en yakın arkadaş

alıp başını gitmek istersin. olabildiğince uzağa. ne yapmak istedigini bilmeden ve ne yapacagını sorgulamadan sadece kafanı boşaltmak istersin. için daralmıştır duvarlar üstüne üstüne gelmeye başlamıştır. fırtına çıkmasını seni savurmasını istersin, ardından deli gibi bir yağmurun seni islatmasını, rüzgarla şiddetlenen yağmur damlalarının suratına acı acı çarpmasını içinde bulunduğun sıkıntıdan seni ayıltmasını hayal edersin. sonrada buz gibi sulara atladığını, yüksek bir yerden buz gibi sulara 1-2 saniyeligine havada uçma tadını duyarak martıların peşi sıra atladğını hissetmek istersin, bu son yaşadığın saniyeler olcaksa bile koşup koşup köprüden atlıyıp once uçmak bir anlığına soğuk sulara dalmayı hayal edersin. köprü hiç bitmez düş biter, sen olduğun yerde aynı şeylerle meşgulsündür dertlerin bir daha katlanır sonra bir dost telefon açar kusarsın içindekileri gel o zaman gidelim köprüye beraber der herşey bitsin atlıyalım gidelim işte varsa başka diyara der, senin sıkıntını paylaşmaya başlar, dostluğun sıkcaklığı ile seni çepeçevre saran boğmaya başlıyan dertler duraklar, alışılmadık bir düşmanla karşı karşıyadır, paylaşımların artar, paylaşım sonsuza gitmeye başladıkça da sıkıntın 0 limitine yaklaşır. bir gevşemedir alır seni. içinde bir sıcaklık, yüzünse bir gülümseme ile dolar, dertlerinden eser kalmaz bir dahaki depresyonuna kadar mutlu mesut gülersin herşeye...
devamını gör...
en rahat kavga edilendir. en çok kahrını çekendir. en baba teselliyi verendir. gece kalkıp size dua edebilendir. çünkü gerçekten dosttur.
devamını gör...
bulduğunuz an böyle birini asla bırakmayın. artık ilişkilerin sadece çıkar uğruna yapıldığı bir dönemde bulmak ve uzun yıllar bunu sürdürmek çok zor oluyor. ama sadece bir kişi oldu mu yeter de artar bile. senin canına can olur. huzuruna huzur katar.
devamını gör...
bir adet iflah olmaz abazanın tekidir. üniversite zamanlarında başına çok iş açtı bu yüzden öyle ki hep tövbe etti hep daha kudurup geldi. şimdi iş hayatı vs dışardan sakinleştirdi gibi görünse de yine de kimse güvende değil. dışardan baktığında beyfendi eli yüzü epey düzgün bir adam fakat içerde bir johnny sins. bu fırlamalığı insanı ciddi güldürse de bazen de b**unu çıkarttığından insanı geriyor. yine de insanı gözünden yaş getirtircesine güldürür öyle de bir tip.
devamını gör...
ailenden sonra en yakın olduğun insan/insanlar oluyor. çoğu ile uzun yıllardır tanışmış olduğun, beraber büyümüş olduğun için de çoğu kez kendini ifade etmene gerek kalmıyor. yeri geliyor birbirinizin annesi gibi davranıyorsunuz. bir anne gibi sizi olduğunuz gibi kabul edip, yargılamadan, korumacı tavırla yaklaşıyorlar. hepsi bir tanemiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar