amortisman ayrılmaya başlanan yazarlar listesinde adını görmeye başladık dediklerinde üzüldüm sonra aselsan hisselerinde yaşanan kıpırdanma ile biraz kendime geldim. evet belki çay yok lakin adam olana bir klavye yeter dediler..

sıra bizdeymiş soruları alacakmışız. vay arkadaş yüzleşme zamanı yüzüklerin efendisi, rus edebiyati ve tüm ironik başlıkların intikamı elbet alınacaktı..

sorularınız varsa elden geldiğince cevaplayacağız mirler, umarım pi'yi 3 alırsınız!

devamını gör...
--- daikichi ---

kardeş neden beşiktaş. sevinmek için sevmedin biliyoruz ama neden.

--- alıntı ---

el cevab

mirim , 1990'lar civarı sarı fırtına dahil beşiktaş'ın altın çağları malum metin ali feyyaz 170 gol atmış 5 sene içerisinde. apartmanda bir tane fanatik erol abi var mahallenin tüm çocukları fenerli galatasaraylı. beni gözüne kestirmiş " japonsun sen farklısın" diye kanıma girdi. elime bir beşiktaş bayrağı bir de atkıya tav oldum. sağolsun kanser nedir genç yaşta öğrendik.. her daim mutlu oldum işin şakası beşiktaşlıyım diye. senelerce millet kornayla , bayrakla flamayla hava atarken uzaktan izledik kedi gibi. yine de sevdik - aşk sorgulanmaz.. -
devamını gör...
1) daha önceki röportajlarda sorduğum soruyu sana da sormak istiyorum: gerçek hayattaki sen ile e1k arasında benzerlikler yahut farklılıklar var mıdır?

2) on yıl sonra kendini nerede görmek istiyorsun?

3) sence neden röportaj için seni seçtik?
devamını gör...
bissürü şahane fotoğraf çekmişsin, dünyayı dolaşmışsın, fotoğraf tutkun hobi olmanın ötesinde gördüğüm kadarıyla. eğer ömrün boyunca tek bi kare çekeceksin deselerdi........ o kareyi çektikten sonra gideceğin restoranda kendine ilk hangi yemeği söylerdin.
devamını gör...
kendini bir hayat gurusu olarak görüyor musun? görüyoruz ki bayağı bir yer gezmişsin. gezmenin hayatındaki konumu ne? ve son olarak da genç berduşlara tavsiyen nedir?
devamını gör...
evet, üşenmedim bütün tanımlarınızı okudum. malzeme vermekten kaçınmışsınız...

buzdolabınızı ve yarım limonlarınızı satarak evinizdeki refah seviyesini çöpe atmanızın sebebi nedir?
devamını gör...
--- tekilsahis ---

ne olacak bu ekonominin hali??

--- alıntı ---

el cevab

hüzünlüyüm bu konuda. 2013'de bile bu hususta yazdığım nice kötü senaryo vardı ekonomiye dair. nice değerli kaleminde benzer duruşları vardı üvey, buhavadagidilmez, en yeni gibi tahlil eden insanlar gelen kamyondan bahsediyorduk.. seçim ekonomisi deniyordu, büyümek lazım deniyordu bunlar geçici deniyordu geçmedi daha zorladı ve en sonunda patladı. kredi kartıyla iphone alan insanlara biriktirme yahut paran olunca alırsın konusunu yerleştirmek bir metafordur. 70 senelik bir ağır sanayici aileye " girmeyin şu inşaat sektörüne bugün kârlı ama yarın ne olacak bilmiyorsunuz " diyememek içinize oturan kara boğadır son tahvilde. devlet keynesci olucam diye bütçeyi yırtarken , geleceğin senetlerini de yırttığımızı söylediğiniz an kandaş yahut candaş olmamak arasında kalıyordunuz. geçmişi yazdım gibi duruyor ama geleceği yazdım aslında. iyiye iyi , kötüye kötü diyen insanlar da vardır ve her uyarı/ düzeltme çağrısı sizi batırmak için değildir. bu düzelmeden ne ekonomi , ne eğitim , ne de adalet iyi olacaktır değerli dostum.
devamını gör...
demek sarı saçlım renkli gözlüm soru alıp cevap veriyormuş.
ee soralım o vakit.
gardını al rohanlı,dört nala yardırıyorum sorularımı.

1) gondor mu? mordor mu?
2) saruman mı? gandalf mı?
3) güç yüzüğü mü? nişan yüzüğü mü?
4) ibrahim üzülmez mi? markus münch mi?
5) döviz mi? altın mı?
6) neşet ertaş mı? mustafa ceceli mi?
7) dubai mi? istanbul mu?
8) analog fotoğraf makinesi mi? dijital fotoğraf makinesi mi?
9) zeytinyağlı taze fasulye mi? güveç mi?
10) senin dediğin yerde mi buluşalım? benim dediğim yerde mi buluşalım?

son olarak,

11) çaylar senden mi? benden mi?
devamını gör...
--- pocahontas ---

sonunda ya hu sonunda... **
oncelikle çokça soru gelecegini dusunerek kolayliklar diliyor ve basliyorum.
1. meb bakani olsan yapacagin ilk sey ne olur ?*
2. bi tanimda toplumdaki ruh hastasi sayisinin çok arttigindan dem vurmustun. kendimizi ruh hastalarindan korumak mumkun mudur ? mumkunse sence yolu nerden gecer ?*
3. kendine kizdiginda ve saymak istediginde ne soyluyorsun ?*
4. akrep burcu biri olarak kininin seviyesini bi orneklendirir misin ?*

--- alıntı ---

el cevab

sorular baya ilginç sert rüzgarlı saha. meb bakanı olursam yapacağım ilk şey öğretmenleri toplamak olurdu. türkiye'nin dört bir yanından sorunları dinlemeden çözüm olunmaz. nedeni şu, bizim ülkede sorun çözülürken hak sahibi fikrini empoze eder lakin kurumsal süreçler, kaizen eğrileri , fin tipi eğitim sistemleri dahil her konu aktarılan sahanın potansiyeli ve işi kıvırabilme yetisi kadardır. siz fizikte yahut matematikte ilk 30 ülke arasına gireceğiz bundan sonra gmat'de her genç en az 640 puan alacak dediğiniz an ok yaydan çıkmıştır. müfredat bunu işleyecek yapı , eğitimin alt yapısı, hoca kalitesi keza yabancı dil gibi konular fiyatlanmadan hayaller daha başlamadan ezilir yok olur. o açıdan önce potansiyeli ölçümlerdim sonra planı devreye alırdım.

2) ruh hastaları konusu bir devinim , toplumsal olarak sağlıklı olduğumuzu düşünen varsa trafikte olanlara bir baksın derim. aile kahvaltısı için gidilen mekanda çay gelmedi diye günü hic edenlerin olduğu bir coğrafya'da bundan korunmak için nivea 50 faktör krem ve diazem draje haplar haricinde bir kaçış yok. tek çözüm idare etme yahut ignore etme. kolay mübadele değil.

3) genellikle hırslı ve meraklı bir yapım var. bir hususu öğrenmek adına daha fazla bilgi almak adına günlerce uyumadan kalıp kütüphanelerde kaldığım zamanlar bile oldu gençken. planlı yaşamayı sevmekle kafana göre kalmak arasında yaşadığın ikilemler bence vücuttaki en zehirli toksinler. uslu ve kadiri kalmalıyım fikri vs muzurluktan birşey olmaz arasında baya da başımı derde soktum yalan yok. her ülkede bir polis ile selamlaşma olmasi bir yerden sonra sans olamaz. herkes içindeki çocuğu özgür bırakmaya çalışırken ben içimdeki deliyi bir güzel bağladım. söyleniyor ama yapacak birşey yok..

4) bu akrep burçlarının sizden çektiğini bir anlamadım. yükselen burcunda senin akrep dediklerinde aa ne güzel diye sevinirken, game of thrones tadında kafasına miğfer geçirenleri görünce şaşırıyorum. ya tüm akrepler melektir bunun görmeyen gözlere karşı da tüm akrepleri birleştirerek intikamımızı..

anladınız bence (:
devamını gör...
sanırım çektiğiniz fotoğraflardan ötürü sizi mahlası okunamayan izlandalı yazarıyla karıştırıyorum.
genelde üslup okuma konusunda fena sayılmam ama foto okuma yeteneğiyle de sanırım mike hammer'a rahmet okutuyorum.
neyse sorum şu, sizce sözlükte yöneticilerin ve modların ikinci, üçüncü mahlasları var mıdır? varsa neden ihtiyaç duyulur?
ikinci sorum ise okuduğum kadarıyla mizahi tanım yazmayı seviyorsunuz. aslında bu durum sözlük yazarlarının geneli için söz konusu. her interaktif yazar iyi bir mizahçı olmak zorunda mıdır? mizah bu işin ne kadar içindedir?
devamını gör...
--- ipek tüccarı ---

hocam kaç yıldır sözlükte yazıyorsunuz? cogito ve ihl dahil.

--- alıntı ---

değerli mirim ,

ekşi sözlük 2002 - 2010

cogito ve dünya sözlük 2011 -

ihl sözlüğe derviche hocanın ricasıyla yönetici olarak gittim. 4 ay sonra da ayrılmıştım sözlüklerden 2.5 senedir yoktum yeni geldim aslında tekrardan.
devamını gör...
2 dk da bana ard örd'yi anlattığı için çok üstüne gitmeyeceğim. ama bu demek değil ki hiç gitmeyeceğim.*
1. hasret mi daha acı yokluk mu daha acı?
2. pastırma mı kavurma mı?
3. olduğun yer mi olacağın yer mi?
4. geçmiş mi gelecek mi şuan mı?
5. bayramda ne yapacaksın?
6. en sevdiğin müzik tarzı ne? neden onu seviyorsun?
7. ve son olarak dervişi tahtından indirmeye var mısın?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar