yalnızca şakacı insanların bildiği acı gerçektir.

yüce Allah biz ademoğullarını devamlı sınava tabii tutar. fakat bazı insanların imtihanları daha çetindir. bu imtihanları atlatırken de acı çekerler. ve her acı derin izler bırakır. bırakılan her iz insanın içine işler ve karakterinin oluşumuna katkıda bulunur. ve bu izlerden nasibini fazla alan insanlar acının ne olduğunu bildiği için bir süre sonra acıya gülebilir hale gelirler. acıya gülebilen insanlar her şeye gülmeye hatta her şeyden mizah çıkarmaya başlarlar. bir de bakmışsınız mizahşör olmuş çıkmış. etrafındakileri güldürüyor. ama mesele şu ki kendisi ne kadar gülebiliyor.

demem odur ki; sürekli espri yapan mizahçı insanları tekrar değerlendirin. onların hayatı salt mizahtan ibaret değil. sizi güldüren entryler girerken belki de kendileri kötü bir şeyleri gizlemenin gayretindeler.
devamını gör...
damardan girdin gene zalım. ciğerimizi yaktın gene zalım. o nasıl tespittir. o nasıl başlıktır diye bağıran ve içimizi cız ettiren acı gibi acı gerçek.
devamını gör...
(bkz: bu bir şaka mı)

yüzde 90 yanlış önerme. neden mi?
yav arkadaş tanıdığınız 10 tane şakacı arkadaşınızı göz önüne alın, bunlardan kaç tanesini diğer arkadaşlarınızdan daha derin acılar çektiğini söyleyebilirsiniz. hatta direk o şakacı arkadaşlarınıza bunu söylerseniz, onalar bile buna güler.
devamını gör...
en derin acılar en derin kahkahalarla gizlenebilir. en derin acı (allah uzak etsin hepimizden) insanı ya deli eder. ya da çok şakacı, -şakadan kasıt soytarı ve ciddiyetsiz değil- biri olmaya doğru götürür. öte yandan o derin acılar eğer hissiyat ile ilgiliyse ve gönül derdiyse bu şakacılık çok daha doğru olmuş olur.
devamını gör...
şakayla sağlanabileceğini dusundukleri için böyle yaparlar.. çok gülünce kimse anlamaz düşüncesi yani.. saklama biçimi..
acıyı göstermek acizlik gibi geldiği için de ister istemez insan buna sığınıyor..
devamını gör...
insanların çeşitli şaklabanlıklarını, şımarıklıklarını, duruma göre şakaydı onlar ya soslu adilik, şerefsizliklerini varsa vicdanlarına; ve işler içinden çıkılamaz hale geldiğinde, kaçınılmaz bir şekilde ibre kendilerine döndüyse, size yedirmek için öne sürdükleri şey.
ya benim derinde ne büyük acılarım var da ben o yüzden böyleyim biliyor mushafsjskagajsö diye utanmadan ağlarlar bir de.
devamını gör...
kronik depresyondaki bazı bireylerin beyninin depresyonu kaldırabilmek için her şeyle dalga geçerek tepki vermesi durumu. bu tepki toplumdan kendini izole etmeyle beraber verildiği için (asosyallik depresyonu tetikler) bir döngü oluşturur. ve mükemmel (!)
komik bir bireye sahip olursunuz (bkz: joker).
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar