açık mektup

bazı zamanlar mevsimi geliyor diye düşünüyorum. şu sıralar örneklerini görmekteyiz. aşağıda güncel bir örneğini verelim:

"muhterem efendim

allah’ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun. sağlığınız, afiyetiniz için duacınızız.

sadece islam ümmetinin değil, tüm dünyanın ıstırabını yüklenmiş o büyük yüreğinize yeni bir hüzün, yeni bir keder eklemek değildir maksadımız. bizler, bu güzel vatanın mazlum ve mağrur yitik nesilleri olarak, bir mü’minin tek maksadının ne olması gerektiğini sizden öğrendik. sizin açtığınız hizmet yolu sayesinde, yeni bir ailemiz, yeni bir evimiz daha oldu.

bu satırları kaleme almadan evvel, bir çok büyüğümüzle, ağabeylerimizle, kardeşlerimizle uzun istişareler gerçekleştirdik. içinde bulunduğumuz günlerde çevremizdeki dostlarımızdan, kardeşlerimizden, ailelerimizden bir çok sitem, bir çok mesaj almaktayız. erzurum, gümüşhane, bayburt, trabzon, ankara ve kayseri’deki bir çok gönüldaşımızla saatler süren istişareler yaptıktan sonra, sizin, ilahi neşve ile geçen zamanlarınıza kastetmek niyetinde elbette değiliz, sizi üzmek, incitmek, yaralamak, gönlümüzün kaldırabileceği bir yük değil. sadece, size halimizi, melâlimizi arz eylemek niyetindeyiz. niyetimiz hayır, dualarınızla akıbetimiz de hayır olur inşallah.

muhterem efendim. sizi, bu güzel yolu, güzellik yolunu, yıllar evvel bir taşra okulundaki öğretmen arkadaşımız vesilesiyle tanıdık. o arkadaşımız sonra dostumuz oldu. daha sonra yol arkadaşımız o şimdi çok uzaklarda. bir afrika ülkesinde sizin ektiğiniz tohumları çiçeğe durdurmakla meşgul. sizin buyurduğunuz üzere, “mevsim gelince bir bakarsın nevbahar olur, gül açar bülbül öter her yere lalezar olur”.

muhterem efendim. biz letafeti, nezaketi, nezaheti sizden öğrendik.

cennet yurdumuz günden güne daha letafetsiz, daha nezaketsiz bir iklime doğru sürükleniyor. adeta her gün, gazetelerde, televizyonlarda, hayatını sadece bu hamiyetperver millete hizmete adamış idarecilerimizle ilgili, nifak kokan, fitne taşıyan nahoş haberler yayınlanıyor. rabbimiz muhafaza buyursun, cemaat ve ak parti çatışması diyerek, sürekli bu tertemiz nehir bulandırılmak isteniyor. hizmet edenin yalnızca hizmetkârı olunuz, buyurmuştunuz. hizmetin bereketiyle şahsiyyet bulan bir çok kardeşimiz bugünlerde ülke siyasetinin, memleket medyasının gündeminde yer alıyor.

malum-u âlîniz, güzel ülkemiz uzun yıllardan bu yana çok imtihana, bir çok acıya, bir çok sıkıntıya maruz kaldı. türkiyemiz o zor günleri geride bırakarak, kendi değerleri ile kavga etmeyen, manevi mirasını sahiplenen, kendi milletinin evlatlarına zulmetmeyen güzel bir iklim yakaladı. ve allah’ın izni, bu güzel milletin desteği, sizlerin duasıyla, rabbimiz’in bu büyük lütfu uzun zamanlar boyu devam edecektir.

muhterem efendim. “ey varlığı nur, dünyası sürûr, sözü kur’an, her derdime derman” buyurduğunuz efendimiz muhammed mustafa’ya karşı, bir kardeşimiz, bizim kardeşlerimizden bir kardeşimiz, burada zikretmeye cesaret edemeyeceğimiz bir kelam eyledi. kalbimiz pare pare oldu. yüreğimiz dağlandı. inanamadık böyle bir şeyin olduğuna, olabildiğine. biz ki, alemlerin güneşi efendimize duyduğumuz muhabbeti, ülfeti, aşkı sizin mısralarınızdan bal eyledik ruhumuza. bugünse ruhumuz paramparça. alemlerin güneşi efendimize karşı kem söz eyleyen zât, halen bizim mecmuamızda, zaman gazetemizde yazmaya devam edecek mi? muhammed mustafa efendimizin yüzüne nasıl bakacağız tûba dallarının arasında?

muhterem efendim.

biz sizlerin aşkına aşığız. biz, bu millete hizmet eden her allah kuluna aşığız. sizleri seviyoruz. size muhabbetini eksik etmeyen memleket idarecilerimizi seviyoruz.

haddimizi aşarak, yüzlerce kardeşimin dileğini, arzusunu size arzeylemek isterim.

bu güzel milletimizin, bize kırılmasından, bize küsmesinden, gönül haritası ile kurulmuş bu güzel yolun, kendi ellerimizle paramparça edilmesinden endişe ediyoruz.

dün azdık, bugün çokuz. dün birdik, bugün biniz. endişeliyiz, şımarmaktan, kıymet bilmemekten, şükretmediğimiz için yeniden zulme uğramaktan.

lütfedin. lütfeyleyin, bir şeyler yapın, bir şeyler yapalım.

affınıza sığınarak, sizleri allah’ın selamı ve rahmeti ile selamlıyoruz. hürmetler efendim.

hizmet erleri "

git " title="git ">*