elif gibi sevmek

duyduğum zaman beni iğreti eden , post kezbanizm'in en saf hali olarak gördüğüm gereksizlik deposu. her haltı yeyip ardından elif gibi sevmek lazım affetmek lazım diyenlerin baş ucu eseri orası kesin. o denli paylaşım oldu ki artık tekrarı halinde osman gibi dalmak diye bir kitap ta ben yazıcam.
devamını gör...
islamcilar ulu orta sevmesin. sevmeyin yani. sozluklerde bloglarda tweetlerde ne kadar naif ne kadar olumune ne kadar sapina sonuna dibine kadar sevdiginizi gosterdiniz. cok guzel seviyosunuz tamam. illa bir tahlil yapacaksak da solcu bi kizda bâya sever. gecmis yillarda bir anket yapilmisti sanirim solcu erkekler yatakta iyi sagci kadinlar daha bakimli vs icerikli birsey. sevmenin sekli goreceli bu islamcilarinki onlara hos geliyor. saniyorlar ki hepimize hos geliyor. bir de onlr haram yapinca helalmis gibi davraniyor. kisisel baglamda hic umrumda degil bu ikiyuzlu kezbanciklarda yukarida belirtilmis ye her naneyi ye sonra elif ol zeynep ol efendime soyleyeyim ayse ol. sonra gel bunun edebiyatini parcala. ha bunu bir de daha sofistike yapan var. onlar ayri alem.
devamını gör...
hiç şaşırtmayarak sözlük ahalisi tarafından yerilen ama müslüman kardeşlerimizin kapış kapış götürdüğü kitap. biraz burnumuz mu büyük? benimki öyle ya valla bunun için de depresyona girmişliğim var. düşünsene fotoğraf çekiliyosun tüm suratın gölgede ama burnuna ışık düşmüş...
devamını gör...
okumadan nefret ettiğim kitap o ne öyle arkadaşım herkesin facesinde bir elif gibi sevmek. sıktı bunalttı .başlığı görünce umarım kitabı öven bir yorum görmem demiştim Allahtan umduğumu buldum
devamını gör...
ayşe, fatma hayriye olsa sevmiyor muyuz? neden elif!
elif isminin her yerde pervasız ve umarsızca kullanılmasından bıktık artık.
devamını gör...
populer kulturden nefret etmiyorum ama populer olan ne varsa sırf onu okuyup, yiyip icenden ziyadesiyle nefret ediyorum.

hele hele bu olgu muhafazakar kesimde daha yayginsa hepten tiksiniyorum. baskalarinin agzina malzeme verdikleri icin, ozentilikleri asiri egreti durdugu icin.

iste bu elif gibi sevmek kitabi. tanisam belki severim kitabi. onyargilarimi yikmam lazim tabi once.
devamını gör...
elif'e benzemeye çalışmaktır. ama sen yine de kendin ol canım.

bakınız! şu elifleri ve sevmelerini bu kadar yüceltmeyin artık Allah aşkına! sonra yurdum ergenleri bi sevdiler mi her yolu mübah görüyorlar kendilerine. kendi içlerinde bi senaryolara filan giriyorlar. ondan sonra topla toplayabilirsen..
devamını gör...
özellikle dindar kız ve oğlanların elinde gördüğüm kitap. yazarı hikmet anıl öztekin idi yanılmıyor isem. merak ettim araştırdım, 29 yaşındaymış yazarı. kitabı biraz inceledim de birkaç güzel söz var hakikaten. ama kağıt israfı çok. şöyle ki ufak bir söz koca bir sayfayi kaplıyor. süslemelerle filan geçistirmişler işte. zaten ben sevmiyorum populer kitapları.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar