en çok acınılan meslek grubu

psikologlara çok acıyorum.. bir sürü kişinin sorunuyla uğraşıyor ama kendinde ufak bir sorun olsa bulamayacak çözümü.. kel ilacı var ama kafasına süremiyor resmen.. böyle bir durum var..
devamını gör...
açık ara moderatörlüktür.
düşünsene bir, tüm zamanını sözlüğe ayır.
tanımımı neden sildin diyen bebelerle uğraş vs.
dahası 5 kuruş para kazanma bu işten.
devamını gör...
mühendisler.

onca yıl çalış oku, devlette kadro bile açılmasın, özellerde 3 kuruşa talim çalış canın çıksın. bazen youtuber olmadığıma çok pişman oluyorum.
devamını gör...
ınsanlarin agiz, ter ve bilimum koku ve pisligini ceken her meslektir. cok zor hacim cok zor. dilerini fircalamayanin yaninda kusmamak icin zor tutuyorum kendimi nalet olasi midem cok cabuk bulandigi icin. onlar ne etsin aksama kadar.

not: saglik onemli. hem kendiniz icin hem cevreniz icin saglikli olun Allah askina. dislerinizi gunde en az iki kere ficalayin. duzenli banyo yapin. sac sakal tirasinizi olun. sabahlari yuzunuzu yikamayi ihmal etmeyin. yaraniz pislik kapmadan doktora gidin vs daha bir suru sey.
devamını gör...
kadın kuaforleri bunlardan biridir. annem yaklaşık 25 yıl güzellik uzmanı olarak çalıştı. ne tatili oldu ne bayramı. sabah 8 akşam 9 haftaici 1 gün izin, onda da hep telefonu çalardı randevu için. birlikte çok az vakit gecirebilirdik. yılbaşı günleri, arefe, bayramın 1. ve 2. günleri neredeyse yüzünü hiç goremezdik. bazı insanlar güzel güzel ailesiyle gezip evleneceği için biz yalnız kalırdık. ama en nihayetinde ekmek parası. çocukken haftasonlari annesinin "hadi kahvaltı hazır." sözcükleriyle uyanan çocukları hep kiskanmisimdir. bu bizim için mümkün olmadı hiç.
devamını gör...
çöpçülerdir. küçükken öyle bir öğrettiler ki sanki dünyadaki en kötü, en aşağılık iş çöpçülükmüş gibi. oysa çok daha zor ve acınılası meslekler var.
devamını gör...
(bkz: infaz ve koruma memuru)
1984'ten beri isimleri resmi olarak ikm'dir ama halk indinde 36 yıldır gardiyan yaftasını üzerlerinden atamamışlardır. çoğunun kendi ailesi bile kendilerini zalim, dayakçı, rüşvetçi olarak bilir. mahkumun ayağına taş değse haklarında soruşturma açılır. hele şu zamanlarda yeni atananların hemen hemen tamamı lisans mezunudur ve üst devrelerinin çoğu tarafından aşağılanırlar ve mobbing görürler. her türlü manyak, ruh hastası, bağımlı, katil, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, toplumun dışladığı insanlarla uğraşırlar. kolluk kuvveti olarak geçerler ama cezaevinde değil silah, jop bile taşıyamaz yani kendilerini herhangi olağandışı bir durum karşısında koruyamazlar. firara kalkışan ya da isyan çıkaran bir mahkuma bile fiziksel olarak müdahele edemez ve lan bile diyemezler. cezaevlerindeki kameralar dahi mahkumlar değil infaz koruma memurları içindir.

başlıkta acınılan ibaresi yer almış ve objektif durumları bu şekildedir fakat madalyonun diğer yüzü şu ki: her meslek branşında olduğu gibi şerefiyle yapıldığı, hak hukuk gözetildiği müddetçe en güzel mesleklerden biridir.

birinci paragrafta anlattıklarım görünen durum ve 5275 sayılı kanunun getirdikleriyle ilgilidir. elbette buzdağının görünmeyen kısmı genel itibariyle "kitabın ortasından" çalışmak meselesidir. aksi takdirde yasa ve etikle bilhassa cezaevinde otoriteyi sağlayamazsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar