emeklilikte yaşa takılanlar

mesela ben..

sordum soruşturdum..bu sene işe başlayabilirsem hayırlısı ile takılabilecek tüm yaşlara takılıyorum.

engelli koşuda tüm engellere takılıp düşen koşucu gibiyim.
devamını gör...
yaşa takılanların pek çoğu o parayı harcayamayacak. neden böyle diyorum? eğer yaşa takılmış biriyseniz, emin olun ilk maaşınızı almaya başladığınızda çocuğunuz üniversiteye başlayacak ve sizden aylık o maaş kadar para istiyecek. memlekette istisnaları olmakla birlikte yaşa takılan herkesin üniversiteye giden bir çocuğu var. (bkz: babam) el mecbur o parayı yıllarca bekleyen emeklilerimiz, parayı harcayamadan biricik evlatlarına gönderecek. siz kendinizi dışarıda tutmayın, siz de göndereceksiniz!
artık afiyet mi olsun, geçmiş mi olsun? o sizin kararınız.
devamını gör...
acı ama gerçek, o vakitleri göreceğini sanmıyorum çoğunun, emekli olduktan sonra yaşı beklerken ya kalpten yada ek işte çalışmaktan gidebilir.
devamını gör...
birisi de benim . bu kesimin toplumda tam anlaşılmadığını görüyorum ve bu konuyu erken emeklilik ile karıştıran abuk subuk yorumları okudukça sinirlerim bozuluyor.

bu insanlar iş hayatında başladıkları kanuna göre yerine getirdikleri veya getirecekleri tüm yükümlülüklere rağmen, kanunun geriye doğru değiştirilmesi sebebiyle sahip olacakları haklara sahip olamamaktadırlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar