en son gerçekten mutlu hissedilen an

hayatta çok az anlar var. o anlar ki hakikaten bütün ruhumuzla o kısacık vakitte mutlu hissettiren. içten bir ferahlık hissi. zaman ve mekanın önemsizleştiği. çoğu hiç bir önemi olmayan -yahut dışarıdan bakıldığında önemli görülmeyebilecek- basit anlar. basit ama hissettirdiği güçlü. ilginç olan, geriye dönüp baktığımızda, o kısacık mutlu anları diğer bütün acılardan baskın hissetmemiz. galiba esas mesele burada yatıyor.
devamını gör...
geçen gün müdür bey yanıma gelip dedi ki bir öğrenci benim dersimle ilgili olarak "ortaokulda 4 yılda öğrendiğimden fazlasını burada 1 ayda öğrendim." kim acaba, yoksa müdür beni gazlamaya mı çalışıyor? insanın emeğinin karşılığını manevi olarak alması çok önemli, maddi anlamda zaten ne iş yaparsanız yapın alacaksınız ve aldığınız yetmeyecek zaten*.
devamını gör...
söylemesi ayıp geçen pikniğe gittik. çorapları çıkarıp 15 dakika köstebek yuvası çevresindeki yumuşak toprağa bastım. ya var ya ayaklardan aktı gitti her sey. aslında huzurluydu, mutlu değilmiş. neyse yazmış olduk.
devamını gör...
bir arefe gunu, gecenin ucunde telefonum
caldi. arayan Allah inanci olmayan bir arkadasimdi. bayramin mubarek olsun dedi. ama sen inanmiyorsun dedim. olsun, sen inaniyorsun dedi. en son gercekten, tam anlamiyla; tum zerrelerimle ve her dusuncemle
mutlu oldugum birkac gundu.
devamını gör...
ramazan bayramı sabahı. o gün çok mutlu uyanmıştım. şimdimise karanlık bir çukurdayım. Allah'tan istiyorum o halimi, inşallah verir. *
devamını gör...
kat'iyyen bil ki: hilkatin en yüksek gayesi ve fıtratın en yüce neticesi iman-ı billahtır. ve insaniyetin en âlî mertebesi ve beşeriyetin en büyük makamı, iman-ı billah içindeki marifetullahtır. cin ve insin en parlak saadeti ve en tatlı nimeti, o marifetullah içindeki muhabbetullahtır. ve ruh-u beşer için en hâlis sürur ve kalb-i insan için en safi sevinç, o muhabbetullah içindeki lezzet-i ruhaniyedir.
evet bütün hakikî saadet ve hâlis sürur ve şirin nimet ve safi lezzet elbette marifetullah ve muhabbetullahtadır. onlar, onsuz olamaz. cenab-ı hakk'ı tanıyan ve seven, nihayetsiz saadete, nimete, envâra, esrara; ya bilkuvve veya bilfiil mazhardır. onu hakikî tanımayan, sevmeyen; nihayetsiz şekavete, âlâma ve evhama manen ve maddeten mübtela olur.
evet şu perişan dünyada, âvâre nev'-i beşer içinde, semeresiz bir hayatta; sahibsiz, hâmisiz bir surette; âciz, miskin bir insan, bütün dünyanın sultanı da olsa kaç para eder. işte bu âvâre nev'-i beşer içinde, bu perişan fâni dünyada; insan, sahibini tanımazsa, mâlikini bulmazsa, ne kadar bîçare sergerdan olduğunu herkes anlar. eğer sahibini bulsa, mâlikini tanısa, o vakit rahmetine iltica eder, kudretine istinad eder. o vahşetgâh dünya, bir tenezzühgâha döner ve bir ticaretgâh olur.
asa-yı musa - 225
devamını gör...
fakülteyi dereceyle bitirdiğim gün sahnede neredeyse bayılıyordum, ki mezuniyetten iki gün sonra darbe oldu.
heh buldum şimdi, bir dostum var, bir keresinde onunla çok sağlam sarılmıştık. yer şişli cevahir avm'nin önü. sarıldığımız zaman dünya durdu sanki. kendimi mutlu ve daha önemlisi güvende hissettiğim son gün o gündü.
devamını gör...
daha büyük mutluluklar olmuştur ama en son iki ay önce ev alıp tapu ile tapu müdürlüğünden çıktığım andır. evin sahibi olmaktan çok beş ev kiracı olarak gezmiş biri olarak kiracılıktan kurtulduğum için sevinmiştim.
devamını gör...
10 gün kadar önce çok özlediğim birisinin telefonda sesini duyup konuşmak beni çok deli mutlu etti, anlatılmaz yaşanır. hani bazen derler inanmazsınız ama bazılarının yaşıyor olması bile sizin için bir umut kaynağı olup, dudağınızın kenarında bir gülümseme bırakır ya, işte o duygu tamamen gerçekmiş. iyi ki var.
devamını gör...
babam bisiklet aldı kısa bir süre önce. oğluna alırken bana da almış. oğluna alırken. bana da.

bir sürü kişi bana çeşitli ailelerin içinde var olduğumu söylemesine rağmen hep + kişiydim içlerinde. bu yüzden bir ailenin parçası olarak hiç hissetmedim kendimi daha önce. nezaketen iyi davranılan, göze görünmediğinde varlığı unutulandım sadece ama babam böyle yapınca ilk kez bir ailenin parçası gibi hissettim. o günüm mutluluktan ağlayarak geçti. bak yine gözüm doldu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar