emre yücelen

acayip sempatik bir müzisyen ve şan hocası. youtube'daki kanalında ses analizleri yapıyor. hiç müzik eğitimiyle falan alakası olmayan ben bile kendimi saatlerce bu adamı izlerken buluyorum.. sağlam bir takipçi kitlesi var ve çok daha büyüyeceği kesin. atesitinden, dindarına her türden adama saygılı ve her tür ses için analiz yapıyor. rock, pop, yerli, yabancı, ezan, kuran.. ne ararsan.. takipçilerinden gelen ses analizi isteklerine videolar yapıyor her hafta..

mesela abdussamed'in ses analizini yaparkenki tepkileri, "kitlem ne der şimdi" demeden duygularını, etkilenişini tüm doğallığıyla ifade etmesi izlemeye değer:not: en baştan söyleyelim, adam kuran nasıl dinlenir bilen biri değil, zaten amacı kuran dinletmek de değil..ayetler bitmeden durdurması, arada nota bulmak için enstrumanını çalması falan tuhaf gelebilir ama adamın abdussamed'in sesine verdiği tepkilerini bu saydıklarıma takılmadan izleyin
devamını gör...
sempatik ve samimi müzisyen. kulağa hoş gelen teorikte pratikte sesini iyi kullanabilen tüm seslere açık, yorumlarken yerin dibine sokmaktansa yapıcı eleştirilerle insanları yönlendirmesi takdir edilesi bir durum. kanalında her telden sesle karşılaşabilirsiniz.
devamını gör...
keyif için izlenebilecek, harika tepkileri olan aşırı sempatik şan hocası. istek olarak gönderilen sesleri analiz ediyor ve hataları asla alay etmeden, gayet saygılı ve öğretici bir şekilde açıklıyor. bir video, iki video derken kaybolup gidiyorsunuz. bir süre sonra müzik videolarında şarkıcının ağız açıklığına, falsettolarına falan dikkat etmeye başlıyorsunuz. hocanın "si naturel" deyişi kulaklarınızda çınlamaya başlıyor. * müziğe ilginiz olsun ya da olmasın, sayesinde çok güzel sesler ve performanslarla karşılaşacağınız garanti.
ailecenek takipteyiz.
devamını gör...
youtube de ses analizleri yapan müzik ustası. geniş yelpazede her türden sesi, şarkıyı, ezanı, salayı analiz eden ve sesleri yanındaki piyanoda gösteren ve arada heyecanlanarak harika, çok lezzetli, süper, enfes, çok tatlı vb iltifatlarla yücelten değişik arkadaş.
ses analizlerini izlemek keyifli ama. çünkü konuşurken akademik bir dil yerine gayet rahat ve samimi bir dil kullanıyor. üstüne müziğin en iyilerini bulup çıkarıyor. kavramsal bilgisi de çok. yani bize çok geliyor.
devamını gör...
kendisi alâeddin yavaşca'nın öğrencisi imiş. büyük ustaların dizinin dibine oturan insanın hali bir başka oluyor tabi.
devamını gör...
videolarını kaçırmadan izlemeye çalışırım. enerjisi, yaptığı işe olan sevgisi videolarını izlenebilir kılan detaylardan. yargılamıyor, aşağılamıyor; kaliteli ve yapıcı eleştirinin ne olduğunu gözlemlemek isteyenler için güzel bir örnektir kendisi.

ayasofya’da inanılmaz güzel bir çalışma yaptı, o videoyu ve öncesi hazırlık aşamaları olan videolar serisini mutlaka izleyin derim.
devamını gör...
yakından tanıdığım birlikte çalışma imkanı da bulduğum hatırnaz,can hocam,abimdir.kanalında ilk ingilizce altyazı yapacak birini arıyordu ben çevirilerini yapmıştım o da bana şan dersi vermişti o zaman. az önce (bkz: homayoun shajarian) başlığını görünce hocaya zorla ingilizce dm attırmıştım röportaj için 'hatta deli derler bize boşver demişti' ama 1 ay sonra adamla kanaldaki ilk röportaj serisine başlamıştı.her şeyden öte işini çok saygılı ve kaliteli şekilde yapıyor,yolu açık olsun**. birlikte yaptığımız çalışma da buydu :
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar