enfp

16 kişilik tipinin "mücadeleci" kişiliği. dışadönük, sezgisel, duygusal ve algılayan kişiliğindedirler. genel olarak enerjik, hümanist, rahatlatıcı, anlayışlı, coşkulu, dost canlısı, meraklı, duygusal, odaklanmakta zorlanan, çabuk sinirlenen kişilerdir.

olumlu özellikler olarak: coşkulu ve pozitif bir enerjiye sahiptirler. bu nedenle çevredeki insanlara ilham kaynağı olurlar ve güç verirler. sıcakkanlı ve samimi insanlardır. bu yüzden sevilirler ve sevilmek de isterler. yeni fikirlerin ve hayallerin insanlarıdırlar. heyecanlı oldukları için de bu fikirleri hemen uygulamaya koymak isterler. kendi değerleri vardır ve bunlara göre yaşarlar. diğer insanların kendi potansiyellerini öğrenmelerini isterler ve bu konuda yardımcı olmaya çalışırlar. dışadönük oldukları için insanlarla ilişkileri son derece iyidir. duygusal, sezgisel ve algılayan karakterde oldukları için insanların ve kendilerinin iç dünyaları hakkında konuşmak ve öğrenmek isterler. analiz yetenekleri yüksektir. bağımsızlıklarına çok düşkünlerdir.

olumsuz özellikleri ise: fazlasıyla duygusallardır. bu yüzden eleştiri ve tartışmalardan kolaylıkla etkilenirler. pratik becerileri zayıf olduğu için fikirlerini uygulamada başarısız olurlar. bu nedenle bu konuda onlara destek olacak birilerine ihtiyaç duyarlar. olayların görünen kısmından ziyade iç yüzünü düşündükleri için olaylar hakkında çok düşünürler. diğer insanları düşündükleri için onlardan bir şey istenildiğinde pek hayır diyemezler. istenen şeyi de yapamayınca strese girerler. prosedür ve idari işlemlerden pek hoşlanmazlar çünkü gözlemleri yüksek olduğu için ilgileri başka yönlere kayar. projeden projeye atlamaları da bu nedenle sıklıkla görülür. aşırı derecede bağımsızdırlar. kurallara ve başkasının boyunduruğu altına girmekten hoşlanmazlar.

* enfj, infj, infp ve enfp kişileri ile iyi anlaşırlar. bu kişiliğe sahip bilinen kişiler:

osho
che guevara
fidel castro
keira knightley
oscar wilde
quentin tarantino
sandra bullock
robin williams
ellen degeneres

karakter testi için
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.