıklarınıza eksi veya artı veren insanların bilinmesi taraftarıyım. bir şeyler paylaşıyorsun, aynı düşünmüyorum diyor eksiliyor veya ben de aynı düşünüyorum diyor artılıyor. eğer favorileyeni, oylayanı görürsek en azından sözlük içerisinde kim seni okuyor, kim senden çok farklı düşünüyor, kim seninle benzer düşüncelere sahip görürsün, bilirsin. bir hayli aktif olduğumu düşünüyorum ama o kadar giriye rağmen "oylayanı favorileyeni görme" sayısına ulaşamamışım. demek ki o sınır bir hayli uçlarda. e yarın bir gün düzene girecek daha seyrek uğrayacaksın, yani hiç göremeyeceksin. bu sır perdesi olayı manasız geliyor bana. samimi gelmiyor. kim kimi eksilemiş artılamış favlamış görelim bilelim değil mi.

takipçilik olayı da aynı şekilde burada rağbet görmüyor. eski yazarlara bakıyorum beş takipçisi yok mesela. çünkü konsept gereği takipçilik ikinci planda gibi sanki. takip ettiğinizin girilerini net bir şekilde sıralı görebileceğiniz bir sistem yok, son 24 saat diyor son bir hafta diyor, 10 takipçin varsa sol frame komple farklı farklı başlıklarla farklı farklı yazarlarla dolup taşıyor, karmaşık. daha net bir takipçi sistemi olsa, menü gibi mesela, tıklarsın listeli görürsün, takipçiler sekmesi olur basarsın sol frame dışında görürsün gibi. favorileyene teşekkür edeceğim kim bilmiyorum. halbuki modlog gibi samimi bir menü koymuşsunuz moderasyonun tüm müdahaleleri yazarlara açılmış şeffaf, oylamalar ve favoriler de şeffaflaştırılabilir.
devamını gör...
değişik değişik işler çıkartıyorsunuz. eksileme akımı nedir lan? *

bu artı eksi olayına çok takılmayın. çoğu yazarı tanımıyorum. tanımadığım insanın bana verdiği artı ve eksinin çok da hükmü yok. olmasa bile olur bu naneler de işte insanoğlu bir şekilde geri bildirim istiyor, varlığının farkında olunduğunun farkında olmak istiyor. *

eksi vermek istiyorsa versin abi. napak faresini mi bağlayalak. ben de bakıyorum bana göre acayip dangalakça gelen -ona göre çok mantıklıdır mesela ama işte benler, senler işin içine girince karmaşıklaşıyor- bir şey yazmış veriyorum eksiyi. eksi vermeyebilirim de neticede benim için anlamsız bir şey aslında ama o an eksi veriyorum. belki 3 dk sonra okusam aynı tanımı eksilemem. aynı şekilde ben de bana göre mükemmel ötesi bir tanıma imzamı atmışımdır ama okuyan için dangalakçadır. olur böyle şeyler.

kendi içimizde bile andan ana ruh hali ve fikir dalgalanması yaşayabiliyoruz. o yüzden şunlara takılmanın hiç anlamı yok.

*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar