emre uslu

taraf gazetesi yazarı. polis akademisi mezunu. komiserlik yapmış, terörle mücadele birimlerinde görev almış. çok enteresan tespitleri var. kastamonudaki saldırının olabileceğini günler öncesinden köşesinde yazmıştı mesela..

bu da bugünkü tespiti:

"derin cevrelerin tek plani var. bdp'ye secimleri protesto ettirmek. buna gore isaretleri bekleyin.bdp secimleri protesto ederse -ki bir isarete bakar- birileri cikip bu meclis yeni anayasa yapamaz diyecek. bdp'yi yakindan izliyorum. ysk kararinda da bu denendi, simdi pkk'lilari oldurup 30 yildir ilk defa dagda birakmada da bu deneniyor. bakalim daha neler görecegiz."

şöyle bir bakınca aynen öyle aynen öyle diyesim geldi... sizce ne oluyor?
devamını gör...
adam amerikan filmlerindeki kahinler gibi kehanette bulunup duruyor ve tutturuyor. şimdi de bolu-karabük hattında bir pkk saldırısı olabileceğini yazmış. bu bilgilere nereden ulaşıyor, istihbarat kaynaklarıyla ilişkisi mi var yoksa direkt gözlerini kapatıp transa mı geçiyor merak içreyuz sözlük.

yıllar sonra gelen edit: direkt yerine direk yazmışım, böyle bir hata yaptığım için kendimi kınıyor ve düzetme yapıyorum.
devamını gör...
--- alıntı ---

taraf yazarı emre uslu, yaklaşık 2 ay önce 'akp tek başına iktidar olursa koşaner istifa edecek..' demişti.

genelkurmay başkanı işık koşaner, gördüğü lüzum üzerine istifa etme kararı aldığını açıkladı.

kastamonu'da saldırı olacağını, artvin emniyet müdürü ve jandarma komutanlarının görevden alınacağı önceden bilen, taraf gazetesinin kahin yazarı emre uslu bu istifayı da bildi.

uslu, 12 haziran genel seçimleri öncesinde, 8 haziran'daki köşe yazısında "12 haziran seçimlerinde akp tek başına iktidara gelirse genelkurmay başkanı orgeneral işık koşaner istifa edecek." açıklamasında bulunmuştu.

--- alıntı ---
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
--- alıntı ---

işık koşaner'in istifa edeceğini haftalar öncesinden yazan taraf gazetesi yazarı emre uslu'dan önemli bir uyarı geldi.
bayrama kadar geçecek sürece dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden uslu, özellikle bayram öncesi gerçekleştirilecek terör eylemleriyle akp'nin bitirilmesi planının devreye sokulabileceğini belirtti.

--- alıntı ---
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
adamın işi bu. normal karşılamak lazım tahmin ve öngörülerinin isabetini. ama biz o kadar alışkınız ki işi bu olanların başka işlerle uğraşmasına artık diğeri anormal geliyor.
devamını gör...
pkk'nın yalanlarını ortaya çıkardığı için roj tv'de kendisi hedef gösteriliyor. bugünkü tweetlerinde sivillerin ölümüne (!) ilişkin görüntülerin ayan beyan montaj olduğunu da ifşa etti. bunun üzerine twitter üzerinden anf/roj tv muhabirleri kendilerine hakaret ediyor. ben de bunları seyredip eğleniyorum..
devamını gör...
--- alıntı ---
daha önce de yazdığım gibi bir daha tekrar ediyorum: kck soruşturmasında mit üzerinden başbakan erdoğan’ı vurmayı hedefleyen polislerden biri mhp’den milletvekili adaylığını garantilemiş durumda. ve bu arsız, bu utanmaz, sağda solda “cemaatçi” diye geçiniyor. aynı şekilde soruşturmayı yürütenlerin içerisinde bulunan diğer çürük meyveler de “cemaatçi” ayaklarına takılıyor.

kimi dün, “hizmet”te geçen yılları “kayıp” sayarken, bugün maçası sıkıştığı için taraflı soros cafe’de oturup baran misali su misali kaleminden kelimeler fışkırıyor; cemaate yeniden selam çakıyor.
ismi ile müsemma bir koltuğu aşırı hırs ve gözü kapalılıkla isteyen mütekait zabıta muallimi, uslu gözükmesine rağmen bu hengamede akıllara seza yazılar döktürdü.

kendi emrindeki internet medyasında bağırsak gurultularını "aktif haber ve analiz" adı altında fitne fücura devam ediyor. isminin açılımı “bir şeye karşı aşırı tutkun kimse” olan bu sözde uslu zabıta mualliminin ak partiye, başbakan’a ve mit müsteşarı hakan fidan’a insaf sınırlarının çok ötesinde iftiralar atmasının sebebini öğrenince şok oldum ve midem bulandı.
--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
yaptigi analizlerin %80-90'i tutmasi itibariyle guvenimi kazanmis gazetecidir.

mehmet baransu ile birlikte ak partiye arada iyi gecirirler ama sevmediklerinden degil ortada acik secik aleni olan yanlisliklardan dolayi..
devamını gör...
bdp'li vekillerle abdullah öcalan'ın ikinci imralı görüşmeleri sırasında tutulan notlarda ismi geçtiği söylenen gazetecilerden biri. diğeri ise mehmet baransu.

öcalan, tutanaklarda mehmet baransu ve emre uslu'dan söz ederek onları "derin güçler"in hizmetinde olmakla suçluyor.

emre uslu, öcalan'ı mahkemeye verecekmiş. twit atmış: "mit adına bizi hedef gösteriyor şimdi de... milliyetteki haber doğruysa abdullah öcalan'ı mahkemeye vereceğim. iddiasını ispatlama hakkı vereceğim ona. lidermisin müfteri mi karar ver?"

öcalan bu iki gazeteciyi hedef gösterince mit yine gündemde olacak, elbette hakan fidan üzerinden. mit ve hakan fidan hakkında çıkacak yazılara dikkat etmekte fayda var ileriki günlerde...
devamını gör...
geçen twitterda nedim hazar'dan komik bir ayar yemiş olan yazar.
mevzu bu barış görüşmeleri, imralı vs. malum e.uslu sürekli şerh koyan, pkk'nın devleti oyuna getirdiğini vs iddia eden, dikkat etmek gerek diye yazan bir yazar.

+nedim hazar:@euslu gora filmini izledin mi?
-emre uslu: @nedimhazar hayır neden?
++nedim hazar:@euslu orada belli aralıklarla ortaya çıkan ve komutanım bir cisim yaklaşıyor diyen biri var da bana onu hatırlatıyorsun.
devamını gör...
"derin düşünce" adlı kurduğu bir siteden haberim yok ama yakın zamanda http://hergorus.com adlı bir site kurup orada herkesin yazı gönderebileceği bir çeşit platform oluşturmayı amaçlamıştı.

bu site bir müddet yayında kaldı. bir kaç yazı da ben göndermiştim. gönderilen yazıları editörler değerlendirip yayınlıyordu. her hafta bir konu seçiliyor o konuda yazılar isteniyordu. elbette konu dışı serbest yazılar da gönderebiliyordunuz. mesela kürt meselesi bağlamında hizbullah ve cemaat gerili hakkında bir yazı göndermiş, buna ilişkin mail de almıştım.

bu site daha sonradan bazı gerekçelerle yayından kaldırıldı. site kendi şahsi sitesine yönlendirildi. şuan yönlendirme aktif. bildiğim kadar gönderdiğimiz yazılar silinmiş değil.
devamını gör...
başlığını açan olarak son durum güncellemem şöyle:
komplo teorisyeni, içine erol büyükburç kaçmış modda ama lı mama lı analizler döşenmeye devam ediyordu en son bıraktığımda.
devamını gör...
şöyle bir twit atmış: "bana müsade şimdilik hepimize mutlu cumalar.."

hayırlı cumalar'ın üstüne 'mutlu cumalar' ilginç geldi bana. acaba tutar mı. kim bilir.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar