elektronik sigara

geçtiğimiz 6 aydır sigaraya alternatif olarak kullandığım alettir. bu alet 2 bölümden oluşur.
1. atomizer : bu bölüm bataryadan aldığı elektrik ile bir bir ip parçasına sarılı tel parçasını ısıtarak içinde yer alan sıvıyı (likit) buharlaştırır. atomizerler farklı şekillerde olsalar dahi hepsi aynı prensiple çalışır.
2. batarya : atomizer için gerekli elektriği sağlar.

şahsi yorumlarım:
1. bu alet bağımlısı olduğum nikotin ihtiyacımı sigaraya göre daha ekonomik (aylık yaklaşık 70-100 tl) ile gidermemi sağlıyor.
2. sigaranın aksine heryerde içilebiliyor, tadı daha güzel.
3. sigara gibi sağlığa zararlı olduğu binlerce kez ıspatlamış birşeye karşı henüz herhangi bir güvenilir sağlık kuruluşu tarafından zararlı olduğuna dair herhangi bir kanıt ortaya konmamış olan e-sigarayı kullanmak daha mantıklı.
4. ciğerlerde su toplandığı doğru ama yaradılış gereği insan ciğeri zaten nemli ortamlarda yaşamaya müsait olduğu için ciğerlere herhangi bir zarar vermediği öne sürülüyor.

sigarayı bıraktırır mı?
bu cihazlarda kullanılan sıvı aynı sigaradaki gibi farklı nikotin değerlerinde satılmaktadır. zamanla daha az nikotin içeren sıvılar kullanarak bırakmak mümkün. ama bunu sigarada da yapabilirsiniz. ben bu şekilde 2 kere bıraktım.

tavsiyelerim:
bu ürünü ankarada amerikan pazarında merdivenden inince hemen karşıdaki hacı abi satıyor. ondan alabilirsiniz. ama bence internette http://sonsigaran.com adresinden almak daha mantıklı. 6 aylık süre zarfında piyasadaki bütün atomizer çeşitlerini denedim ve tavsiyem kangertech protank ile joyetech ego-c upgrade batarya kombinasyonudur.

likit konusunda ise dekang - king of cigar şu ana kadar içtiğim en iyi likitti ama bu ara bulamıyorum. ayrıca joyetech tobacco ve cigar tütün tadına yakın hoş bir içim sunar.

elektronik sigara tıpkı sigara gibi bir tat mevzusu olduğu kadar teknik bir mevzudur. bu yüzden başlangıç için tavsiyelerime uymanızı öneriyorum.

devamını gör...
işe yarayan alet.

evet işe yarıyor fakat iyisinden bulmalı, paraya kıyınca olabiliyor bir şeyler. sanki kandırıyor insanı sigara karşısında. devrik devrik anlatıldı ama doğrusu o yani.
devamını gör...
kafamda soru işaretlerine neden olan nesne. ben sigara içmeyi çok seven bir adamım ama artık üşeniyorum sigara içmeye. ama bu nasıl bir şey hiç bi bilgim yok. tecrübe edip aliceyim.
devamını gör...
bir buçuk sene kullandığım alet. son zamanlarda artık pro seviye kullanıcı olmuştum neredeyse. gerektiğinde yakıtını kendim üretebiliyordum.
doğru ekipmanla sigaradan daha keyifli bir hale gelebiliyor. ancak kendine göre dezavantajları var. kokusuz olması ve kapalı alanlarda yasak olmadığı için tüketiminiz kat kat fazla oluyor sigaraya kıyasla. ben ofiste masa başına sürekli tüttürüyordum.
devamını gör...
iki ay kullanabildiğim sigara.
içimi hoş sigaraya ihtiyaç duymuyorsun.
2 ay kadar kullandıktan sonra ciğerimde bir ağrı (içe çekilen duman su buharı olduğu için ciğerlerin su topladığını duymuştum) ile birlikte tadı da da kötü gelmeye başladı, o andan itibaren sigaraya tekrar dönüş yaptım.
bence sigaradan daha zararlı çünkü kullanılan likit madde kimyasal ve genelde çinden geliyor.
sigarayı bıraktırma konusunda etkili olduğunu düşünmüyorum sigarayı önce kafada bırakmak gerek.
devamını gör...
adam gibi bir ürün alırsanız bir daha o pis, ağzı yüzü kokutan, iğrenç, rahatsız edici sigara denen zehre geri dönmezsiniz.
tavsiyem provari markası.
ciğerde su toplanması yapmaz.
sağlığa ispatlanmış hiç bir zararı mevcut değildir.
türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde kapalı alanlarda kullanımı yasaktır.
devamını gör...
uzmanlara göre elektronik sigara zararlı gibi gözükse de sigara ile kıyaslandığın da zararı çok daha azdır. ayrıca unutmamak gerekir ki sigara kullanmayan bir kişi elektronik sigaraya başlamaz. ve elektronik sigara kullananların bir çoğu ya sigarayı bırakıyor yada elektronik sigaraya devam ediyor. yani elektronik sigara sigarayı bırakmak için en ideal çözümdür.
devamını gör...
nikotin ihtiyacı üzerine kurgulanmış yaratıcı bir buluş.
sigarayı bırakmak için ilk adım olabilir.
en azından sigaranın içindeki kanserojen maddelerden uzaklaştırıyor insanı.
ama neticede sigarayı tümden bırakmak için öncelikle kafada bırakmak lazım.
hasta olunca bıçak gibi kesilen bu bırakma olayına henüz hasta olmadan duyarlılık göstermek lazım.
devamını gör...
muhteşem bir ürün, resmen portatif nargile keyfi. ben daha bu teknoloji taş devrindeyken kullanmışım, şimdiki aletler efsane, buharlı tren gibi duman çıkarıyor mübarekler. bu varken sigaraya hiç gerek yok da hanım buna sigaradan daha karşı, izin vermiyor. neyse şimdi böyle yazdım mutevehhim görürse gene dalga geçer.
devamını gör...
arkadaşımın ofiste sürekli tepesinde casper geziyormuş gibi dumanlar çıkartarak çalışmasına sebep veren sigaradır. zararı nedir bilmiyorum ama kokmuyor.
devamını gör...
ara verdiğim yıllarından ardından tekrar dönüş yapmak üzere olduğum alet.
ben bu aleti hakikaten daha yeni icat edildiğinde kullanmışım galiba çünkü şu anda ekranlı, watt ve ohm ayarlı, nefes sayaçlı ve versiyon güncellemeli aletler çıkmış.
tabi bu gelişmeler ile birlikte fiyatlar da artmış, doların artışını da işin içine katınca işe yarar bir ürün için hatırı sayılır bir para ödemek lazım.
Allahtan çevre geniş yurtdışından bir şey getirtmek çok sorun olmuyor ben de verdim amerikadan siparişi. bu fırsatı bulunca da paraya kıyıp likitleri iyilerden aldım çünkü en iyi likit marka ve ürünleri amerikada mevcut, bu fırsatı kaçırmak istemedim. ancak ürünleri o kadar çok övmüşler ki merakla bekliyorum.
bi 10 güne elime ulaşacak inşallah, o zaman daha geniş bir inceleme ile tanımımı yaparım.
he bi de normal sigara düşmanlıktır. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar