evet arkadaşlar bugün bir başka acaba ne bulurum bülteni ile karşı karşıyayız. en büyük derdi çatıya çıkan kediyi indirmek olan norveç ile türkiye karşılaştırmamızda manda olmanın ucuzluğundan bahsedicem ama siz yine de kağıt kalem ile asgari ücret karşılaştırması yapmayı ihmal etmeyin. ve şimdi başlıyoruz..

1946'larda adaları gasp edilen, 61 darbesi, 80 darbesi, başbakan asılması, 28 şubat, manda meraklısı nato subayları derken anası ağlayan türkiye ile norveç'e gitmek zorunda bırakılan çiftimiz bugün aldi marketlerde alışveriş yaptılar.

o da ne? inananılmaz 2011 yılında gittiğimde 2.4 euro olan süt hala aynı fiyat peki a 101? tabiki kol böreği fiyatlarını aşmış durumda. bu arada kusura bakmayın 1983 yılından beri pkk ile savaşmak zorunda kalıp en yetenekli erkeklerini şehit ettiren, öğretmenleri katledilen, altın nesil diye haine çevrilip iq seviyesini bir anda batıya kaptıran fetocü beslemeler yüzünden kaybedilen milyar doları alışveriş sepetine eklemeyi unutmuşum ama olsun norveç ve 80.000 nüfuslu lüksemburg bizden iyi.

kısaca asgari ücret keder coğrafya kader falan önemsiz ayrıntılar. bu arada hükümet politikasına istediğinizi söyleyin ama devletin maruz kaldığı acılara dalga geçenin canına okurum kalemle.

bir siz biliyorsunuz ekonomiyi ülke gerçeklerini..!
devamını gör...
farklıları aynı parametrelerle değerlendirmeye çalışınca böyle durumlar ortaya çıkıyor.

he ama en nihayetinde vatandaş kısa ömründe 5-10 yıllık değişim kıyaslamasını yapar geçer kimse de bir şey diyemez.
devamını gör...
ya ben de şu şeye hastayım; ''en büyük hayalim norveç'te kuzey ışıklarını seyretmek.* hem oranın en büyük güvenlik sorunu polisin gece devriyesinde karşılaştığı yola düşmüş palet.'' ya parlatıyorlar; isveç, norveç, izlanda... kendi pespayeliğine de bakmıyor paçikli, oralarda yaşamak istiyormuş... gidip orayı da bozacak.
bu dünyada cennet yok. insanın olduğu her yerde de sorun var. bizden -maalesef- daha iyi, daha ileride olabilirler ancak sıfır sorun falan hikaye. orada da olaylar oluyor. dünyanın her yerinde. ekşi'de görüp görüp özeniyorsunuz.

> yaşadığı yeri cehenneme çevirenlerin gittiği yerin cennet olmasını umması. ya dur bu tanıma benzemedi. t: nükleer savaş riski altında olduğumuzu öğrendiğim konu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar