emeklilik

bir kimsenin belirli bir yaşa kadar prim veya kesenek ödeyerek çalışması ve genellikle ihtiyarlaması, bu yüzden fikri ve bedeni gücünü kısmen kaybetmesi sebebiyle bu hususdaki kanuni şartlara haiz olduğu takdirde eski maaşının bir kısmına herhangi bir hizmet karşılığı olmaksızın hak kazanması hali.

ayrıca yaşında avrupa, maaşında afrika ile yarıştığımız.
devamını gör...
atandığımdan beri beklediğim güzellik.

benden çok güzel emekli olurmuş. o kadar yıllık eğitim hayatımda olmak istediğim şeyi şimdi şimdi anlıyorum.
devamını gör...
sizle aynı gün işe başlayan kadının sırf kadın olduğu için sizden beş sene önce maaş almaya başlamasıdır. ortalama insan ömrünün kadından 10 yıl daha düşük olduğu ülkemizde ölmez de hayatta kalırsanız almaya başlarsınız. ancak bu kadar sevinmeyin hemen. devletimiz erkeklere sümük muamelesi yaptığından askerliğinizi tamamlamadan sigortalı bir işte başlama şansınız çok az. neyse. kız çocuğunuz alır artık maaşınızı. nitekim oğlunuz 18'ine ayak bastıktan sonra böyle bir hak isteme şansı olmayacak.
devamını gör...
emekli olunacak en iyi ülkeler listesi diye bir yazı buldum. baya ilginç geldi bana.

1. tayland
2. malezya
3. vietnam
4. bali (endonezya)
5. kamboçya
6. italya
7. portekiz
8. ispanya
9. fransa
10. panama
11. costa rica
12. meksika
13. kolombiya
14. sri lanka
15. hırvatistan.
devamını gör...
25 yıl prim ödeyip 35 yıldır yan gelip yatan komşumuz ibrahim amcanın yaşadığı hayatın özetidir. günümüz iktidarını eleştirirken, eski hataların, günümüze olan etkilerini de gözden kaçırmamak gerekir. böyle yaparsak eğer, yapıcı muhaliflik yapmış oluruz ve iktidara alternatif olabiliriz.

geçen sene, babamların yayla komşusu, alamancı murat abi ile ayak üstü konuşuyorduk. mevzu emekliliğe geldi. benim yaklaşık 20 yıl var dedi emekliliğe. yanlışın olacak abi benimde 20 yıl var dedim emekliliğe. sen benden en az 10 yaş felan büyüksün dedim. almanya'da emeklilik yaşı 68 dedi. hiç unutmam, emmimin kayınçosu vardı uzman çavuş. 38 yaşında emekli olmuştu.
devamını gör...
(bkz: nafaka) ile yas beklemeden hemen olunabilir. tabii biraz mantikli secim yapmak gerekir. ıyi bir isi olan beyaz yaka ya da memur tercih edilmelidir. ticaret ile ugrasan cok zengin kisiler ayda 100 bin tl bile kazansa zarar gosterdigi icin cok bir para alamazsiniz. ınternetten ufak bir arastirma ile gelecege guzel bir yatirim yapabilirsiniz. avukatlar kadinlarin bosanma davalarina ucret almadan bakar. nasil olsa isin sonunda kadin kazanacagi icin.
devamını gör...
göreve başladığım ilk günden beri hatta akıl baliğ olduğum günden beri hayalini kurduğumdur efendim. hem yatıp torun seviyorsun hem de aydan aya maaşın yatıyor. dedemi görüp hep özenirdim. meğer adam ondan öncesinde eşek gibi çalışmış ama tabii görmüyorsun bunu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar