ensar vakfı

öğrenci iken bir kaç defa öğrencilere toplu yemek verdiğinde gidip karnımı doyurduğum vakıftır. görüşlerimiz ve ilkelerimiz pek tutmasa da bu davranışları ile taktirlerimi toplamış bir kuruluştur. ha tutmuyor ne diye gidip yemeklerini yiyordunuz derseniz öğrenci iken daha hangi kuruluşlarda yemek yediğimi bilseniz ege denizine beni yunan askeri gibi atarsınız.
devamını gör...
tacizci ile ilgili açıklama yapmış.

"öncelikle bilinmelidir ki olayın faili olarak zikredilen kişinin vakfımızla üyelik dahil hiçbir irtibatı bulunmamaktadır. yalnızca 2013 yılında 5 aylık bir süre için gönüllü olarak vakfımız şube merkezinde etüt öğretmenliği görevinde bulunmuş ve o tarihten sonra ensar vakfı'nın hiçbir çalışmasında yer almamıştır. şu aşamada üzerinde gizlilik kararı olan dosyada iddia edilen eylemlerle ilgili vakfımızı irtibatlandıracak bir bilgiye sahip bulunmamaktayız."
devamını gör...
müslüman msülüman'ın ayıbını örtmeli olayını çok yanlış anlamış kişilerin etki ettiği vakıf. üstü örtülmeleyecek aga, varsa bir numara çıkacak ortaya hepside tecavüzcü değil ya anasını satayım! ha böyle üstü kapalı mevzular aklına admaın alayı parti veriyor izlenimi bıraktııyorlar zorla!
devamını gör...
son dönemlerde paralel hizmet diye tanımladıgım ancak su anda tamamen fikrimi degistiren vakıf. ne güzel yurtlarında cemaat ablaları/abileri gibi kat sorumlusu belirleyip,aksamları kitap okutuyorlardı. hatta universitelerden hocalar getirtip ogrencilerine seminer vermeye de baslamislardi.
bu tecavüz olayı yaptıkları hizmetlerdeki ihlası ve samimiyeti gözler önüne seriyor. (!)
sükür ki ahiret diye bir yer var.
devamını gör...
birgün ve cumhuriyet gazetelerinin iftirasına uğramış vakıf. şimdi de araya enderun vakfını sıkıştırmaya çalışıyorlar. baktılar ki, müslümanlar bileyedi bu iftirayı. bölgede faliyet gösteren ne kadar vakıf varsa hepsinin ismini bir şekilde geçirecekler. ben o konuyla alakalı olarak haber yaptım. konuyu araştırdım. bu meseleyi gündeme getiren ilk gazeteciyle konuştum. katiyyetle ensar vakfıyla bir alakası yoktu ismini geçirdiler dedi. zaten suc duyurusnda da bulunuldu. ya ne kadar meraklısınız kendinizden olanı kötülemeye.
devamını gör...
ensar vakfı açıklamasını yapmış, ancak ilgili http://c.başsavcılığının da soruşturmanın gizliliğine halel getirmeden kamuoyuna bir açıklama borcu var ve bu mümkün.

savcılık şu sorulara cevap verebilir ve vermeli;

-suçun hangi tarih aralığında işlendiği iddia ediliyor?
-suçun kaç farklı mekanda işlendiği iddia ediliyor?
-bu mekanlar ev midir? ev ise şahıslar tarafından mı yahut herhangi bir vakıf tarafından mı kiralanmıştır?
-evlerde kalanların ortak özellikleri nelerdir? bunlar kimin gözetiminde ve sorumluluğundadır? (şahıs/vakıf?)
-devletin bu mekanlar üzerinde denetimi var mıdır, varsa ne sıklıkta ve ne şekildedir?
-şüphelinin bu evlere hangi tarih aralığında, kaç kez ve ne sıfatla gittiği tespit edilmiştir?

ben kamuoyunun bu konularda aydınlatılması gerektiğini düşünüyorum.
devamını gör...
tecavüz olayı ile gündeme gelecek bir vakıf değil. münferit olaylar, cemaati bağlamaz. kaldı ki hiç bir cemaat cemaate almak için, insanları sınava veya mülakata sokmaz. kanı bozuklar da girebilir. önemli olan vakfın, bu olaylara gösterdiği tavırdır.

cemaatin yurt ve ev sistemini türgevle beraber uygulamaya başlamış vakıf. cemaat nasıl elemanlarını yurt ve evlerde yetiştirdiyse(burda bi parantez açalım; ak parti ile ensar vakfının ortaklığı ne kadar sürecek bilinmez, inşallah bunlar tarafından da kandırılmazlar) ak parti de kendi yetişmiş elemenlarını bunlar vasıtası ile yetiştirecektir.

ayrıca milli eğitimin bazı projelerinde yer aldığı dikkatimi çekiyor. izliyoruz efendim.
devamını gör...
birçok hizmeti bulunan güzel bir vakfı bir tane cinsi sapıktan yola çıkarak kötülemeye çalışmak akılla, insafla izahtan varestedir. alet olmayın.

çocuk tacizcileri tecavüzcüleri daha çok sanılanın aksine kötü adam olarak bilinen klasik psikopatların değil çocuğun yakın çevresinde bulunanlardandır.
çocuk tacizcileri, tecavüzcüleri özellikle çocuklarla çalışabileceği yerlere planlı olarak gider, irtibat kurabilir.

vakıfların, çocuklara hizmet veren kurumların bu konuda azami dikkatli olması şarttır.
devamını gör...
bir çeşit yardımlaşma adı altında halkı somuren vakıflardan birisidir tahminimce. dur günahını almis gibi olmayalım kesin öyledir. simdi tamamen aldım günahını. taciz olayıyla ilgili guzel açıklama yapmis. gerçekten de taciz yapıp hem de yardım yapabilir insan. mesela ben hergun tecavüz ederim ama zekat da veririm. bence problem yok. vakıfla da alakam yok.
devamını gör...
münferit günahı idari siyasi yollarla örtmenin açıklamasını yapmalıdır önce yoksa kimse dedesinin babasnın günahından sorumlu değildir hani, Allah rızası gözeten bir yerde çarmıha gerilip kazığa oturtulması gereken adamın üstünün örtülmesinin anlam ve manası açıklanmalıdır ilk olarak, açıklansaydı illet bizi üzdü deselerdi! ee şimdi üstünü örttüler çocuklara tecavüz lan bu!! yan komsunun bahcesinden elma çalan kliptomani hastasından bahsetmiyoruz pedofiliden bahsediyoruz! kanserli hücre kesilir alınır aga, üstüne macun sürülmez!
devamını gör...
eski türkiye'nin eski argümanları ile savunulan vakıf.

münferitmiş... yemişim münferitinizi. katolik kilisesi de din adamlarının pedofili suçlarını münferit diyerek geçiştiriyordu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar