electronic arts

ekran kartı üreticilerinin elinde şopar olmuş en büyük oyun üreticisi. sizi sistem yükseltmeye zorlamak adına yazılımda halledilebilecek bir takım grafik düzenlemelerini mimari üzerine bindirir. bir ara bir oyunun ,windows grafik apisini daha verimli kullanarak yüzde 20 daha iyi yüksek performans sağlayan verisiyonunu yazmış, nvidia' dan aldığı ayar sonrası gelişimini durdurmuştur.
(bkz: ekran kartı mafyası)
(bkz: ne olacak bu ekran kartlarının hali)
devamını gör...
bir kaç gün önce çıkan star wars oyunu ile alakalı yapmış olduklar çakallıklar yüzünden büyük tepkiler çekmiş firma. oyunda star wars'un ünlü karakterlerini açıp oynayabilmek için 40 saatten fazla single player oynayarak kazanılabilecek oyun içi para ile alınmasını gerektiren bir sistem getirmişler. ücret olarak yaklaşık 150 200 dolar verilirse anında oynanabilir. tabi bu oyunun hiç bir sürümüne dahil olmayan tamamen ayrı bir harcama. bunun tespit edilmesiyle reddit doğal olarak karıştı. ea'in yetkilerininden birinin yazısına en son 680.000 downvote* geldi. reddit downvote rekoru 25000 civarında bir şeymiş düşünün artık. sonra karakterler için istenen oyun içi para 2/3 oranında indirmişler. ancak oyun sırasında kazanılan parayı da düşürmüşler. yine göz boyama çalışmaları da fark edilmiş. oyuncular da doğal oalarak oyunu iade etmeye başladılar. orada da ea oyunu iadeyi zorlaştıracak bütün önlemleri almaya çalışmış. sözün özü çok dikkat edilmesi gereken kan emici bir firma haline geldi iyice. çok uzun zamandır oyunlarını da oynamıyorum gerçi.
devamını gör...
yakın zamanda titanfall serisinin yapımcısı respawn entertainment i de satın alarak bünyesine katan firma. bünyesine katıyor derken kökünü kurutuyor. geçmişte westwood studio yu satın alıp sonra kapadı command & conquer serisi öksüz kaldı. visceral games, bioware vs vs bunlar istiyor ki piyasayı domine edeyim benim borum ötsün. dice'ye elleşmeyin sakın gebertirim.
devamını gör...
furyaya katılarak command and conquer serisinin remastered versiyonlarını yapmaya başlamış itici firma. rts türüne yenilikler getirecek yeni oyunlar çıkarmak varken eskileri düzenleyip fahiş fiyatlardan satmak da moda oldu.
devamını gör...
kapitalizmin oyun sektöründeki öncüsü olan lanet firma. ufak firmaları yutma ve sindirme politikası nedeniyle kötü imparatorluk diye anılır. oyunlarında tek amaç vardır : o da ea in para kazanması.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar