emmanuel adebayor

#spor  #özgürler 

müslüman olan futbolcu. müslüman olmasının 13 sebebini açıklamış ve en sonunda;
"şimdi hz isa'nın gerçek takipçilerinin kim olduğunu söyleyin? açıkça müslümanlar. şimdi hz isa'nın gerçek takipçisi olduğuma inanıyorum" demiş. güzel demiş. Allah hidayetini arttırsın.
http://www.theheraldng.com/...

ek: sebeplerde genellikle hz isa'nın yaptıklarıyla müslümanların yaptıklarının benzerliğinden bahsetmiş. yine kur'an ile olan benzerliklere de değinmiş.
devamını gör...
en az love'un alanya'ya yaptığı kadar etki yapacaktır.
en az drogba'nın galatasaray'a kattığı kadar deneyim katacaktır.
en az samuel'in antalya'ya getirdiği kadar prestij getirecektir.


bu adam kariyerindeki düşüşe rağmen en son ingiltere'de top koşturuyordu yani futbolun en dinamik ve çok yönlü oynandığı yerde. yaşı henüz 32, zenciliğini de hesaba katarsak bizimki gibi bir ligde nerden baksak üç-dört sene aktif futbol oynama potansiyeli mevcut adamda. tek vuruşlarındaki hız, kafa toplarındaki hakimiyet, eski orta saha olmanın getirdiği hücum organizasyonu becerisi ile takım için büyük şanstır varlığı. zaten oturmuş bir takım olan başakşehir için, hem gençlere abilik yapma hem iyi bir alternatif olma bakımından süper bir transfer. başakşehir hızlı ve kabiliyetli gençlerin, teknik ve deneyimli isimlerle sentezlendiği bir geniş kadroya sahip oldu yaptığı ara transferlerle. koyu bir beşiktaş taraftarı olarak dileğim, biz olamayacaksak onlar şampiyon olsunlar çünkü çoktan hak ettiler verdikleri çabayla...
devamını gör...
karabükspor maçında attığı golden sonra asker selamı yapmış futbolcu.

"hayatlarını bizim için feda eden askerlerimize, onların ailelerine saygı göstermemiz gerekiyor. onların kayıplarını telafi edemeyiz ama ben de bulunduğum ülkenin askerlerine bu şekilde saygımı göstermek istedim."
devamını gör...
adamın içine at girmiş resmen. dakika 90+2 hala depara kalkıp 50 metre 100 metre press yapıyor.
edit: tanımı girdikten sonra adam dalağını tuttu ne göz varmış ya.
devamını gör...
ben de adamın dalağı şişti koşmaktan yazmaya gelmiştim. büyük topçusun reis gaassaray maçında şöyle bi gribal enfeksiyon falan geçirsen iyi olur ciddi sakatlık geçirmeni dilemek futbola ihanet.*

başakşehir sürekli pasla çıkmaya çalışıp baya hata yapıyor. aslında volkan arada şişirse ilerde hulk gibi bekliyo adebayor bu kadar zorlamasına gerek yok. baskı yapan takımlara karşı tehlikeli. neyse bize de böyle yapsınlar belki tolga molga önde köppek gibi basıp top çalar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar