en şerefsiz meslekler

her mesleğin insanı bu duruma itecek yanları vardır. mesele o işi yapan kişinin gerektiği yerde çizgisini çekebilmesidir, isterse zarar edeyim ama şunu şunu yapmam kardeşim diyebilmesidir.

bazı meslekler bu noktada daha zorlayıcı olduğu için dayanamayıp pisliğe bulaşanı da çok oluyor ama esasen genel olarak direkt mesleğe atfedilecek bir pislik yoktur.
devamını gör...
mesleğin kendisinden ziyade mensuplari yüzünden lekelenen mesleklerdir. her meslekte mutlaka vardır seref yoksunu tipler. bu yüzden genelleyip tüm meslek erbaplarini değil de şeref yoksunu olanları dışlamak daha doğrudur.
devamını gör...
adminin acil olarak şu başlığı değiştirmesi lazım. en şerefsiz ne demek ? şerefsiz şeref yoksunu olan bu kıyası yapan. yazılan mesleklerin hiçbirini yapmıyorum ama böyle bi başlık olamaz olmamalı
devamını gör...
şu çok şerefsizce olurdu mesela,

bir meslek grubu var. insanlara iyi ahlakı öğütlüyor. kumara, alkole, şans oyunlarına para yatırmayın diye tembihliyor. bunun yanında kendisinden olmayanlara da sallıyor. fakat gel gör ki maaşlarını bu telkinde bulunduğu kötü alışkanlıklara para veren ve kendisinden olmayan salladığı insanların vergilerinden alıyorlar..

şükür ki ülkemizde böyle bir kitle yok.
devamını gör...
meslek helalinden para kazandığın aileni geçindirdiğin iş grubuysa, buna şerefsiz etiketi yapıştırmak hiç de doğru bir davranış değildir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar