emine bulut

kırıkkale de kocası tarafından kızı yanında olmasına rağmen bıçaklanarak daha doğrusu boğazı kesilerek öldürülen anne/kadın/eş/insan!

ulan, yolda biri yüzünüze tükürse elhamdülillah diyecek kadar yüzsüz olan hemcinslerim. ne yapmış olabilir ki bu kadın, yavrucağının gözü önünde öldürülsün! sana bu hakkı kim nasıl veriyor ? erkek olman mı ? sözüm ona koca olman mı ? nereden buluyorsun. kadının suçu ne olabilir ki derken suçu her neyse varsay ne yaparsa yapsın, sen nasıl iğrenç ve düşük bir mahluksun ki bu eylemi gerçekleştirebiliyorsun ? hiç mi bahar görmedin ? hiç mi anne kucağı tatmadın ? hiç mi baba şefkati görmedin ? sen azıcık bile de insan olmadın...

ne kadar yazsam da az kalıyor.
bir kadını öldürmek çok kötü.
bir kadını cocuğunun gözleri önünde öldürmek daha kötü.

yazmam lazım biraz daha. içimdeki öfkeyi atamıyorum çünkü.
o çocuğun hayatı ne olacak ? o çocuk bundan sonra kime güvenecek. hangi din e inanacak. hangi kitaba iman edecek. hangi erkeğin sözüne güvenecek. kim koruyacak kimi koruyacak ? nasıl bir nesil yetiştirecek.

insanlar elbette ölür. insanlar elbette kaybedilir. ancak babası! tarafından annesinin ölümüne şahit olmak, bir çocuk için olabilecek en ağır hadise...
devamını gör...
saatlerdir son anlarını ve ölmek istemiyorum çığlıklarını , küçücük yavrusunun çaresizliğini içeren videosunun etkisinden çıkamadığım melek olmuş kadın.

o kadar üzgünüm ve o kadar büyüdü ki nefretim insanlara , daha doğrusu insan olamamışlara. hiçbir insan ne olursa olsun böyle bir acıya maruz kalarak , böyle çaresizce ve üstelik de yavrusunun gözü önünde gerçekleşen bir ölümü hak etmez.

hele o masum yavrunun yaşadıkları , küçücük yaşında büyümek zorunda kalması ve ömrü boyunca hafızasından asla silinmeyecek bir manzaranın beynine kazınması... ve bunu sana layık gören kendi baban.
üzülmeli mi , nefret mi dolmalı , hayata nereden hangi hislerle yeniden tutunmalı şimdi ?

videoyu izlediğimde yer ayağımdan kaydı , uzun süre kendime gelemedim ve bir annenin varlığının önemini belki de uzun yıllar sonra ilk kez hatırladım.
insan olamamış mahluklar , sizler en büyük cezaları elbet gerçek dünyada çekeceksiniz buna inancım tam , lakin bir gün çekeceklerinizi düşünmek o kadıncağızın çaresizliği içine kendimi koyduğumda duyduğum ızdırabı dindirmiyor. sizden nefret ediyorum !
devamını gör...
"-anne lütfen ölme.
-ölmek istemiyorum."


bir dizide filmde duysak içimizi sızlatacak bu diyalog boynundan bıçaklanmış kan revan içindeki bir kadın ve kızı arasında sahiden yaşanmış. hiçbir şey o kızın yaşadığı travmayı atlatmasını sağlamaz. hiçbir şey o güzel kadını geri getirmez ama böyle şeyler görünce içimden tek bir şey geçiyor; kısasa kısas. insanın birinin yaşam hakkını elinden almaya yeltendiğinde, aldığında kendisinin de öleceğini hatta gebereceğini biliyor olması gerekir. hümanizmin katillere işlememesi gerekiyor artık. alenen işkenceyle, ibret olsun diye o kadına verdiği acının kat be kat fazlasını duyarak öldürülmesi gerekiyor, olay bu. belki geride kalanların içindeki ateş böylece az biraz soğur.

emine bulut, birkaç saniye görüp bir ömür gözümüzün önünden gitmeyecek güzel kadın.
devamını gör...
herkesi unuttugumuz gibi bu kadini da unutacağız merak etmeyin. ozgecan'i, leyla'yı, ecrin'i, katledilen, iğrenç emellerine alet edilen kedileri köpekleri, bu ülkenin canilerine kurban gitmiş tüm hayatları unuttuğumuz gibi unutacagiz, öyle bir ömür falan kalmayacak gözümüzün önünde. unutmasak el ele verip şu düzene çarka, iyi hal indirimiymiş, takim elbise indirimisymıs, kravat indirimiymiş gibi saçmalıklarla o canileri sokaga salıp ulkeyi açık hava timarhanesine cevirmelerine dur demez miydik? biz unuttukca o caniler yepyeni kurbanlarla hatırlatacaklar kendilerini. nasil bir çağa nasil bir coğrafyaya düştük akıl sır ermiyor.
devamını gör...
yeni duydum ve duyduğumdan beri midem bulanıyor. insanların bu denli gözlerini karartarak başka bir insanın canına kastettiklerini gördüğümde kanım donuyor, kendime gelemiyorum. videoyu ilk izlediğimde birkaç ay önce buna benzer bir şekilde kocası tarafından öldürülen bir kadın, sedef geldi aklıma. buradan bunlar sadece duyduklarımız. ya duymadıklarımız?
haykırmak istediğim o kadar şey var ki...
devamını gör...
yeter artık ya,
devletin harekete geçmesi için bu şiddeti uygulayanların hepsi fetöcüdür mü diyelim, ne yapalım.
yargı, devlet nasıl bir tedbir alacaksa alsın artık.
devamını gör...
ne yazılabilir ki.

bu gibi olayların yaşanmaması için ne gibi önlemler alınmalı, neler yapılmalı konuşlup artık harekete geçilmeli.

insanların düzgün yetiştirilmesiyle başlar bu aileden, okuldan. eğitimle alakalı aslında her şey.

eğitim, bizim ülkemizde olmayan şey.

okullardaki eğitimi geçtim, aile eğitimi şart.

ayrıca bu ülkede her bireye belli aralıklarla psikolojik test yapılmalı.

psikolojik duruma ve aile eğimine göre evlenme ehliyeti verilmeli.
devamını gör...
zaten ancak ölünce konuştuğumuz bir diğer insan. olmeden kimse kimseyi tanımıyor, kimse
kimseye halini hatrini sormuyor, hic kimse birisinin derdine deva olma gibi bir gaye edinmiyor. olunce kıymete biner ama çünkü ölmüs artık sorumluluk üzerinden kalkmıştır. birkaç kötü söz; cani pislik, haysiyetsiz bilmem ne çocuğu oh ne rahatladım nasıl tatmin oldum sorma.
devamını gör...
neden ya neden? o çocuk bu acıyı -acı mı denir adına onu da bilmiyorum ya- nasıl atlatacak? nasıl nefes alıp, nasıl yaşamaya devam edecek? neden ya, neden bu kadar zor yaşamak. Allah'ım sen merhamet et o çocuğa ve biz yaratılanların en üstünü olup aynı zamanda en vahşisi, en canavarı olan insanlığa. ahh az önce müslümanca yaşamak diye bir tanım yazdım daha. ahh işte islam üzere yaşasak ve esas kısas olsa ve kısas da hayat olsa.
devamını gör...
olaya o kadar sinirlendim ki , tüm tepkimi sosyal medyada erkeği savunan yada " ama" ile cümle kuranlara kustum. böyle caniler 1 tane değil ki. söv söv bitmiyor. hepsi potansiyel bir katil adayı. bu videoyu izleyip de hâlâ kadına suç bulan insan kesinlikle insan değildir. eşekten 2 dakika önce doğmuş bir varlıktır.
devamını gör...
ne haberini okuyabildim, ne videosunu izleyebildim. sosyal medyadaki yorumlardan nasıl bir caniliğe kurban gittiğini tahmin ettim sadece. artık haber takip edemememin bir nedeni de onun yaşadığı tarzda artık sistematik hale gelmeye başlamış vahşet haberleri. ben dayanamıyorum artık görmeye. ama ben ve benim gibiler ne kadar deve kuşu taklidi yapsak da toplumumuzda bu acılar var ve her gün yaşanmaya devam ediyor. çok üzgünüm... bir anne ve kadın olarak... ülkesindeki çocukları ve onların geleceğini önemseyen bir insan olarak...
Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
kendime gelemiyorum. bu kaçıncı cinayet?! yaşanan bu vahşetlerin bir sorumlusu da kadına şiddeti meşrulaştıran televizyon dizileridir. medya sen de sorumlusun!! artık bu tür yapımlara izin verilmesin.
devamını gör...
+ seni mahkemede savunan avukatın...
+ sana defalarca ağırlaştırılmış müebbet vermeyen hakimin...
+ seni aşağılık mahluklar gibi gün yüzü görmeyen bir hücrede tutmayan adaletin...
+ sana bundan sonra zehir olmayan hayatın
şimdiden ..........yim !
devamını gör...
son derece ürkütücü. malesef böyle şeyler yaşanıyor dünyada. peki ne uğruna hiç. namus, töre, kan davası ve kontrol altına alamadığımız öfke yüzünden. geçmişte yaşanılan olaylar günümüzde de tekrar ediyor. demek ki insanlık bir arpa boyu yol alamamış. insanlar o kadar soğukkanlı ve duyarsız ki engellenebilecek belkide bir hayat kurtulabilecekken seyretmeyi tercih ediyor. çocuğun yaşadığı vahşet hayatı boyunca silinmeyecek hafızasından. insanlara güven duymayacak, hep umutsuz olacak. kaderine isyan edecek ve bir türlü kabullenemeyecek. ne yapabiliriz peki çok şey. sevelim insanları. hoş görelim. hürmet edelim insanlara. bana göre medeniyet alfabesinin ilk harfi insana hürmettir. aslında bu cani tüm ülkeyi kana buladı. çünkü herkesin içi kan ağlıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar