elizabeth

ingiltere kraliçesi. 25 yaşında tahta geçmiştir. tabi o yaşa kadar yapmadığı hinlik kalmamıştır. entrika çevirme ustalığını annesi olan anne boleyn'den almıştır. bakire elizabeth diye bilinir çünkü hiç evlenmemiştir. buna rağmen uzun süre ingiltereyi tek başına yönetmiştir. ayrıca bir dönem osmanlı'dan yardım istediği ve osmanlı'nın da yardımına koştuğu bilinmektedir. hatta günümüzde "acaba elizabeth ile sultan üçüncü murat arasında bir aşk olmuş mu?" dedikodusu yapılmaktadır.
devamını gör...
sevgililer gününde norveçli balıkçıların kullandığı türden el kremi hediye ettiğim ilk aşkım. bunca yıldır aşınmaya direnmesi mucize. öpüyorum canım. muck...
devamını gör...
bilimum ingiltere kraliçelerinin ismidir..argoda da çok ayıp bir anlamı var...bir de ingilizce de turkey'in hindi anlamına geldiğine içerleniriz..adamlar ne yapsın? bunu fark etsinler var ya, diplomatik kriz çıkar! iki ülkenin arası açılır..ingilizler, ab sürecindeki desteklerini ossat keserler..
devamını gör...
16. (Tematik)
ibranice elisheva ya da elisheba'dan gelen, "tanrı(m) yemindir" ya da "tanrı(m) bolluktur" manalarına gelen isim. ayrıca hz. meryem'in teyzesinin ismi. hz. yahya'nın annesinin ismi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar