en tehlikeli okul yolları

dünyanın farklı noktalarında, zor şartlarda okula gitmeye çalışan çocukların, bizim için inanılmaz, lakin onlar için normal olarak günlük hayatının rutini olan tehlikeli yolculuklarının konu edildiği, trt belgeselde yayınlanan bir yapım.

devamını gör...
benim okul yolum da tehlikeliydi ki. evden çıktıktan sonra sokağın sonundaki romanları atlatman gerekiyordu. eşkiyalar kapılarının önünden geçen herkesten 1 tl istiyordu. kjdfşaojfa verdim mi hayır.. ama kaçamadığımızda az dayak da yemedik. bir de böyle insanı sinirlendiren bir ses tonuyla küfür ederlerdi. bu konuda gizli hayrandım. bir defa ettikleri küfürü bir daha etmezlerdi. o ses tonlarıyla her seferinde gün yüzü görmemiş küfürler etmeyi başarırlardı.
devamını gör...
bu belgeseli ailecek, çocuklarla birlikte mutlaka izlemeli. her yaşın alacağı ibretler var. haberdar olmadığımız o küçük boylarda ne hikayeler, ne ibretler var.
devamını gör...
şu an yine trt belgeselde. ders almak için bizimkilere izletsem faydalı olur mu acaba diye düşünüyorum.
bazı bölümlerde çocuklar bi başlarına çıkıyor yola, aynı güzergaha giden başka çocuk ve yanında biri varsa ne âlâ. çoğunda yetişkin yok, hayvan çıkacak belki. 4 ayaklısı neyse de bunun 2 ayaklısı da var. anne babalardaki nasıl bi Allaha emanet etmekse veyahut nasıl bi çaresizlikse yavrularını kardeşlerle gönderiyorlar..
ayaklara kara sular ine ine yürümek, patikalar, engebeler aşmak, acıkınca bi ağaçtan meyve ile geçiştirmek.. survivor halt etsin lan. off.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar