elimizde düzeltilecek oylar var

yorumsuz sürçmedir. yormaya kalkarsan sıkıntı çıkar zaten. ama şu var; niyet, dil, zihin, zikir, fikir öyle etkileşimler vardı ama benim zeka onları yorumlamaya yetmedi haliyle.

sürçme
devamını gör...
aymazlıkları beni dehşete düşürüyor. kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var. hak ettiğimiz şekilde yönetiliyoruz. dibi ne zaman göreceğimizi merak ediyorum.
devamını gör...
cımbızlama çok ayıp bir şeydir gençler, yalanın, iftiranın başka bir türüdür. ahlaksızlıktır. sözcü'den alıntı:

--- alıntı ---

chp grup başkan vekili’nin bir tweetine rastgeldiğini söyleyen yavuz, “diyor ki; tüm sandıklar sayılsa bile 13 bin oyla ekrem imamoğlu seçimi kazanıyor. çok manidar buldum. ‘sandıkları hiç açmayalım. hiç saymayalım hiç kurcalamayalım’ yaklaşımında olan chp’nin geldiği nokta. çünkü her şeye güveniyoruz. ‘bu budur. ne karıştırıyoruz?’ yaklaşımından geldiğimiz nokta. bu kadar geçersiz oyu biz de kabul ediyoruz ya da ak parti’nin aleyhine yazılan oyu ama bu 13 binden aşağıya inmez yaklaşımı. bu kadar oy düzeltildi. daha düzelteceklerimiz var. biraz özgür özel bey endişeye kapılabilir. biraz daha düzelteceklerimiz var, diyorum. niye böyle söylüyorum. bakınız elimde birkaç dosyayla geldim. onlardan bir tanesinde sayım döküm sonuç çizelgesi var yüksek seçim kurumu kayıtlarından aldığımız. ilçe seçim kurullarından giriliyor. ve çok miktarda sisteme girilmediğini gördük. sonra da girilenlerin farklı girildiğini gördük. bunlar o kadar fazla ki daha bunlara ilişkin herhangi bir adım atmış değiliz. maddi hata düzeltimine ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. çok miktarda düzeltilecek hata gördük.

...

hataları düzelttiriyoruz seçim kurullarına. suiistimalleri ve usulsüzlükleri ortadan kaldırıyoruz. yine yasal yolları kullanarak. biz esasen seçim sistemimize ve demokrasimize güveniyoruz. seçim kurullarımıza da güveniyoruz. bakınız bu düzeltmeler bu sistem sayesinde oluyor. bizim sorguladığımız sistem değil ama bu verileri girenler ve bu süreçlerde rol alanların hata suiistimal ve usulsüzlüklerini belirliyoruz ve bunları düzeltiyoruz. göreceksiniz çok daha farklı sonuçlar ortaya çıkacak. çünkü ‘perşembenin gelişi çarşambadan belli olur’ derler. bu biraz ona benziyor.”

yavuz bir gazetecinin sorusu üzerine, “yüksek seçim kurulu'nun kayıtlarında fark 19 bine düşmüş görünüyor. ama daha bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız var” dedi.

--- alıntı ---
devamını gör...
bu kadar kafa karışıklığına karşılık yeniden seçim yapılsa diye aklımdan geçmiyor değil. istanbul, bakın koskoca güzide istanbul mazbata ve oy muhabbetinden ötürü şu anda öksüz gibi bekliyor başkanını. fırkaları genel olarak değerlendirdiğimiz gibi ayrı ayrı da ele almak gerekir bazen. ali ihsan yavuz'un mütevazı duruşu var fakat iktidar koltuğundaki akp'nin itirazlarını medyaya bu kadar aşikar yansıtması doğru değil, hoş da görünmüyor. dil, politik olmaktan çıkıp mahalle ağzına çoktan döndü. bundan sonrası artık mümkünse usulüne uygun olarak devam etsin. cidden türk halkı sıkıldı bu muhabbetlerden.
devamını gör...
haklı beyan.

düzeltilecek oylar, düzeltilecek ahlak, düzeltilecek onur var elinizde. ama bu dünyanın kıyamete kadar süresi verilse size düzelemezsiniz. elinizi yıkayacak su yok. temize çekecek seçim yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar