buraya geldiklerinde taharet tası uzatarak intikamı alınması gereken terbiyesizlik. *

edit: bu rezil şu soldaki sarı oğlan. bunun mimlenip gelirse donuna kadar tekrar tekrar aranması gerekir. sonra da içeri alınmadan geri gönderilmeli.

devamını gör...
adada türk öldürmek birkaç sene öncesine kadar suç bile değildi. gençlik instagram'da yetiştiğinden bunları görünce "shok" oluyor.

böylesine bir nefreti bir milli takım oyuncularına yaşatmak ise gözü kör, çocukça bir nefretin sonucu, anlamsız.
devamını gör...
avrupa futbol şampiyonası elemeleri için izlanda'ya giden a milli takım oyuncularımızın havalimanında 3 saat bekletilmesinin ardından emre belözoğlu'nun ''ülkemize kurban olsunlar. gereğini açıklarlar. içeride gereksiz bir arama yapıldı indiğimizden itibaren. durum bu yani. ben daha fazla bir şey söylemek istemiyorum'' açıklamasını yaparken bir izlanda taraftarının belözoğlu'na mikrofon yerine tuvalet fırçası uzatması olayı.
resmen terbiyesizlik.

haber linki
devamını gör...
yenileceğini anlayan ezik avrupa ülkeciğinin yaptığı saçmalık. herkes kalitesine göre misafir ağırlar. bu yaptıkları salak saçma hareketle kendi kalitelerini ortaya koydu ahmaklar.

dünya çapında bir sempatileri vardı mütevazi takımla başarılı oldukları için. şimdi bu hareketle onu da yitirecek angutlar.
devamını gör...
attığımız gol veya gollerden sonra izlanda kameralarına ve muhabirlerine gidip güllü lokum ikram etmemizin uygun olduğu yavşakça bir hareket. en nihayetinde bizim kültürümüzde insan yediğini ikram eder karşısındakine.
devamını gör...
tipik bir ortadoğu ülkesinde... uymadı bu buraya. kuzeyin soğuklar ve uzunlar ülkesinde 4 yedikleri fransa'yı ezen milli takım karşısında panikleyen izlanda'nın hava alanında bekletme milli politikasına uyum sağlayan terbiyesiz bir taraftarının yaptığı hareket. bunlara fark atsak, hatta tarihi fark atsak ne güzel olurdu.
devamını gör...
milliyetinden bağımsız çok çirkin bir hareket. çirkin yani, komik değil, zekice değil, hiçbir şey değil. tuvalet fırçası, bulaşık fırçası neyse, herhangi bir göndermesi yok. çok inanıyorum ki, denge bu kainatın kalbi. işte ölçüyü kaçırınca böyle mide bulantısı doğuran hareketlere bakmak zorunda kalıyoruz. iyi ki muhatap olmamış fırçanın sahibiyle.
devamını gör...
birlikte oyun oynadığım izlandalı kadın arkadaşıma ilettiğim terbiyesizlik. bu hareketin izlanda kültürü, misafirperverliği, örf ve adetleri ile bağdaşmadığını, gereğini yapacaklarını söyledi.
devamını gör...
memlekette ne çok ruh hastası var yahu.adam tamam terbiyesizce bir saka yapmis ama saka yapmis.bunu milli dava haline getirip dusmanlik cikarmak nedir.

adam gelmis "1970 lere kadar izlanda da turkleri oldurmek serbestti" yazmış.mevzu bahis kanun 1600 lerde çıkmış bahsedilen kavram da "tyrkjaranid" yani "insan hırsızı türk".sebebi de portolan denizciler denen müslüman korsanlar hızır reisbarbaros kara yusuf reis gibi bu bölgelerde faaliyet göstermesi,insan kaçırması,vs. Bunların çoğu Türk bile değil.Üstelik kanun da ölü kanun 1970 e kadar bu sebeple öldürülen türk vatandaşı yok.

adam getirip bunu ciddi ciddi yazmış yahu. swh. bi de bunu bilmeyenler var.hart hurt diye milleti kesiyor burada.swh.

twitter'da ne güzel geyik dönüyor.ızlandalılara soruyorlar bu adamı tanıyor musunuz? diye.volkan'ı göreve davet edenler var.tam tadında gidiyor.

bu çocukları bile "şok olmuşlar.halbuki bizim gibi kelle istemeleri gerekirdi" diye eleştiren var. ne kullanıyorsunuz bu kafaya erişmek için?
devamını gör...
(bkz: #6631555) ufak bir düzeltme yapayım. adada türk öldürmek 1970'li yıllara kadar serbestti. ancak herhangi bir türk öldürülmemiştir. mevzu 1600'lü yıllara dayanır. osmanlı donanması bir ayda 400 civarında izlandalıyı kaçırınca böyle bir yasa çıkarılmış. yaklaşık 350 yıl sonra, unutulan bu kanun yeniden gündeme gelince kaldırılmıştır.
devamını gör...
10 senelik bir mevzudan yola çıkarak hareket eden izlandalı.

bu fırça 10 sene önce abd 'de türk kafası ismi ile satılmış. abd 'de yaşayan bir türk 'ün bunu farkedip türkiye 'ye haber vermesi sonucu devlet bu ismin değişmesini sağlamış. bu sarı kafa da buna atfen fırçayı tutmuş. yani yine altından abd nin şerefsizliği çıktı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar